Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hányok a stressztől; sosem...

Hányok a stressztől; sosem fog elmúlni?

Figyelt kérdés

25/N vagyok, 15 éves korom óta komoly szorongástól szenvedek.

Már 13 éves koromban úgy mentem iskolába, hogy minden reggel hánytam.

Voltak nagyon durva korszakaim, volt, hogy nem mertem utcára menni, nem mertem buszra szállni, sőt volt, hogy haza kellett kísérni iskolából.

Számtalan pszichológust és 2 pszichiátert jártam meg, nem tudtak segíteni, így megpróbáltam önerőből megoldani.

3 évig majdnem tünetmentes voltam, viszont most egy új élethelyzet és a COVID miatti helyzet nagyon durván előidézte a rohamaimat. 6 kilót fogytam, hányok, remegek, nem tudok aludni. Járok pszichológushoz, illetve pszichiátertől szedek gyógyszereket(antidepresszáns, nyugtató) és semmi, mint halottnak a csók. Bennem volt ezidáig a küzdeni akarás, de mostmár kezdem feladni. Egész nap fekszem, remegek, reggel hányingerre kelek. Ez így nem élet. Mondtam az orvosnak is, hogy nem a lelki része aggaszt, hanem a testi. Nem akarok lemondani az életemről, küzdeni akarok. De már elfogyott az erőm.

Állítgatjuk a gyógyszereket, volt, hogy évekig edzettem, de semmi nem változik. Olyan mint egy börtön ez az egész, és nem értem, miért kaptam ezt az élettől. Ami másnak annyi, hogy kikel az ágyból vagy hajat mos nekem hatalmas lelki erőt igényel. Mit tehetnék, hogy ennek vége legyen?


2021. febr. 17. 23:03
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd abba a fogamzásgátló szedését
2021. febr. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
Együtt érzek veled...évekig sikerült leküzdeni a szorongást, minden a legnagyobb rendben volt. Majd jött a vírus és hónapról hónapra szarabbul voltam. Mostanra elviselhetetlenül szorongok, sírok minden este, fogyok ezerrel, alig tudok enni és azt érzem belefaradtam az egy éve tartó küzdelembe mert nem látom a fényt az alagút végén....tudom h nem lesz így örökre, de mar nem tudok tovább minden nap harcolni magammal...
2021. febr. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1. Nem tudom ez vicc akart lenni vagy sem, nem szedek fogamzásgátlót.

2. válaszoló, teljesen megértelek. Tudom, hogy a COVID miatti dologtól jött elő, és hogy nem lesz örökké, de ez nagyon nehéz. Én is próbálom ezzel nyugtatni magam, de én is fogyok meg sírok minden nap.

2021. febr. 17. 23:16
 4/5 anonim ***** válasza:
66%

Irtad,hogy sok pszichologusod volt, hipnoterapiat probaltal?

En adnek neki egy eselyt.


Meg meg ami eszembe jutott, az a napi 6 szem magneB6. En is szoktam hanyni,ha nagyon felzaklat valami. Amikor szoszerint nem veszi be a gyomrom. Nagyon kellemetlen, sajnalom, hogy ez neked napi szinten van, irto nehez lehet. :(

2021. febr. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Dettó így vagyok én is, és nemrég még a hozzám legközelebb álló családtagom is meghalt váratlanul (nem covidtól). Hányni nem hányok, de állandóan gyomoridegem van, azzal ébredek sokszor, pánikrohamok kínoznak, és lefogytam kb. tíz kilót az elmúlt időszakban, még a ciklusom is megszűnt jóformán. Megyek majd terápiába, de igazából alig motivál bármi.
2021. febr. 18. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!