Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha alváshiány miatt romlott a...

Ha alváshiány miatt romlott a memóriám, akkor az megjavulhat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves vagyok és van egy olyan rossz szokásom, hogy legkorábban éjfélkor megyek el aludni, hétvégente akár hajnali háromkor. Okosnak mondanám magam, könnyen ment a tanulás régen és jól is tanultam. Még mindig jól tanulok, viszont észrevettem magamon, hogy nehezebben tudok megjegyezni dolgokat. Ez mind tanulás, mind egy szimpla beszélgetés közben előjön. Eléggé biztos vagyok benne, hogy ez a késői és rendszertelen alvás következménye. Nagyon mérges vagyok magamra, hogy erre hamarabb nem kezdtem el figyelni és most realizálódott bennem, hogy ez mennyire nem egészséges. Ha valaki ért ilyenhez, akkor szerintetek, ha mostantól megpróbálok minden este fél tízkor elmenni aludni, akkor jobb lesz az emlékező képességem? Már nagyon zavar, hogy leülök tanulni és nem tudok se fókuszálni, se megjegyezni semmit, csak nagy szenvedés árán. Természetesen kipróbálom függetlenül attól amit írtok, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2021. febr. 17. 11:54
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
6 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
46%
De mikor kelsz fel? Nem az a lényeg, mikor alszol, hanem hogy mennyit. Én is bagoly típus vagyok, de egész életemben hipermemóriám volt (utóbbi években romlott kicsit betegség miatt).
2021. febr. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Most, hogy online suli van 7 és fél 8 között kelek. Hétvégén meg elég későn 10-11 körül. Szóval azt mondanám, hogy azért a 7-8 óra alvás legtöbbször megvan.
2021. febr. 17. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!