Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegség okozta depresszióval...

Betegség okozta depresszióval mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Huszonéves vagyok, nemrég kiderült egy autoimmun betegségem, ami 0-24-es odafigyelést és napi többször injekciózást igényel. Gyógyíthatatlan, szóval jobb nem lesz.

Nagyon nehezen viselem, a pár hónap betegség csak lelkileg egyre mélyebbre visz. Utálom, hogy ez határozza meg a napjaimat, nem bírok vele együttélni. Szabad akarok lenni rosszullétek és kötöttségek nélkül, mint minden más huszonéves. Gyerekvállalás előtt állnék, de így lehet gyerekem sem lesz. Idén lenne az esküvőm, de azt sem bírom szervezni, szerintem jobb lenne, ha a párom nem venne el.

Korábban szorongással jártam pszichológusnál, de nem sokat segített. Beszéltem sokat más betegekkel, de ők is nehezen viselik, nem segítettek. Sőt volt aki csak rámijesztett. Családom nem segít, inkább unják a problémázásom. Ők nem betegek, nem tudják átérezni.

Hogy keveredjek ki az egyre mélyülő depressziómból? Semmire nem tudok figyelni, egész nap sírok, közel munkaképtelen vagyok a lelki állapotom miatt. Már teljesen elkeseredtem, hogy örökké így fogom érezni magam.


2021. márc. 1. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Inkább örülj neki, hogy például a párod így is elvenne. Másokat ilyenkor azonnal otthagyják, téged szeret a párod, ami a legnagyobb kincs a világon. Ha másért nem, emiatt legyél boldog.
2021. márc. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Milyen betegség ez? Az fontos info lenne.


Vannak egyébként terapiás csopirtok, ahol ugyanazon betegségben szenvedők találkozhatnak egymással.

Érdemes megtanulnod rutinszerűen élni, mert ha több rutin közé beépül a betegség miatti, akkor fel se fpg tűnni.

2021. márc. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
kérj segítséget szakembertől, még talán elég a pszichológus is
2021. márc. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
1-es típusú cukorbetegség. 0-24-es kontroll, napi 4 inzulin, kb 10-12 vércukormérés. 3 hónapban kétszer fél nap orvos. Az ajtón nem tudok kilépni anélkül, hogy ne tudjam a vércukorértékem. Egy dombon nem tudok felmenni anélkül, hogy rosszul lennék. Kikészít.
2021. márc. 1. 10:30
 5/9 anonim válasza:
0%
Munkaügyisek tudják a helyzetedre a választ.
2021. márc. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

engem egy elrontott kezelés csinál ki, közben van egy idült betegségem 2 hónapja, és oka lehet cukorbetegség is, ettől nagyon félek,szóval megértelek.

és próbálj meg ilyen fb csoportot keresni vagy valamilyen terápiát a városodban,vagy pszichológus.

nekem sajnos pszichiáter kell már, nem csak ezek miatt. El kell kezdeni minél előbb, mert később rosszabb lesz, és nehezebb

2021. márc. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Kerestem ilyen csoportot, nem segített. Ott is ugyanolyan depressziósok írnak, mint amilyen én vagyok.
2021. márc. 1. 10:43
 8/9 anonim ***** válasza:
Életmódváltás , sport , új táplalkozás , természetes módszerek . NLP tréning kineziologia , a rejtett hárítások egyeb pánik is valami elfedése a problémaknak .....
2021. márc. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Boldog leszel a pároddal, ő segít neked, és te is segíted, amiben tudod.
2021. márc. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!