Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy mentális gondjaim...

Lehet hogy mentális gondjaim vannak a párkapcsolatom miatt?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve vagyok együtt a párommal. Nem tudom eldönteni, hogy tényleg nem érek semmit vagy ő húzott le. Az előző kapcsolataiból van 2 gyereke. Nos nem könnyű ez nekem, könnyebbre számítottam. Őszintén nem is igazán tudom úgy kezelni mintha apa lennék. Anyagilag sem igazán tudom kezelni, az ételbe és nasijukba mindig igyekszem a maximumot adni. Főzök, mosok, takarítok (férfi vagyok), tanulok és néha játszok velük. A munkám miatt mindennap fáradt vagyok. A páromtól igazából mindig megkapom, hogy kevés amit nyújtok, kevés a pénz, a gyerekekre többet kellene költenem.

Mindennapos szinte hogy megkapom, kevés ez, mindenki más az életében többet adott, hogy nem vagyok férfi, igazából bármit csinálok mintha semmi lenne. Teljesen értéktelennek érzem magam, a barátaimmal nem tartom a kapcsolatot, sem a családdal, a hobbimmal rég nem foglalkozom, igazából a munkán kívül sehová nem járok. Már szinte erőltetnem kell, hogy ne aludjak el korán, mert abból is gond van.

Internetre is kb ennyi amit feltudok jönni, facebook ilyesmi kilőve.


2021. febr. 21. 09:32
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
A lényegét nem írtam. Szóval egy ideje érzek testi, lelki tüneteket. Ram jön néha a sírás, értéktelennek érzem magam, fáradtnak és többén mondták hogy össze vagyok esve.
2021. febr. 21. 09:36
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Istenem! Szegény. :-( Ezt, ahogy leírtad, szerintem durván ki vagy használva.

Persze, nem látjuk az egész történetedet, de ezekből a mondatokból ez látszik.

Mi az, hogy kevés pénzt viszel haza? Eszembe nem jutna ilyet mondani a páromnak.

Főzöl, mosol, takarítasz, gondolkodsz a gyermekeiről is.

És ő, mit csinál? Már ne is haragudj, de örülnie kéne, hogy ilyen kedves és gondoskodó férfi vagy.

Igen, mert férfi vagy!!!!!!!!

:-)

2021. febr. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy a kapcsolati stressz okozhat ilyen testi és mentális tüneteket. Ezekből később súlyosabb betegségek is kialakulhatnak.

Beszélned kéne a pároddal, és a sarkadra állni.

Fel kéne venned a barátaiddal a kapcsolatot, vagy a saját családoddal többet beszélgetni, akik jól ismernek téged, és talán kívülről nézve olyan dolgokat is észrevennének, amik neked fel sem tűnnek.

A hobbikra azért is lenne szükség, hogy egy kicsit kikapcsolj néha.

Nem azt mondom, hogy lép olajra, de ha nem találtok megoldást a problémára, akkor nagyon el kéne gondolkodni, hogyan tovább, mert előbb-utóbb meg fogod szívni, szépen lassan belerokkansz ebbe az egészbe.

2021. febr. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és a kérdésre a válasz, hogy ilyenektől az ember lelke meg tud sérülni. Vigyázz magadra!

Aki nem becsül meg, amiatt ne légy beteg ember!

2021. febr. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy nem tudok vele beszélni. Mindig mindent úgy hoz ki, hogy neki legyen igaza. Voltam már féltékeny is, csináltam hülyeségeket mert azt éreztem megcsalt, ugyanez volt Már fordítva is.

Albérletben vagyunk, annak egy csekély részét tudom oda adni, de a boltban napi szinten ott hagyok több ezer forintot. Mégis kevés sőt ez elvileg alap. Nem tudom megmondani, hogy spóroljunk. Már azt is megkaptam, hogy hova teszem a pénzem holott, mindent ide költök.

Olyan mintha teljesen uralni akarna, több pénzt már nem tudok kiszorítani, 160ezer forintot keresek, ebből jutnia kell a saját számláimra is. Magamra a kaján kívül nem költők.

2021. febr. 21. 11:20
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem szeretnék a kapcsolatotok ellen beszélni, de gondold át alaposan, hogy mennyit bírsz el.

Az írásod alapján már végét járod.

Ha még beszélni sem lehet a pároddal értelmes ember módjára, akkor végképp csapdába kerültél.

Szerintem 160 ezres fizetésből kihozod a maximumot, de ennyi pénzből külön költözni elég nehézkes lenne, sajnos.

Nem igazán látok mást megoldást, csak azt, ha karakán leszel és az asztalra csapsz. Te keresed azt a pénzt, vállaltad a gyerekeivel együtt, annyi neked is kijár ezek után, hogy legalább emberszámba vegyen! Vannak érzéseid, és egyáltalán nem azt érdemled, hogy belebetegedj ebbe a kapcsolatba.

Nem hiszem, hogy túl sokan kapkodnának a párod után, így két gyerekkel, szóval jó lesz, ha ő is kicsit magába száll, és mélyen elgondolkodik...

2021. febr. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
A szüleimhez eltudok költözni. Folyton ezt kapom, hogy semmi amit csinálok, hogy semmit nem érek, hogy nincs előrébb velem. De akkor nem mi az én fizetésem mikor a nagy részét a kapcsolatba teszem.
2021. febr. 21. 13:52
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Majd megtudja, hogy kit kellett volna megbecsülnie, ha két gyerekkel nagyítóval keresgélheti az ő nagy elvárásainak megfelelő férfit.
2021. febr. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Jó hisztis, nagyravágyó nő.
2021. febr. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő nem becsül meg téged, sem az erőfeszítéseidet.
2021. febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!