Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek magammal?

Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Öngyilkossági gondolataim vannak, és ezekről teljesen nyitottan beszélek, mintha természetes lenne. Anorexiás vagyok. Ha valaki azt mondja, hogy nekem komoly segítségre van szükségem, rávágom, hogy nem érdemlem meg. Mit lehet tenni, ha belátom, hogy nagyon beteg vagyok agyilag, de mégsem fogadom el a segítséget,mondván:"tönkre akarom tenni magamat".

Hogy tudnak segíteni rajtam, ha egyszerűen nem fogadok el semmilyen segítséget?

Ja hozzáteszem, hogy 14 éves vagyok. Szomorú idáig süllyedni ilyen fiatalon.

Egyébként azért haragszok ennyire magamra (vagy nem is tudom mi ez) mert körülbelül három hónapja nyilvánosságra került néhány meztelen kép rólam, amit egy fiúnak küldtem eléggé naivan. Szörnyen haragszom magamra, és mindenki megutált. Próbáltam többször véget vetni az életemnek, de valahogy sose jött össze, és nem azért, mert nem merem(sajnos)! Aztán vagdostam a csuklómat, utána hánytattam magamat. Tényleg mindent kipróbáltam már, csak hogy megbosszuljam saját magamnak ezt az egészet.

Bocsi skacok, de ez nagyon kijött most belőlem. Tanácstalan vagyok.



2018. febr. 6. 23:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%
Te nagyon azt képzeled, hogy halhatatlan vagy és bátran dobálózól az életeddel. Majd ha addig játszod ezt amíg vagy olyan beteg leszel ami visszafordíthatatlan vagy bezárnak a zártosztályra, mert az öngyilkosokat oda viszik...kicsit átgondolod , hogy megérte e ahelyett, hogy kihasználnád az élet adta lehetőségeket. Azokat a fotókat le lehet szedetni....szépen feljelented aki ezt tette veled. Oké hibáztál és akkor mi van....nem dőlt össze a világ....minden csoda 3 napig tart.Pár hét múlva már senki nem ezzel fog foglalkozni. Nem elég baj ami történt? Komolyan nem értem miért kell magadat szivatni. Bocsi de nem vagyok megértő. Egyébként mióta vagy anorexiás? 3 hónapja? Úgy tűnik még büszke is vagy rá. Bocsi de a második komoly műtétem után elég szánalmasnak érzem az ilyen önsajnálókat. Mit kezdj magaddal? Ba@dm@g menj ki az ajtón és örülj, hogy dobog a szíved, kapsz levegőt és nem fáj semmid! Élvezd, hogy fújja az arcod a szél, esik a fejedre az eső, vagy süt rád a nap. Vagy légy öngyilkos de előtte ajánld fel a szerveid másnak és úgy tedd, hogy ne tégy bennük kárt. Mondjuk vágd fel az ereidet. Mert veled ellentétben nagyon sokan a sok fizikai szemvedésük ellenére is élni akarnak! A helyedben k@rv@ra elszégyellném magam és nagyon gyorsan elkezdenék normálisan enni. Mondjuk a nagy unalmadban meg önsajnálatodban másokon is segíthetnél....jót tenne. Pl ezt kezd magaddal!
2018. febr. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%
Az elsovel egyaltalan nem ertek egyet. Kiveve egy dolgot. En azt tapasztaltam hogy nekem oromet okoz ha segitek masokon. Kezdj ongyilkossag ellenes litaniakat irni azoknak akik hasonlo kerdest tesznek fel. Ha sikerrel jarsz eletet mentettel es hosszu tavon akar el is hiszed amit irsz akkor a te eleted is jobb lesz!
2018. febr. 6. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Persze, hogy nem értesz egyet a véleményemmel mert én az életemért küzdök ez a kis majom meg el akarja dobni az első problémánál...miközben fiatal, egészseges előtte az egész élet....gratulálok darwin díjas példány.
2018. febr. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Némiképp egyet kell értsek az első válaszolóval...

14 évesen egyébként én is azt hittem, hogy depis vagyok és utáltam az életet, utáltam az emberiséget meg mindent... Most 21 éves vagyok és ha tehetném simán megverném a 14 éves énemet. Az a "baj" hogy az olyanok mint te meg én is voltam anno, nem tudják mik a valódi gondok. Persze akkoriban utáltam amikor a korom miatt ilyeneket mondtak és nem akartam elhinni, de igazuk volt. Néhány évvel később rájöttem, hogy igaz amiket mondanak. Tényleg csak a korod teszi. Annyit elárulok amúgy, hogy ha valaki komolyan gondolja az öngyilkosságot annak sikerül is... Ezzel nem biztatni akarlak ra de ez így van. Aki meg akar halni és van bátorsága kioltani egy életet, annak megy.


Én tudod meddig akartam meghalni? Amíg 15 évesen nem vitt el a mentő több mint 200-as pulzussal, a normál 70-80 helyett. Szerencse, hogy nem kellett kiütni. Azóta mégis értékelem az életet és most már szeretem, soha nem akarok meghalni. Igazából soha nem is voltak komoly problémáim ami miatt érdemes lett volna. Egyedül a suli meg az osztálytársak voltak az ami gáz volt. De őszintén, miattuk megéri? Megéri pár seggf3j miatt véget vetni mindennek?


Igazából magamból kiindulva mondhat bárki bármit, úgyse fogsz hallgatni senkire. A saját tapasztalataidból és hibáidból fogsz tanulni te is. Én is így voltam. És ezeket a szövegeket sem hittem el, azt hittem senki nem ért meg.


Kívánom, hogy mihamarabb lendülj át ezen a hülyeségen.

2018. febr. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha az ilyen embereknek közönségük van akkor annál jobban csinálják. 14éves vagy! Mi lenne ha elmondanád a szüleidnek mi történt és.közösen megoldanátok. Vagy ha nem megértőek akkor egy tanároddal akiben megbízol. Nagy dolognak tűnik ami történt...de hidd el ettől még nem dől össue a világ. Mindenkivel törtennek rossz dolgok....senki nem ússza meg. Most veled is történt. Ilyen az élet sajnos. Próbáld elfogadni....hogy ez van...majd elmúlik. Ha már most nem tudsz túllépni a problémakon mi lesz később?? Te választasz? Segítseget kérsz...és megoldod a problémát.....vagy mostantól elmeroggyantat játszol. Ezt lehet egy darabig mert talán van aki megsajnál meg kapsz egy kis figyelmet. De.hosszútávon nagyon unalmas és mindenki elkerüli az ilyen embereket. Választhatsz a boldog élet és a kórházak és gyógyszerek világa között. Mindegy mi törtenik veled....mindegy milyen rossz dolog! A te kezedben van a döntés hogyan reagálsz rá! Ezt nagyon jegyezd meg.
2018. febr. 7. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ami rossz dolog történt az a múlt...elmúlt....a.jelen lehet még nem jó. De te a jövődet akarod eldobni amiről még semmit nem tudsz csak azért mert történt veled egy rossz dolog a múltban. Kicsit át kéne ezt gondolni.....

Esetleg sétálj be egy onkológiai osztályra ahol rákos gyerekek fekszenek és kérdezd meg tudnál e segíteni....

Talán átértékelnéd a dolgokat....milyen jó neked, hogy kimehetsz az ajtón, kimehetsz a wcre és a saját ágyadban alhatsz. Neked ez mind természetes....nekik nem!

2018. febr. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na jo #1 en eletem se volt konnyebb! Epphogy helyrejottek a dolgok de eddig.. agressziv apa manipulativ nemtorodom anya, valas, 4 iskolavaltas, mindbol kiutalt minden kortarsam. Regen torzsekbe konkretan a lefejezesnel nagyobb buntetes volt a kozossegbol valo kizaras!! Oke nem vagyok en se aranybol se senki, meg nyilvan akartam en is kinyiffanni de mar nem akarok. Mindenki eleteben eljon az az idoszak hogy meglatja milyen onzo a vilag, hogy senkire nem szamithat csak sajat magara. En is mentalis betegseggel elek, de elek. Sokszor annyira panikolok hogy levegot nem kapok ! Ugyhogy legyel szives eszrevenni hogy nem csak a te problemad letezik egyes, a kerdezo azert irta ide ki mert megbizott bennunk hogy segitunk erre te jol leszolod! Komolyan az ilyen embernek nem ertem..ez gaz. Kis tini-depi? Hat lattam en magamon 4 ev depressziot.. anorexia? Az is volt a pszichiatrian mikor bevittek (!) oda engem pszichozissal. Az a lany tiz kiloval sovanyabb volt nalam es mikor enni lattam szenvedett! Nem lekicsinylem a gondjaidat felre ne ertsd , csak nem kell mast leoltani egybol, foleg ha ilyen bator volt hogy segitseget kert tolunk! En kerdest kiirni is felek sokszor! Nem csoda, ha ilyen a valaszok szinvonala.
2018. febr. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Kezdj el futni....az is fáj...de egészseges. És magad mögött hagyod a problémákat....meg levezeted a feszültseged. Legalább próbáld ki....
2018. febr. 7. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
31%
7. Bíztasd még...háha ő is a pszichiátrián végzi. Mindenki a saját életéért felelős. Van aki tönkre teszi azt van aki kijasználja a lehetőseheket. Van aki fekete szemübegen keresztül lát mindent van aki rózsaszínen. Kicsi lány cseréld le a szemüveged mert nem az élet olyan szörnyű csak amit gondolsz róla! De ha tovább folytatod amit elkezdtél akkor valóban elromthatod az egész életedet....rajtad áll. Akár jól is éreznetnéd magad....kérj egy doboz fagyit és nézz meg egy klassz filmet...pl.
2018. febr. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
7. Látom szép kis listád van, jó sok igazolást gyűjtöttél be amiért rosszul érezheted magad. Gondolom el is mantrázgatod minden nap...nehogy elfeljts belőle egyet is. Jó, hogy ezt leírtad....most már.tudom milyen ne legyek soha...éa azt is látom hogy tudja tönkre tenni valaki az életét. Kérxező látod ezt ne csináld. ☺ ja még annyi, hogy elbizonytalanótsalak: régen egy közösség volt. És valóban nagy bajba került akit kiközösítettek mert egyedül nehezen maradhatott életben. Ma már nem ez a helyzet. Most elveszzett barátok helyett jönnek mások....sok a lehetőség. Persze lehet elethosszig keseregni is néhány elvesztett tini "barát" miatt.
2018. febr. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!