Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy mentális gondjaim...

Lehet hogy mentális gondjaim vannak a párkapcsolatom miatt?

Figyelt kérdés

Lassan 2 éve vagyok együtt a párommal. Nem tudom eldönteni, hogy tényleg nem érek semmit vagy ő húzott le. Az előző kapcsolataiból van 2 gyereke. Nos nem könnyű ez nekem, könnyebbre számítottam. Őszintén nem is igazán tudom úgy kezelni mintha apa lennék. Anyagilag sem igazán tudom kezelni, az ételbe és nasijukba mindig igyekszem a maximumot adni. Főzök, mosok, takarítok (férfi vagyok), tanulok és néha játszok velük. A munkám miatt mindennap fáradt vagyok. A páromtól igazából mindig megkapom, hogy kevés amit nyújtok, kevés a pénz, a gyerekekre többet kellene költenem.

Mindennapos szinte hogy megkapom, kevés ez, mindenki más az életében többet adott, hogy nem vagyok férfi, igazából bármit csinálok mintha semmi lenne. Teljesen értéktelennek érzem magam, a barátaimmal nem tartom a kapcsolatot, sem a családdal, a hobbimmal rég nem foglalkozom, igazából a munkán kívül sehová nem járok. Már szinte erőltetnem kell, hogy ne aludjak el korán, mert abból is gond van.

Internetre is kb ennyi amit feltudok jönni, facebook ilyesmi kilőve.


2021. febr. 21. 09:32
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Azt mondta nekem, hogy bármikor talál magának férfit. Mert ő emberileg jó.
2021. febr. 21. 14:16
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nagyon el van varázsolva...

A leírás alapján egy sárkány, a legrosszabb fajtából, úgyhogy ne nagyon húzza már ki magát.

Persze, bizonyára férfiak százai várják repesve, hogy mikor kaphatják meg ezt a főnyereményt, akinek már van két gyereke is mellesleg.

2021. febr. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 Angel3000 ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Ez igy nem jó! Nincs értelme evvel a nővel összekötni az életedet! Jobban járnál, ha szépen leköszönnél! Tervezd meg az elköltőzésedet a Szüleidhez! Sokkal nyugisabb életed lehetne,- kőtődések nélkül! Nem szidna senki, ki tudnád magadat pihenni kedvedre és nem kéne foglalkoznod más gyerekeivel! Keressél majd idővel magadnak egy szolid kedves lányt, aki megbecsülne! Minden jót!
2021. márc. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
65%

Nézd a jó oldalát! Ilyen partner mellett ellenségre nincs is szükséged...

Viccet félretéve, ez egy házisárkány. Igaz, hogy a férfinak szüksége van a sárkányra, de nem a házira. Szüksége van a sárkányra, a kardfogú tigrisre, az ellenséges hordákra, bármire ami családját, otthonát fenyegeti. Szüksége van győzedelmeskedni, erőn felül odatenni magát, és elhárítani minden veszélyt. Szüksége van nagy tettekre. Szüksége van FÉRFINAK éreznie magát. A főzés, mosás, takarítás messze nem ez a kategória. Borítékolható, hogy ebbe bele fogsz betegedni.

2021. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég szélsőségesen benyomta a nárciszt a hisztis πcsa. Nagyon sérülékeny az egója, anélkül meg nem sokra megy. Egész elviselhetetlen és lenyomja az önértékelésedet. Neki mindenért a másik a hibás. Nem érdemel annyi figyelmet amennyit megkövetel. Legkönnyebben úgy tudod rávenni arra hogy normális értékrenddel gondolkodjon, hogyha kíméletlenül megbőgeted.

Nem tudom egyáltalán hogy mennyire lehet ezt párkapcsolatnak nevezni. A közös alváskor legalább egy testrész összeér. Ha csak egymás mellett alszotok, akkor még az sem.

Lényeg hogy kihasznál és ezt te nem tudod kezelni. Akinek súlyos személyiségzavara van, az menthetetlen. Én csak rövidtávon számítanék vele közös megoldásra.

2021. máj. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Senior Séf ***** válasza:
100%
Olvasd el a Miért hazudik a férfi? Miért sír a nő? c. könyvet. Remekül leírja a nők zsörtölődésének miértjét (is).
2021. máj. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Érvénytelenít téged. Meg merem kockáztatni, hogy nem is téged szeret, hanem a veled járó előnyöket. Persze nem szeretnék elhamarkodott következtetéseket levonni, de amit leírtál, az teljes mértékben erre mutat.

Azt is fel merem tételezni, hogy a hölgynek nárcisztikus hajlamai vannak. Erre utal az is, hogy az ő kritikán aluli viselkedése miatt még te érzed magad pocsékul.


Lehet ez most nem fog tetszeni, de mindenképpen beszélned kéne vele erről, és a sarkadra állnod. Mert jelenleg úgy kezel téged mint egy papucsot. De azért, mert te ezt hagyod neki. Beszélj vele, emlékeztesd rá, hogy te nem a csicskása vagy, hanem az elvileges párja. Ha ezután sem hajlik a változásra, hagyd ott. Sajnos az ilyen emberekre nem lehet máshogy hatni. A beszélgetés valóban egy opció, de az ilyen esetekben általában annyit használ, mint halottnak a csók. Megpróbálni mindenesetre érdemes.

Ha szakítás les a vége, keress magadnak egy olyan valakit, aki méltányolja az erőfeszítésedet, és megbecsül téged. De az eddigiek alapján rendes fickónak tűnsz, úgyhogy ezzel nem lesz gond. :)



De egyébként itt vannak a nárcisztikus manipulációs technikák, hátha ezekből felismersz párat. Ha igen, az csak a fentebb leírt elméletemet igazolja, és azt, hogy szerencsés lenne a hölgyeményt mielőbb otthagyni:


[link]

2021. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 Ignis Subdialis ***** válasza:
83%

A papucs panaszai...

Nyilvánvalóan nincs az egekben az önértékelésed, ha nem hagytad ott az első kritikánál. Abba kellene belegondolnod, hogy miért hagyod, hogy ezt csinálja veled. Eltartod más gyerekeit, ő meg nyilvánvalóan nem kötődik hozzád pozitív érzésekkel (= nem szeret!), csak kihasznál, de mivel nem szeret és anyagilag se jön ki veled jól, az elégedetlenségét is rádzúdítja.

Célszerű lenne szépen összepakolnod és "nézd drágám, minden szavaddal azt érzékelteted, mennyire a terhetekre vagyok, ezért elköltözöm, ne hátráltassalak tovább, találd meg azt az ideális férfit, akit hiányolsz az életedből"...

A nő egy narcisztikus bántalmazó. Te pedig egy alacsony önbizalmú, bántalmazható fél vagy. Ehhez a játszmához két ember kell, nem véletlenül húzod már vele 2 éve. Ha valami értelmes dologra költenéd a pénzedet, inkább járj pszichoterápiára, akkor felépülne úgy az önértékelésed, hogy ne legyél ilyen könnyen bepalizható.

2021. máj. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
Akkor hagyjam ott ?
2021. máj. 19. 06:56
 20/28 anonim ***** válasza:

17 vagyok.


Ha szeretnél valaha a saját lábadra állni, nem pedig egy olyan nőre fecsérelni az életed, aki úgy kezel téged mint egy két lábon járó pénztárcát, akkor célszerű lenne.

2021. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!