Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A diszkalkulia esetében hogy...

A diszkalkulia esetében hogy vannak az eljárások?

Figyelt kérdés
Mármint én sosem voltam jó matekból..és ez nem arról szól hogy én most lusta vagyok mert mindig meg csinálom a házit és mindig nagyon sokat gyakorlok, de szinte soha semmi nem jó a matek tanáromnak mivel ő egy hangulat ember és mindenki fél tőle és ha éppen olyanja van akkor ha megkérdezed hogy magyarázza el még egyszer mert te nem értetted akkor már te vagy a világ legrosszabb embere.Tehát én és mindenki más a csoportomból gyomorgörccsel és remegő kézzel ülünk egész órán minden egyes nap. Tehát nem segít semmiben...sőt.még 9-ben azt kérdezte tőlem hogy nem vagyok-e diszkalkuliás (azt hiszem ez a neve a betegségnek)De nekem meg sem fordult a fejembe hogy ilyen lehetek.(most vagyok 17éves 11.és)

#tanár #matematika #diszkalkulia #matematikai nehézségek
2021. febr. 1. 17:13
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Ez a neve. Pszichiáter (talán pszichológus is) tudja diagnosztizálni. Nekem van 2 ismerősöm, aki bizonyítottan diszkalkuliás. Úgy kell elképzelni, hogy sokkal több idő nekik felismerni egy írott számot, sokkal tovább el kell gondolkodniuk olyna alapvető műveletek, mint 7+8=?, vagy 6x3=?, annak ellenére, hogy az IQ-juk teljesen megfelelő. Egyszerűen, sokkal tovább tart, sokkal nagyobb koncentráció kell nekik.
2021. febr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben voltam.

Általánosban szigorú matektanarom volt, átlagosan stabil 2-3-as voltam felsőben(több csoport volt én a kozepesbe jartam).

9-ben lágyabb szívű tanárom volt, akkor 3-4-es voltam.

10-12-ben viszont újra szigorú tanárom volt és 1-3-as voltam, de inkább 1-2-es.

Az érettségim 3-as lett, később egyetemen szükségem volt a tananyag miatt magántanárra és vele a szóbeli 4-es lett(az írásbeli 2-es,de 1 pont híján 3-as is lehetett volna).


Úgyhogy én úgy tapasztaltam, hogy a tanáron nagyon sok múlik.

Ha pedig szeretnéd kivizsgaltatni magad diszkalkuliára akkor nevelési tanácsadóba kell menni. Nekem ott azt mondták, hogy a matekra több idő kell, hogy megoldjam a feladatokat, de érettségin meg egyébként soha nem kellett plusz időt kérném emiatt. Inkább a tananyag elsajatitasahoz kell hosszabb idő.


10-ben egyébként talán 2 osztálytarsam is felmentette magát matekból mert akkor derült ki, hogy diszkalkuliások.

2021. febr. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

#1 butasagot irsz. Gyogypedagogus diagnosztizalja, kedves kerdezo, lehet csak BTM-ed -tanulasi nehezseged van es nem diszkalkuliad, ezt a szakember tudja megmondani

Engem kilencedikben mentettek fel, pedagogiai szakszolgalat es azon belul a gyogypedagogus merte fel kulonbozo kepessegteruletekbol a helyzetem, viszont eleg csekely esely van arra hogy 11.-ben felmentsenek. Kicsit keso

Lehet csak a tanar miatt ami hat a teljesitmenyedre is. En is ilyen osztalyban voltam. Fele fő megbukott, lett egy masik tanar aki hatalmas motivalo ereju volt es zsenialis tanar. Ha hozzakerulok, lehet meg en is megcsinaltam volna a matekerettsegit es nem kellene felmentes

2021. febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!