Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Állandósult szorongáson mi segít?

Állandósult szorongáson mi segít?

Figyelt kérdés

Munkából adódó szorongásom van. Most tekintsünk el attól, hogy munkahely váltás lenne jó. Sok a határidő, felelősség és bő 2 éve ezzel nehezen birkózok meg. A szorongás hátráltatja a munkám, ördögi kör. Az alvasom is pocsék, mert éjjel a legdurvabb a szorongás.

Tavaly előtt kértem rá szorongás oldót szakembertől, bő 5 hónapig szedtem, de nem szeretném ezt a megoldást. Borzasztó mellekhatásai voltak, ami a doki szerint enyhe, én viszont nem akarom ezt. És annyira nem is hatott, tompított inkább. 2 félét próbált.

Gyógynövény alapú szorongás oldó, CBD, aminosav pótlás csak ideig óráig segít és minden visszatér.

Home officeban dolgozok, ez sem jó, de most ez van.

Az aggaszt, hogy most rájöttem az alkohol oldja annyira a szorongást, hogy jobban tudok teljesíteni. Magát az alkoholt nem is kívánom, de ha fontos feladatom van, van hogy ittam csak h tudjak haladni. Ez megrémít.

Most elkezdtem sportolni, hátha ez segít majd.

Illetve relaxalni sem tudok, mert képtelen vagyok ellazulni. Pedig kb 12 éve hatalmas agykontrollos voltam de mára nem tudok abból semmit sem alkalmazni.

Nem tudom mit tudnék tenni.


2021. jan. 31. 23:39
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Egyre inkább a felé hajlok, hogy nem külső, gyógyszeres, cbd, bódító stb segítséget szeretnék. Hanem, hogy rendben legyek, úgy tényleg. Amikor bármi gond jön, meg tudjam oldani.

Régen ez ment agykontrollal, most nem tudok ellazulni. Próbáltam a mindfulnesst, de az se megy. A semmire még nehezebb gondolni, mert arra, hogy minden egyre jobban megy. :)

Remélem is, hogy a sport segít.


A légzés jó ötlet, köszönöm. Bevezetem.

2021. febr. 1. 00:32
 12/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a stressz az jó, ha megmarad a munkaidőre. Munka után jólesik egy pippantás. Olyan ez, mint egy sör esténként.
2021. febr. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
A stressz akkor jó ha nem irreális. :)
2021. febr. 1. 00:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!