Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valakinek vannak önmagával...

Ha valakinek vannak önmagával gondjai (gyermek korból eredő dolgok, alkoholista szülő..), ő ne is reménykedjen normális párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
Persze menjen el kezeltetni magát.. illetve magamat, mert rólam van szó. De az rengeteg pénz, egyszerűen nem tudok ennyit kiadni, másrészt már időm sincs, 40 felé közelítek (nő vagyok).. egy terápia szerintem több év lenne. Nem vagyok depressziós vagy ilyesmi, önbizalom hiány, és düh van bennem, gyerekkoromból.. jelenlegi páromon is most vettem észre, hogy borderline szindrómás lehet, vagy valami hasonló, bármit csinálok, nem hajlandó róla beszélni, csak a tüneteket látom rajta. Maradjak vele, hisz úgysem lesz már normális párom, pláne hogy nekem is vannak lelki gondjaim..? Tudom, hogy ezt csak én dönthetem el, csak a vélemények érdekelnek. Normális életet szeretnék:(
2021. febr. 7. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól mert anyád apád alkoholista volt, te még lehetsz boldog. Miért csesznéd el az életed két hül*e miatt, akik már nem is az életed részei.

Ha boldogtalan van, lépj ki a kapcsolatodból. 40-es nők, férfiak rendszeresen keresnek párt társkeresőkön is, sokan ekkortájt lépnek ki felnőtt gyerek mellett a rossz házasságukból.

A terápia meg olyan, hogy akár 1-2 alkalom is segíthet, csak legyél nyitott, és jó szakemberhez menj. A jelennel, és a jövővel foglalkozz, legyen hobbid, jó munkád, olvass sokat, és ne rágójd a múlton. Ami volt, elmult. A jövőt kell jobbá tenni. Boldog, hosszú élet várhat még rád.

De egy komoly mentális problémákkal küszködő ember mellett még egy átlagos ember sem lehet boldog, így ha pároddal te sem vagy az, hagyd el őt.

2021. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem túl van misztifikálva a pszichológusok képessége és a terápiák. Jó esetben nem ártanak, de csodákat nem szabad várni, ők is emberek a saját problémáikkal, múltjukkal. Szerintem az ember saját magától is tud fejlődni, persze némi önismeret, akarat, türelem is kell hozzá, de főleg pozitív hozzáállás.

Apám sörösüvegekkel dobált kiskoromban + minden szarnak le voltam hordva. Azt nem mondom, h jól esett, de továbbléptem. Normális kapcsolataim voltak. Az élet túl rövid ahhoz, hogy 40 évesen azon görcsöljünk, h mi volt 20-30 éve. Nem kell elfelejteni, nem is lehet, csak nem mindig a múlton kell kattogni. Ami történt, megtörtént, de a múlt elmúlt. Előre kell nézni, nem hátra.

Érdemes elgondolkodni, hogy az autókban mekkora a szélvédő, és mekkora a visszapillantó tükör.

Na a gondolkodásodban is ezt az arányt tartsd be.

2021. febr. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Honnan lehet tudni, ki a jó szakember? Régebben voltam néhánynál, de egyik se volt jó, ezért is adtam fel.
2021. febr. 7. 14:15
 4/10 A kérdező kommentje:
Én nem a múlton rágódok, csak olyan dolgok alakultak ki bennem a gyerekkorom miatt, amin nem tudok változtatni, és nem jó. Persze próbálok, de ez nehéz dolog.
2021. febr. 7. 14:17
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

"Régebben voltam néhánynál, de egyik se volt jó, ezért is adtam fel."


Na látod, ez a baj a pszichológusokkal, pontosabban a páciensekkel. Ha már voltál 3-4 helyen, és senki nem volt jó, akkor csak magadon tudsz segíteni, mert rajtad idegen ember nem segíthet ezek szerint. Egyikőtök sem xar, de nem működik neked ez, hogy másik emberrel elkommunikálj.

2021. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De működne, csak amikor egy pszichológus 2 alkalom után antidepresszánst akár felírni, hogy az milyen jó lesz, mert akkor csak 2 havonta 1x kell elmennem hozzá.. vagy amikor a másik elküld, mert ez nem az ő szakterülete, nem tud velem mit kezdeni.. vagy amikor a harmadik felé időben az ő saját problémáit ontja rám.. az nem jó.
2021. febr. 7. 14:20
 7/10 A kérdező kommentje:
De persze egyszerűbb ítélkezni kedves 5ös, mint megkérdezni, mi volt a gondom velük...
2021. febr. 7. 14:22
 8/10 anonim ***** válasza:
54%

Amíg saját magaddal nem rendezed a problémákat és a múltból élsz , nincs szakember ae aki segítsen neked, értem ezt miindneféle rosszindulat nélkül. Nekem is sz@r gyerekkorom volt, anyám ott hagyott a két testvéremmel, apám ivott, mikor le tudta tenni a piát, összejött egy nővel , aki fontosabb volt neki mint mi és folyamatosan ellenünk hangolta. Sok nehéz évünk volt, de annak ellenére hogy mai napig bennem vannak a sérelmek okozta hegek, nem a múltbéli dolgokkal foglalkozok. Pontosan probalok tenni ellene , hogy ne kerüljek soha többet hasonló helyzetbe . Próbálj meg magaddal törődni és időt adni, és lehetőleg olyan emberekkel legyél körülvéve , akik lelkileg feltöltenek , megerősítenek és szeretetet adnak.

28/L

2021. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De mit kezdjek azzal, hogy dühös vagyok, és olyanokon élem ki a dühömet, akiken nem kéne? Ez nem a múlton való rágódás, ez a jelenben van, ami a múlt miatt alakult ki, és hiába próbálok bármit tenni, itt van. Semmi türelmem semmihez, és idegroncs vagyok. Nem tudom megváltoztatni, hiába próbálom, akkor is jön elő ez.
2021. febr. 7. 16:13
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as válaszoló vagyok. Nekem is volt hasonló . Akármennyire is nehezemre esett meg kellett tanulnom önfegyelmet gyakorolni. Az elején borzasztó nehéz volt, de most eljutottam arra a szintre , hogy tök lazán tudok kezelni mindnet. Mondjuk a munkahely váltás is sokat segített.

Türelmetlen vagyok mai napig, de igyekszem visszafogni magam, mert nincs értelme minden apróságon mérgelődni.

2021. febr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!