Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandósult szorongáson mi segít?

Állandósult szorongáson mi segít?

Figyelt kérdés

Munkából adódó szorongásom van. Most tekintsünk el attól, hogy munkahely váltás lenne jó. Sok a határidő, felelősség és bő 2 éve ezzel nehezen birkózok meg. A szorongás hátráltatja a munkám, ördögi kör. Az alvasom is pocsék, mert éjjel a legdurvabb a szorongás.

Tavaly előtt kértem rá szorongás oldót szakembertől, bő 5 hónapig szedtem, de nem szeretném ezt a megoldást. Borzasztó mellekhatásai voltak, ami a doki szerint enyhe, én viszont nem akarom ezt. És annyira nem is hatott, tompított inkább. 2 félét próbált.

Gyógynövény alapú szorongás oldó, CBD, aminosav pótlás csak ideig óráig segít és minden visszatér.

Home officeban dolgozok, ez sem jó, de most ez van.

Az aggaszt, hogy most rájöttem az alkohol oldja annyira a szorongást, hogy jobban tudok teljesíteni. Magát az alkoholt nem is kívánom, de ha fontos feladatom van, van hogy ittam csak h tudjak haladni. Ez megrémít.

Most elkezdtem sportolni, hátha ez segít majd.

Illetve relaxalni sem tudok, mert képtelen vagyok ellazulni. Pedig kb 12 éve hatalmas agykontrollos voltam de mára nem tudok abból semmit sem alkalmazni.

Nem tudom mit tudnék tenni.


2021. jan. 31. 23:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Nem minden munkahely, pozíció való minden embernek. Ebbe gondolj bele.

Ettől függetlenül én a marihuánát ajánlom, amit sokan nem fognak jó szemmel nézni, de nekem is, illetve sok más, magas pozícióban lévő barátomnak, vállalkozónak segít napi szinten. Európa egyik legnagyobb autókereskedésének felsővezetői is ajánlják, ezt első kézből tudom. :D

2021. jan. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kapitalizmusban szenvedsz, nem is szorongásban.


Multik 2 hónap alatt bárkit ki tudnak csinálni. Aki tovább bírja, az már nem átlagember.

2021. jan. 31. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nahát ez egyre jobb 😂

Köszi, megmosolyogtam, de szorongasbol másik függőségbe nem mennék.

Amúgy ugyanazt csinálom, mint rég. Régen ment. 10-12 éve. Szóval nem ez a gond.

2021. jan. 31. 23:50
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem multi
2021. jan. 31. 23:52
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak azért vetettem fel, mert írtad, hogy próbáltad a CBD-t, így gondoltam a THC sincs messze tőled, aminek szintén vannak nagyon jó hatásai. Több is, mint a CBD-nek.
2021. jan. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le


Jaa, értem. Ez a cbd új hullám, mindenhol szembe jön. Akinek meg gondja van ráharap. De nem vált be, illetve azt is átmenetnek akartam, hogy kikeveredjek a probléma hegyekből, aztán majd minden simán megy.

2021. jan. 31. 23:54
 7/13 anonim ***** válasza:

Óh, a lepontozás az megszokott nálam, semmi gond. Végülis attól, hogy másoknak nem jön be a véleményem, még nem lesz semmis.

A CBD-t milyen formában próbáltad? Lehet venni olajokat, illetve egy vaporizert, ami a leggyorsabb formában viszi be a testedbe a hatóanyagot. Szinte biztos, hogy segítene a szorongásodon, mindenféle kábulás nélkül.

2021. jan. 31. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Angel3000 ***** válasza:
Kedves kèrdezô! A sport meglátod sokat fog segiteni, csak rendszeressen csináld! Talajtorna, futás, kerèkpározás, sulyzózás, ugrálókötelezès. Az autogèn trèning remek módja a szorongások oldásának. Pszichiáter segitségèvel tanulod meg az autogèn trèning módját. Minden második nap vegyèl egy forró, relaxáló fûrdôt, jó zene ès illóolajok mellett kikapcsoló hatással bir, ès szorongást kèpes nagy mèrtèkben csökkenteni. Pár percre ûlj meleg vizbe, ès èlvezd a pihenèst! Nagyon fontos mèg a helyes szabályozott lègzès. Mikor èpp erôsen szorongsz, lassan, hosszan vedd a levegôt, majd ugyanolyan lassan ès hosszan fújd ki. Jó nèhány percig vègezd a szabályozott lègzô gyakorlatot, ha segit, tedd a hasadra a kezedet, ès èrezd, ahogy beszivod, majd kifújod a levegôt. A minèl mèlyebb, hasi lègzès a leghatékonyabb. Este, lefekvès elött egy-kèt kanál száritott komló egy bögre forró vizben feloldva nyugtató hatással van az elmère, ès oldja a szorongást. Kissè álmositó, de nagyon pihentetô hatású ital. A B vitamin-komplex remek módja a szorongás csökkentèsènek. Ha a szervezetben csökken a B -vitamin szint, hajlamos a test szorongással válaszolni. A valeriana, a macskagyökèr szintèn ellazit, èrdemes alvás elött bevenni. A meditativ, lassú, monoton mozgásformák kifejezetten elônyösek szorongás ellen. Tudatos èletmóddal hatèkonyan kezelhetô a szorongás, ès teljesen megszûntethetô a stressz, szorongás okozta kellemetlen közérzet. Minden jót!
2021. febr. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Thc pont növeli a szorongást.
2021. febr. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9

Nagy dózisnál. Ilyenről senki sem beszélt, igaz, az ellenkezőjéről sem. De itt javíthatom magam.

2021. febr. 1. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!