Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Dühkitörés: [Lány osztálytárs...

Dühkitörés: [Lány osztálytárs (kb 13-14 év körüli)] Mi okozhatja ezt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy lány osztálytársam aki mindig piszkált másokat, de azt nem tudom hogy kb hány embert, csak 1-ről tudok. Amióta odakerültem 7.-ben az osztályukba azóta ő majdnem ugyanúgy viselkedik mint én: visszahúzódó, de akkor is néha piszkálódós volt, de most velem szemben, egyik barátjával együtt, aki ha nincs ott akkor engem nem piszkál, viszont egyszer tesi órán szó szerint a hátam mögött mondott valami csúnyát rólam magában. Sokan sokszor mondták, hogy ez a lány tényleg máshogy viselkedik 7. óta mióta odakerültem, nem tudom, hogy ennek mi oka lehet, de előfordulhat vajon, hogy én vagyok az oka? Pedig én sosem bántottam, ellenben ő engem és másokat... (éés őt is piszkálják mások) Igazából a lényeg, hogy amióta 8.-asok vagyunk a lány egyre jobban furcsább kezd lenni, mivel ilyeneket mesélnek, hogy azt mondta, hogy szereti a vért, meg talán a vér ízét(?), de közben amikor megöltek egy nem tudom milyen bogarat, talán szarvasbogarat és ő mikor lecsapták rámondta hogy "fújj!", de az is lehet, hogy ő az emberi vérre gondolt. ._. Bár ez elég érdekes... (Egyébként volt hogy kirohant a teremből csak mert egy olyan gyerek mellé ültette az osztályfőnök az órán, akit nem bír se én se ő... Elég bátor... de akkor miért ilyen visszahúzódó...? Tanakodtam... Aztán épp ma is történt hogy ilyen dühkitörése lett órán és összeverekedett pont azzal a gyerekkel aki mellé akarták ültetni 7.-ben. Azt mondták a többiek és a tanárunk, hogy full vörös feje lett közben aztán hírtelen abbahagyta a verekedést és elmosolyodott ?_?). Volt hogy visszaszólt az igazgatónőnek valamit, de azon az órán nem voltam ott, mert németes vagyok, de ezen az órán össze van vonva a kettő 8. osztály, ahol van 1 csomó tényleg nagyon piszkálódós gyerek, mint ahogy a mai nap is Etikán, ahonnan kirontott és haza is ment a verekedés után és elvileg igazgatónő engedélyével, (elvileg mert félt, hogy valakiben akaratlanul kárt tesz) késöbb az igazgatónő bejött hozzánk, kérdezte mi történt, elmondták és elkezdte mesélni igazgatónő, hogy a lány "sok mindenen megy keresztül", "a kedvességet is rosszul veszi le" és "ilyen dühkitörései vannak amiket nem tud kontrollálni, de ez nem betegség" állította az igazgatónő. (Akkor mégis mi ha nem betegség? Ez érdekel +-ban). Egyébként én amikor odakerültem 7.-ben és mivel a saját szerelmi titkom nem tudtam akkoriban sohasem megtartani, így mindig elmeséltem valakinek, hogy kibe vagyok szerelmes, valamiért jó érzés volt... Gondolom mert az illetőhöz hozzá sem mertem szólni. És egyébként ezúttal ez a lány volt az akibe beleszerettem (Azelőtt mielött piszkált engem és hogy tudtam volna hogy bárkit is piszkált), mert láttam, hogy ugyanolyan mint én(? legalább is úgy tűnik/tűnt [nem tudom eldönteni...]) (ilyen depis, visszahúzódó) és szerettem volna megvígasztalni valahogy, de mivel visszahúzódó vagyok emiatt nem mertem hozzászólni sem, féltem mit gondol majd amikor megtudja, hogy szerelmes vagyok [vagyis márcsak voltam] belé és hogy kapni fogok-e emiatt tőle...). Az illető akinek elmondtam visszamondta az osztálytársamnak ezt aki pedig a lánynak és a barátnőinek mondta vissza... És a többi osztálytársbeli lányok konkrét cukkoltak minket, odavittek hozzá és mondták neki, hogy szerelmes vagyok belé és kinevettek meg bla bla bla........... Nem reagált semmit igazából, de gondolom hogy mérges volt, picit úgy is nézett ki és már tapasztalat...... Annó dühében amikor megtudta az illető lány hogy szerelmes voltam belé felnyomott engem a falra (az 1. szerelem az életemben) (itt is elmondtam valaki másnak, hogy belé vagyok szerelmes és nesze nekem.... visszamondták... pont ebédből jöttünk vissza, azt hiszem elsősek, másodikasok vagy harmadikasok voltunk, már nem tudom... és ő volt a párom a sorban és fognunk kellett egymás kezét, pont akkor tudta meg, és mindenki heves nevetésbe kezdett, azóta mindig amikor tudott fenyegetett vele, hogy ismét emlékeztet rá mindenkit, nem értettem, mert ha ő volt a legdühösebb, akkor miért is fenyegetne ezzel mikor őt is újra cukkolnák? Na mind1.......)


Visszatérve: Szerintetek miért ilyen furcsa ez a lány? Mi ez a betegség(?) Megéri barátkoznom vele valahogy, ha lesz bátorságom...? Megéri vígasztalnom ha a jó szándékot is ilyenkor rossznak tekinti? Egyébként azóta már inkább csak azt szeretném ha a barátom lenne, még a bántásai ellenére is, nem tudom hogy miért, de a bántásai mostanra leperegtek rólam, de a szerelemérzet is ezek miatt, de azért itt ott nagyon tudom sajnálni, főleg ezt meghallva... De eléggé para a viselkedése meg amiket beszél ._.


Köszönöm válaszaitokat, segítségeteket előre is! :) ^.^

És bocsi a sok szóismétlésért, esetlegesen érthetetlen fogalmazásért, szavakért, de nem vagyok ugye túl szociális és nem igazán alakult ki a fogalmazásom, beszédem normálisan, ha ezt lehet így mondani?



2021. febr. 12. 21:44
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Nos, hasonlít rám ez az említett lány. Legtöbbször ideges,mérges vagy szomorú voltam, folyton valakit szidtam (magamban vagy hangosan). Utáltam az osztálytársaimat, s a tanárokat már nem is említem. Csak nagyon ritkán volt jókedvem, de az is mindig hamar elmúlt. Elvesztettem a barátaimat és anziszoc is lettem.


Kérdés; Ez a lány sovány?

Mert akkor lehet, hogy neki is valami evészavara van, nem eszik és ezért ideges és megborul az agya. (Én is elszöktem otthonról emiatt stb.)

2021. febr. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, picit sovány és tízóraikor úgy ahogy én, ő sem szokott enni, nem is ebédes, de én azért néha szoktam tízóraizni suliban mostanság. Nem tudom hogy evészavar-e, de meglehet... Egyébként utál tesizni, úgy ahogy én is. Főleg focizni utál, ahogy én is utálok focizni... Amúgy nálad is úgy van mint nála, hogy elvileg a jó szándékot is rosszul veszi le? Ha ezt megkérdezhetem.


Egyébként köszi a segítséget és jobbulást, kitartást kívánok neked! :)


További válaszokat fogadok!

2021. febr. 13. 12:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Köszi a reakciót. Igen, a kedvességet is sokszor piszkálásnak tudom venni. Mert az ilyesmi emberek magukba fordulnak és sok mindenben a rosszat látják. Például, ha engem megkérdeznek, hogy hogy vagyok, ilyesmit gondolok hogy; Már megint miért mi bajod? Közöd? Mit érdekel?

Szóval elődordulhat. Pedig amúgy vidám természetű vagyok, csak ingerlékeny. Azért figyeld néha, hogy eszik-e, senkinek sem kívánom, hogy evészavara legyen.

2021. febr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hali! Én is köszi hogy ismét válaszoltál! Azt még kihagytam, hogy órákon és szünetekben a teremben "alszik" (lehajtja a fejét) (Régebben én így szoktam csinálni tízórai szünetben, picit pihentem, de nem aludtam el, nem is volt tervben :D) és sosem jön ki mostanában szünetre, néha a WC-re is elmegy csakhogy ne kelljen kimennie. (én régebben párszor ugyanezt megcsináltam, bent maradtam a WC-ben hogy ne kelljen kimenni fagyoskodni, adott esetben nyáron megsűlni... Egyébként gondolom akkor egyáltalán ne próbáljam meg megvígasztalni ha egyáltalán hozzá merek szólni, mert úgyis a rosszat látja benne(m és másban?)? Én amúgy sértődékeny vagyok nagyon és én is eléggé ingerlékeny, gyorsan fel tudom kapni a vizet és mindig mindenért megsértődök, ami miatt sok kemény, kitartó, hosszú időre szóló utálóm, zaklatóm lett mert mindenkiben a rosszat látom egy idő után és akaratlanul bunkó voltam velük... :,( Bár itt mutatkozik ki egyesek természete, köztük az övék is, hogy most ennyi eszük van, hogy kitartóan zaklatnak, ami miatt rosszul érzem magam... na mind1 is... Egyébként én is régebben utáltam ezt a folytonos "hogy vagy?" kérdést, mert untam hogy mindig ezt kérdezik tőlem, de már azóta megszoktam.


Nem, nem szokott enni, sosem láttam még enni. :c


Köszi a segítséget és ha van egyéb dolog amit tudsz nekem erről mondani akkor azt is köszi! további szép napot, kitartást és ilyesmi! 😅


További válaszokat fogadok!

2021. febr. 13. 19:35
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez! Ijesztő hasonlóság. Én is, órákon ,,aludtam" és a szünetekbe is ugyanez, vagy a WC-be menekültem, hogy ne kellje közösségben maradnom (plusz kalóriát számoltam, edzettem, megpróbáltam kihányni a kaját stb.). Sajnálom. Ha azt veszed rajta észre, hogy fura, nem olyan mint régen, rosszkedvű, flegma, kicsit rosszul néz ki, nem sokat beszél, befordul stb. akkor valószínű, hogy a dolgok hátterében pszichés probléma van.:/
2021. febr. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Én is sokat zárkóztam be a wc-be suliban, meg aludtam órán, de én azért mert ott drogoztam. Ebből kifolyólag szartam mindenkire, vagy brutál bespeedezve magyaráztam mindenkinek. Így 10 év távlatából nem tudom, hogy mi jöhetett le belőlem az osztálytársknak :D
2021. febr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Értem, megeshet (valószínű[?]) hogy tényleg pszcihés probléma van a háttérben :// Egyébként azt hallom a lány osztálytársaimtól hogy mindig egy csomó időt gondolkodik azon hogy mit vegyen fel de végül mindig ugyan azt a 2 ruhát (pólót) veszi fel ami fekete, a körmei pedig (nem tudom milyen színű[ek?]re) be vannak festve (nem tudom ezt hogy mondják rendesen, körömlakkozva? :D fiú vagyok, nem értek annyira ilyenekhez, bocsi :D) és a haját is mindig festi, eddig feketére festette, most pedig szőkére(? ha jól emlékszem).


Köszi a segítséget és ha még van egyéb dolog amit tudsz nekem erről mondani az új információk tudatában (ha ezek olyannak számítanak), akkor azt is köszi és kitartást! :)


További válaszokat fogadok!

2021. febr. 13. 21:06
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem túl vátozatos az öltözködésem... Az önbizalomhiány miatt csak feketét, szürkét, sötétkéket hordok. Kb. 5 póló, 1 nadrág és egy pulcsi ami közül válogatok. A körmömet csak ritkán festem mert zavar néha, de ha kifestem, akkor minnél furábbra, de sokszor feketére és lilára (hogy elfedjem, hogy lilák a körmeim.) A hajamba maximum kék csíkot festek nagy ritkán lázadásként.
2021. febr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!