Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Akik pszichologushoz jarnak,...

Akik pszichologushoz jarnak, ereztek mar ugy, hogy ha o nem lenne, az eletben sem tudnanak elmukodni?

Figyelt kérdés
Marmint, hogy mi lesz, ha vege lesz a terapianak, mert ha most lenne vege, nagyon nem tudnam, mihez kezdjek magammal, es felek, hogy megint visszazuhannek oda, ahol elotte voltam, mert hiaba vagyok jobban, meg eleg keplekeny a dolog, es barmikor tortenhetnek rossz dolgok... Ez normalis? Vagy baj? Ra lehet fuggeni? Mi van, ha sosem leszek mar kepes pszichologus nelkul "mukodni"?
2021. febr. 7. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
0%

A nővérem. 10 éve jár az átlag "baráti" 4500 Ft-ért heti kétszer (régen 3500, most már 6000/alkalom).

Az több, mint 4 millió forint, amiből kijött volna annyi minden. Szinte hozzá van kötve ahhoz az emberhez. Vegyük ehhez még hozzá a pszichiáter által felírt szereket és a felírás árát, ami úgy 10e/hó, máris majdnem 5,5 milliónál vagyunk. És csak mennek fel az áraik.

Mondjuk én nem vagyok pártatlan, utálom a pszichológusokat és a pszichiátereket is, szerintem az egész a lelkileg gyenge emberek lehúzása, egy áltudományos maszlag, főleg a gyógyszeres része.

Annak elhitetése, hogy csak velük lehet valakinek egészséges a lelke. Ja, azért kell évekig, évtizedekig járni, meg kapkodni be a bogyókat.

2021. febr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan érzek. Időnként félek hogy hamarosan vége lesz. Szerintem ezt mondani is fogom legközelebb.

Tulajdonképpen a terápia során tanulunk és így nem kéne nagyon mélyre esni (szerintem).

2021. febr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A terápiának arról kellene szólnia, hogy önjáróvá teszi a pácienst olyan értelemben, hogy a végén már nem szorul külső mankókra, azaz segítségre.


Nem szerencsés, ha kialakul ilyen függő viszony, mert akkor megreked ez a fajta fejlődés.

2021. febr. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!