Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Évvégi értékelések után...

Évvégi értékelések után mindig rámtör a haszontalan és kilátástalanság érzése. Hogyan dolgozza fel, hogy semmit sem érek?

Figyelt kérdés

Senior programozó vagyok. 10 éve minden évvégi értékelésre úgy megyek be, hogy jaj de jó voltam, a többiekhez képest sokkal több feladatot, gyorsabban, nehezebbeket, bonyolultabbakat oldottam meg, biztos lesz valami értelme, hogy törtem magam.


És semmi.


Úgy jövök ki a megbeszélésekről, hogy élni nincs kedvem. Ha magasabb lenne az épület már ugranék is. De csak 4 szintes. Onnan meg annyi értelme sincs ugrani, mint multinál értelmet keresni a munkában.


Pszichológus 40 óra után is csak saját bánatáról picsog, semmi értelme. Másik cég ugyan az, váltani sincs értelme.


Régen szerettem. Álmomban is algoritmusokat gyártottam és fél óra alatt 3 táblát tele írtam megvalósítási tervekkel naponta.


Ma. Így éves értékelő után egész nap nem volt étvágyam és émelygek, aludni nem tudtam. Hazafelé kedvem lenne a vonatot megvárni a síneken, de sok ember nem érne haza 8ra, azt meg nem akarom.


Szóval... Mi az izzadt, lisztes csiríztől csimbókos pék szerszámot csináljak, hogy legyen újra életkedvem?



2021. jan. 20. 16:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez az élet, és vizsgák alapján ítélik meg az embert ami magolás kérdése nem észé meg persze debilizációs szorongás is képbe van de ez senkit nem érdekel, ha tiszteletet akarsz embereket kell kijátszani, azt kell mutatni hogy azt teszed amit ők akarnak és ezt ügyesen, a világba nem a tudás számít, ha csak tudásod van akkor ki fogják használni maximum.
2021. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez is egy irány. Tehát reklám szakma és manipulatív kommunikációs tanulmányok.
2021. jan. 20. 16:58
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez a multik világa. De ez csak meló, nem ez határozza meg, hogy ki vagy és mennyit érsz. Ennek annyi a célja, hogy megkeresd a pénzt az életedre. Így kell felfogni. Amíg megfizetnek és alkalmaznak, le kell szarni, hogy mit mondanak az értékeléskor. Keress másban örömet! Család, hobbi, stb. Változtass a munkaidőn kívüli életedben! Vagy akár válts munkahelyet!

Én is gyakran rosszul érzem magam a munkahelyemen, de azon kívül megtalálom azt, ami örömet okoz! Ennek ellenére az a hosszú távú tervem, hogy saját lábra állok, és vállalkozok valamit. Akár kereshetnék olyan dologgal is pénzt, amit szívesen csinálok. Ha magamnak dolgozok, az szerintem sokkal motiválóbb.

2021. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen ez nagy dilemma, ha valaki 1x megbukott az abba az osztályba a hülye gyerek lesz, na de ha olyan a brigád még akár ötösökkel is..
2021. jan. 20. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én is ilyesmit érzek, csak én sokszor teljesen hétköznapi dolgoktól is. Mindig eltelik egy év, de nem haladok előre semmit. Nem is tudom hogyan kellene. És egyre kevésbé érzem azt, hogy még leszek boldog valaha is.
2021. jan. 21. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A kerdes olvasasa utan az elso gondolatom/kerdesem az volt: hogyan mondjak el nektek az ertekelest? Ha ennyire lehuz, valoszinuleg az "az ebben kell fejlodnod" kifejezes helyett"az ebben nem vagy jo" a gyakoribb. Pozitivumokat mondtak?

Amikor en csinaltam teljesitmenyertekelest, akkor elmondtam, hogy mi a jo az adott kollegaban, es a kevesbe jokat ugy fogalmaztam, hogy abban kell fejlodnie. Igy nem volt banto a visszajelzes, es nem erezte ertektelennek magat.

Nem tudom, milyen visszajelzeseket kaptal, igy csak kerdezem: azokat nem tudod atforditani magadban igy? Ezek nem tetszettek a fonokoknek, ezzel-azzal egyetertek, tehat ebben kell fejlodnom.

Sajnos en is tapasztalom azt, hogy a negativ velemenyt, kritikat nehanyan nagyon bantoan fogalmazzak meg.

Ha gondolod, irj privatban, es megnezzuk, atforditjuk a kapott velemenyt :)

2021. jan. 21. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"Pszichológus 40 óra után is csak saját bánatáról picsog"


:D :D :D

Ez nagyon jó volt. Amúgy szörnyű lehet.


Rátérve a te problémádra, én úgy gondolom a leírtak alapján, hogy túlságosan függővé teszed a saját önbecsülésedet mások véleményétől.


Persze az ember vágyik a dicséretre, főleg, ha sokat tett érte, és igazságtalan, ha nem részesül benne. De az már súlyos gond, hogy ennek hiánya ilyen mértékben rányomja a bélyeget a hétköznapjaidra, sőt, az életkedvedre.


Ezzel mindenképpen kezdeni kellene valamit.


Egyébként programozóként csinálhatnál saját projekteket is, amelyeket eladsz, és közvetlenül látod belőle az eredményeket. Lehet, hogy ez rántana ki téged ebből az állapotból.

2021. jan. 21. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Az értékelés úgy néz ki:

A szakmai része jó, de... Majd jön egy 30 perces litánia önéllentmondásos, félig igaz panaszokkal, aminek ha még akarnák felelni, akkor meg kéne dögöljek, mert elő ember ilyet nem tud, hogy egyszerre ne vegye észre a problémákat a munkában és jelezze azokat.

2021. jan. 21. 14:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Kommunista módszer: aki hülye haljon meg.
2021. jan. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Programozónak azt mondani, menjen, csináljon saját céget olyan, mint autószerelőnek azt mondod, gyártson autót, hozzon ki egy új márkát.
2021. jan. 22. 10:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!