Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy mentális gondjaim...

Lehet hogy mentális gondjaim vannak a párkapcsolatom miatt?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve vagyok együtt a párommal. Nem tudom eldönteni, hogy tényleg nem érek semmit vagy ő húzott le. Az előző kapcsolataiból van 2 gyereke. Nos nem könnyű ez nekem, könnyebbre számítottam. Őszintén nem is igazán tudom úgy kezelni mintha apa lennék. Anyagilag sem igazán tudom kezelni, az ételbe és nasijukba mindig igyekszem a maximumot adni. Főzök, mosok, takarítok (férfi vagyok), tanulok és néha játszok velük. A munkám miatt mindennap fáradt vagyok. A páromtól igazából mindig megkapom, hogy kevés amit nyújtok, kevés a pénz, a gyerekekre többet kellene költenem.

Mindennapos szinte hogy megkapom, kevés ez, mindenki más az életében többet adott, hogy nem vagyok férfi, igazából bármit csinálok mintha semmi lenne. Teljesen értéktelennek érzem magam, a barátaimmal nem tartom a kapcsolatot, sem a családdal, a hobbimmal rég nem foglalkozom, igazából a munkán kívül sehová nem járok. Már szinte erőltetnem kell, hogy ne aludjak el korán, mert abból is gond van.

Internetre is kb ennyi amit feltudok jönni, facebook ilyesmi kilőve.


2021. febr. 21. 09:32
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Most közbe jött mégvalami. Lehet megcsal.
2021. máj. 19. 16:51
 22/28 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor aztán meg végképpen hagyd ott. A saját érdekedben. Rendes csávónak tűnsz, tisztességesnek, ne hagyd hogy ebben menjen tönkre az életed.
2021. máj. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
#21: Ez egyáltalán nem meglepő egy narcisztikus bántalmazónál. Viszont tényleg foglalkozz az önértékeléseddel egy jó szaksegítséggel, mert ha ennyire nem világos, hogy miben vagy és az oldal közönségének kell megmondania neked, hogy mit csinálj, ott még akár abban is lehet valami, hogy a nő (miért) nem látja benned a jó kiállású férfit...
2021. máj. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Én tudtam magamban, hogy mi a helyes. Aztán ahogy telt az idő, mondhatni átformált a maga elképzelése szerint és szinte már azt gondolom, hogy az előző énem nem is volt jó Lehet. Közben elvesztettem a barátaim, a családomat is.


Amiért esetleg én letolást kapok, ugyanaz nála nem számít.


22: köszönöm, pedig tényleg sokszor érzem azt, hogy én vagyok életképtelen. Minimális dolgokat értem el az életben, de azt saját erőből, mégis már úgy érzem nem ér semmit.

2021. máj. 20. 07:21
 25/28 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

De azt kellene megértened (a saját érdekedben), hogy az ember nem véletlenül kerül bántalmazó kapcsolatba. Ott van arra egy "hajlamosító tényező", ami az eleve alacsony önértékelés, befolyásolhatóság. A bántalmazók ösztönösen vadásznak az ilyenekre, és ösztönösen tudják, hogy hogyan lehet őket teljesen a saját rabjukká tenni. Itt az ember felelőssége elég nagy abban, hogy olyan szintre hozza az önértékelését, hogy ne váljon bántalmazók célpontjává vagy idejében vegye észre a manipulációt és lépjen (ki). A saját érdekedben kellene, hogy pszichoterápiára menj és felismerd a gyökereit a manipulálhatóságodnak, gyengeségeidnek.

Olvasgasd a nane.hu figyelmeztető anyagait. Ha valakinek egy kapcsolatban "eltűnik" az önbecsülése, "eltűnnek" az emberi kapcsolatai, elkezdi magát elégtelennek érezni, ezek óriási intő jelek és már itt megéri segítséget kérni, egyrészt hogy ne romboljon tovább, másrészt hogy megerősödj annyira, hogy ki tudj belőle lépni (a bántalmazó célja pont hogy legyengítsen és ne tudj lépni semerre), harmadrészt hogy NE kerülj többet ilyen helyzetbe.

2021. máj. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
A YouTubeon találsz rengeteg videót Nárcisztikus témában. Segíthet a felismerésben.
2021. jún. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott azonnal, nem kell ehhez megcsalás sem, teljesen tönkretesz ez a liba egy, ahogy látom, tényleg értékes embert. Lépj mielőtt teljesen belerokkansz, aztán akár tb alapon lehet fel kéne keresni egy pszichológust, ha továbbra is ilyen állapotban vagy.
2021. jún. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek. Sajnos már a munkámra is kihat, süllyedek lefelé.
2021. jún. 4. 17:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!