Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiút a depresszióból?

Van kiút a depresszióból?

Figyelt kérdés

Életemben voltam már egy párszor depressziós, de most először érzem úgy, hogy innen már csak a halál menthet meg...De tényleg, soha se voltak öngyilkos gondolataim, inkább hogy a világ másik felére mennék és új életet kezdenék, vagy csak álmodoztam arról, hogy egyszer majd jobb lesz...de most.... nem érzem, hogy lenne belőle kiút, teljesen alkalmatlan vagyok arra, hogy kimásszak belőle, nincs pénzem pszichológusra, pszichiátriára nem akarok menni amúgy sem mert csak betegebb lennék mint most, már ha van ennél lejjebb...

Az SZTK-s vagy milyen pszichológusnál meg jártam már, de akkora tömeg volt ott, hogy megrémültem és eljöttem inkább, főleg mert az ablaknál ülő hölgy is hülyének nézett, hogy nem foglaltam időpontot hanem csak úgy odamentem...szóval beijedtem na. De nem is merek oda vissza menni, ami ingyenes szolgáltatás, az nem feltétlenül alkalmas arra, hogy egy ennyire súlyos depresszión segítsen...

Szeretném ha lenne belőle kiút, de akármilyen kiutat is keresek, végül mindig az öngyilkossághoz vezetnek a gondolataim...

Segítség!



2021. febr. 1. 20:27
1 2
 11/13 Angel3000 ***** válasza:
72%
A depresszió sajnos a viágon mindenûtt nèpbetegsègnek számit. Egy depressziós ember segitsèg nèlkûl sokszor csak az öngyilkosságban látja a kiutat. A korszerû ès biztonságos új antidepressziv gyógyszerek birtokában a depressziók döntô többsège ambulánsan is kezelhetô, ès ebben egyre nagyobb szerep jut a körzeti orvosoknak. Termèszetes gyógymódok depresszió esetèn: a depresszió alternativ, holisztikus szemlèletû megközelitèsèben, gyógyitásában elsô helyen áll az èletmód megváltoztatása. Ennek kèt pillère van: a mozgás ès az ètkezès. A rendszeres testmozgás kiváló vèdôhatású.Elkèpzelhetô ez esti sèta vagy kocogás formájában közvetlen lakóhelyûnk körûl vagy annak közelèben, de a termèszet csendjèben ès szèpsègei között vègzett mozgás nyújtja a teljes èrtèkû ès gyorsan èrezhetô eredmènyt. A táj harmoniája ugyanis lecsendesûlt, megbèkèlt gondolatokat sugall. A rendszeres testedzès, ami lehet egy naponta vègzett sèta, kocogás, kerèkpározás, talajtorna, vagy kevesebb alkalommal, de intenziven vègrehajtott mozgás, pèldául futás, futball, úszás, tollaslabda, a jó kondició megszerzèsènek ès megtartásának legèlvezetesebb ès legcèlravezetôbb módja. Ètkezès: elsôsorban kerûlni kell az izgatószereket mint, a kávè, tea, kóla. Cèlszerû tartózkodni a telitett zsiroktól, pèldául a margarinoktól, továbbá a kèszètelektôl. Fontos a rendszeressèg, a vitamindús ètelek fogyasztása. A táplálèkkiegèszitôk közûl hatásos a B-vitamin komplexek szedèse, a C-vitamin, a Kalcium, a Magnèzium figyelmes bevitele a szervezetbe, valamint hangsúlyozottan a folsavè nagy adagban kúraszerûen. Kiválló folsavforrások a babfèlèk, a spárga, a spenót, a brokkoli ès a kelbimbó. Napi 2-2,5 liter folyadèkfogyasztás. Kiváló hatással van a reggeli hideg vizû zuhany is. Reflexológia a talp vagy a kèz reflexzónáinak masszirozása olyan módszer, amelyet bárki vègezhet otthon. Antidepresszáns hatású orbáncfû olaja vagy teája, valamint a citromfûtea, jókedvre derithet a borsmenta tea fôzete. Megemliten mèg a jógát nagyon kedvezô, mert oldja a stresszes állapotokat.
2021. febr. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem segít ha pozitiv gondolatokat írok le vagy hallgatok. Csak nyilván ehhez is motiváció kell egy mély szakaszban.
2021. febr. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Bár írhatnám azt, hogy szerintem is van kiút. Viszont én is küzdök vele évek óta.. amikor elkezdtem sportolni, egészségesen étkezni, kaptam a hírt, hogy a legjobb (egyetlen) barátnőm öngyilkos lett, és nem akart engem terhelni a gondolataival. Félt, hogy lehúz engem és tudta, hogy jobban akarok lenni. Az volt az utolsó csapás számomra, azóta tényleg nem tudok abban bízni, hogy örökre elmúlhat ez az egész. Természetesen én is próbáltam már szinte mindent, amit előttem leírtak. Pszichiátriára beutaltak, de nem akartam beszedni a gyógyszereket. Úgy érzem, hogy nem segítene, csak még jobban tönkretenne. Pszichológushoz is jártam, de sajnos hosszútávon nem mentem vele sokra, pedig én magam is ki akarok gyógyulni ebből. Valahogy mindig történik valami, ami a gödörbe visszaránt.. lehet még túl fiatal vagyok, de én nem értem, hogy ennyi év súlyos depresszió után hogy lehet ebből kilábalni. Bármi komolyabb dolog történik az életemben, az ágyban kötök ki, és mire észreveszem magamat, már csak egy csődtömeg vagyok, aki tusolni se képes elmenni. Én is keresem ezekre a kérdésekre a válaszokat, nem tudom hogy lehetne legyőzni a sok-sok régi traumát, veszteségeket feldolgozni.. meg persze növelni kicsit az önbizalmamat. Remélem van kiút ebből, de az én példám nem túl biztató (kb. 11 éves korom óta küzdök ezekkel a negatív gondolatokkal, most 21 éves vagyok).
2021. febr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!