Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy problémát feltárok egy...

Ha egy problémát feltárok egy pszichológus előtt, nem tűnök szánalmasnak?

Figyelt kérdés

Pl egy olyat, amit más simán feltudna dolgozni, egy barát vagy rokon elvesztését stb


De nekem nem sikerül egyedül. :(


Nyominak meg szerencsétlennek érzem magam ha szóbahozom.



2021. febr. 6. 23:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tűnsz. Ezért mész pszichológushoz.
2021. febr. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmész a fogorvoshoz azzal, hogy fáj a fogad, szánalmasnak fog tartani? Nyilván nem. Ez a munkája, ezért van, ezért mész oda.
2021. febr. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Ezért van a pszichológus. Hidd el, egyáltalán nem ciki. Tok
2021. febr. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
...jó, hogy te felismerted a problémád és meg akarod oldani. Nekem is lett volna szükségem pszichológusra, de évekig nem mertem elmenni, hidd el, jól döntesz és segíteni fog.
2021. febr. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon megertelek, Kerdezo.

Leirom a sajat esetem, hatha segit. Mar egy ideje jartam pszichologushoz, amikor meg mindig nem tudtam beszelni arrol, hogy miert nem akarok parkapcsolatot kialakitani. Volt egy jol iranyzott kerdese: miert nem szeretnek errol beszelni? Ekkor jottem ra, hogy szegyellem magam, hogy olyat eltem meg traumakent, amin masok szo nelkul atsetalnak.

Ezutan a felismeres utan vegul a pszichologusomnak mondtam el eloszor kb 20 ev utan, hogy mi tortent es en arra hogyan reagaltam, es aztan evekig nem tudtam kimaszni belole (es a mai napig megvan ennek a hatasa). Utana beszelgettunk arrol, hogy miert nem akartam elmondani. Erre mondta: mindenki mast el meg traumakent. Nem megy mindenkinek minden ugyanugy.

Tehat nincs abban szegyen, hogy valamit nem tudsz egyedul feldolgozni, amit masok konnyeden megtesznek. Erzekenyebb vagy ezen a teruleten. A pszichologus meg tud segiteni.

Meg egy dolog: a pszichologust eloszor egy konkret krizis feldolgozasa miatt kerestem fel. 5 alkalom utan mar ugy gondoltuk, hogy mar magam is meg fogok tudni kuzdeni vele. Tehat lehet, hogy neked is csak nehany alkalom szukseges, ami iranyba allit :)

Amiota azzal is atleptem a sajat hatarom es elkezdtem pszichologushoz jarni, minosegi valtozas van az eletemben. Most mar az eletem legjobb dontesenek tartom, hogy felkerestem. Tudom, konnyu azt mondani, hogy nincs szegyellnivalo elotte, de amikor ezen sikerul atlepni, csodak tortennek :)

Sok sikert!

2021. febr. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazából alig van olyan ember, akinek ne volna szüksége néha egy kiadós beszélgetésre egy szakemberrel, még akkor is, ha a mentálisan legegészségesebbek közé tartozik.


Nekem is számos olyan életszakaszom volt, amikor jól jött (vagy jól jött volna) ilyen segítség.


Ők ezért vannak, a pszichológus biztosan nem tartja szánalmasnak azt, hogy valaki egy problémával hozzá fordul, másnak meg semmi köze ahhoz, hogy te miért és mivel mész oda.

2021. febr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!