Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nárcisztikus apa megnyomor...

Egy nárcisztikus apa megnyomoríthatja úgy lelkileg a gyerekét, hogy abból utána sosem lesz életképes személy?

Figyelt kérdés
Önbizalom hiányos lesz, depressziós, függőségekbe menekül stb.

2021. jan. 30. 12:56
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
10-es: ez igen, nem semmi életút,ha igaz. És mi a szakmád? Milyen fősulira jársz? Amúgy sajnos valakit megkeményítenek a nehézségek, valakit meg megnyomorítanak. Nem vagyunk egyformák
2021. febr. 6. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
65%
Gépészmérnöknek tanulok, és épületgépész technikus vagyok
2021. febr. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
47%
Ja és sajnos igaz, de lexarom a múltat, azon már nem tudok változtatni
2021. febr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
27%

Teljesen . Én így jártam , csak nálam anyám volt elmebeteg és nevelt egy hozzá hasonló roncsot.

Ha fiatal vagy vagy nő lehet még reményed a gyógyulásra és valamiféle életre de 30 feletti férfiként gyakorlatilag kizárt.

Azok akik itt okoskodnak , fingjuk sincs miről beszélnek. Ezt csak az érti meg aki átélte

2021. febr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
#14 Szerintem te se kérdőjelezd meg, hogy sok éves megfeszített önismereti munkával, jó pszichológus segítségével, szembenézési és fájdalomtűrési képességgel igenis ki lehet jönni ebből. És elég kevés az a szerencsés, aki ezt 30 alatt elkezdi! A leggyakoribb, hogy olyan szinten megnyomorítja a kedves szülő a gyereke életét, hogy felnőttkorának az első 10-20 évét a mocsár feneként tölti, eszébe se jut, hogy van másképp, csak ilyeneket magyaráz magának, mint te is, hogy lehetetlen...
2021. febr. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

#15, egyetértek. Nálam az életközép-válságnál borult fel a dolog és vitt mindent. 10 év terápia és anyám utolsó, legeslegutolsó balhéja után, 55 éves koromra jutottam el odáig, hogy elég volt. Megszakítottam vele minden kapcsolatot, és soha többé nem akartam látni.

Ekkor már csak annyi eszköz maradt a kezében, hogy körbeköpködött a világ előtt. Ő nem tehet semmiről, csak elszenvedője az én viselkedésemnek.

2021. febr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
50%

#15 ne haragudj nem azt vonom kétségbe hogy van sok erős ember aki túl tud lèpni, hanem hogy 30-35 felett nincs valódi értelme. Persze bele lehet magyarázni hogy milyen jó és más lett az élet stb, de pontosan azt a legfontosabb 10-20 évet veszik el ami alatt más normális ember kiépíti az èletét , baráti körét, iskolát munkát karriert kapcsolatot szexet hobbyt bármit .

Egy 35-40 éves roncs nem tud mihez kezdeni az èletben max vergődni hogy a felszínen maradjon de boldog sose lesz.

Ahogy a kérdező is írja olyan gátak hátrányok alakulnak ki amiket 10-20 év lemaradásból és lelki elnyomásból nem lehet visszahozni. Egészséges embereknek nem sikerül nemhogy egy betegnek. Az hogy -10 ről visszahozza -5 re az eredmèny annak aki megtette de attól az egy -5-ős vesztes marad a társadalom szemébe. Senki nem azt nézi hogy 5-őt fejlődött hanem hogy mèg 5-tel le van maradva. És egészséges lelkű ember soha nem érti meg a mi helyzetünket csak azt látja hogy még mindig szarba vagyunk vagy hogy hatalmas idő hátrányba vagyunk. Szóval lehet küzdeni de célba sose érünk és nyerni se fogunk soha

2021. febr. 19. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%
Mindenki pszichiáter, meg pszichológus. Empàtiàja egynek sincs. Mi, alulértékelt, szar gyerekek, szeretetre vàgyunk. Sosem kapjuk meg. Nem vagyunk méltók rà. Ennyi.
2021. febr. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
#17 Ez nem túllépés. Túllépni senki sem tud. Agyalással nem megy. Úgy nem megy, hogy kényszeresen ragaszkodsz ahhoz, hogy mi segítene rajtad (=gyerekkorban meg nem kapott szükségletek, mint Valaki szeretete, elismerése stb.). Ez nem túllépés vagy megbocsátás, ez semmilyen "cselekményt" nem jelent. Egyszerűen egy terápiás munka eredményeképpen kikopnak a dolgok, kikerülnek a fókuszból és felbukkan az embernek az a veleszületett, egészséges készség és képességhalmaza, amit a szülei módszeresen letörtek és eltiportak a születésétől kezdve. De mindenképpen kell hozzá egy profi külső vezető (és egy elkötelezett kliens), aki tudja, hogy hol keresse a blokkokat, hogy vigye bele a kliensét biztonságban a gyerekkori sérülésekbe. Ha ezt nem csináltad sok évig elkötelezetten egy jó vezetővel, akkor miről nyilatkozol? "Nem próbáltam, de lehetetlen?!" ;)
2021. febr. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
26%

#19 úgy látom a szöveg értés nem megy.

Nem azt vonom kétségbe hogy rengeteg munkával meg tudsz szabadulni a gátaktól vagy a múlttól , hanem azt ugatom hogy annak semmi értelme már 35-40 felett.

Pl én nem tanultam nem volt kapcsolatom. Leépültem. 40 évesen nem fogok (tudni) nekiállni szexelni vagy tanulni mert nincs értelme . Csinálhatom hogy jobban teljen az idő de eredményt egyik területen se fogok (tudni) elérni. Minden élet szakasznak megvan a maga normális tevékenysége. Tanulás , fejlődés buli haverok szex család munka pénz karrier stb stb stb . 20 év mínusszal ezt nem tudod normálisan kezelni vagy beilleszkedni a normális emberek közé az adott élet szakaszban hisz 20 év lemaradásod van , ha másban nem az érzelmi területen biztos .

2021. febr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!