Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Életképtelen vagyok mit tegyek?

Életképtelen vagyok mit tegyek?

Figyelt kérdés

8 általános iskolai végzettségem van. Írni olvasni se beszélni nemtudó hülye gyerek vagyok. Az iskolából ki utaltak azért nem jártam ki. egyébként semmi rosszat nem tedtem csak vissza húzódó voltam és ezért basztatakk az osztály társaim! A szüleim nem tanítottak nekem soha semmit nem beszélgetek velem semmiről (sem)! Nem zavarja őket hogy semmire kelő vagyok és semmit nem értem el még az életben. Anyámnak 7 gyereke volt abból 3 meghalt szülés közben 4 en vagyunk testvérek. Abból mindannyiunkat mint érzelmileg mint anyagilag nem támogatak semmivel sem. Biztosra veszem hogy csak a szociális támogatások miatt kelletünk nekik hiszen ezt már ők is bevallották burkoltan de tisztán kivehető volt egy két vitájuk közben! Jelenleg négy mentális betegségem van amiket évekig tartott rájönnöm hogy mik lehetnek ezek és hogyan hívják őket!

Szociális fobia, depresszió, obszesszív kompulzív zavar (ehhez társul kényszer cselekvés plusz kényszer gondoltok is) 80-százalélban sikerült legyőznöm! Ezekhez még szorongók is ami talán a legnehezebb mind közül!

Egyébként tudom mi lenne az irány ami felé szeretnék haladni most szeptemberben már tudnák indulni érettségire és ez mellet vannak ingyenes OKJ tanfolyamok amiket le lehet tenni az iskolai éveim allat nyilván valami gyári munkával is beérném hiszen az sem lenne rossz csak nagyon nehéz elindulni mert a mentális betegségeim közbe szólnak :/

Mennyi esélyt látok rá hogy valaha még viszem valamire az életben ?



2021. márc. 2. 17:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
21-F
2021. márc. 2. 17:57
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Nem látok rá sok esélyt, hogy őszinte legyek. Bár nem tudom, hogy mi az, ami érdekelne, milyen szakmában dolgoznál szívesen. Hány éves vagy? A mentális betegségeidet először kezelni kellene, utána koncentrálj a többire.
2021. márc. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Bocs, nem láttam a korodat, későn küldtem el.
2021. márc. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%

"Nincs lehetetlen, csak tehetetlen ember" Ha mindent megteszel a célodért, akkor sikerülni fog.

Sose késő felemelkedni.

OKJ-t viszont majd csak érettségivel kezdhetsz el, úgyhogy előbb azt teljesítsd.

Mindenképp nézz utánna milyen ingyenes képzések indulnak és lehetőleg olyat válassz amit tényleg szeretsz majd csinálni.

2021. márc. 2. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Például:"Szobafestő, mázoló, tapétázó" ehhez elég egy Alapfokú iskolai végzettség!
2021. márc. 2. 18:09
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
De abból nem nagyon fogsz megélni. Létezik henger, még egy 5 éves gyerkőc is kifest egy szobát. A tapétázást meg megnézem youtubeon és szintén megcsinálom egyedül. Víz- és villanyszereléshez mondjuk már nem értek, azok jól is keresnek.
2021. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz! Festőként is lehet jó keresni. Hidd el van festő a családomban. Igaz, ez nagyban függ attól ki a munkáltatód és, hogy hol dolgozol. Nyilván Pesten vannak a legjobb kilátások. A festő is egy szakma. A szakember sokkal jobban meg tudja csinálni mint egy kontár.
2021. márc. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Figyu hatos nem szeretnék okoskodi mert én nem tartom magam annak ahogy leírtam fentebb... Viszont ezt fejsd már ki !



"De abból nem nagyon fogsz megélni."

-akkor mások hogyan élnek meg?



Létezik henger, még egy 5 éves gyerkőc is kifest egy szobát.

- esetleg aki nem szeret festegetni az szokott hívni szakembert magának én úgy tudom...


A tapétázást meg megnézem youtubeon és szintén megcsinálom egyedül.

-ez most komoly ?

És szerinted mindenki Youtubet nézi?



"Víz- és villanyszereléshez mondjuk már nem értek, azok jól is keresnek"

-szerinten nézd meg ezt is youtubeon

2021. márc. 2. 18:17
 9/11 anonim ***** válasza:

Szociális fobia, depresszió, obszesszív kompulzív zavar (ehhez társul kényszer cselekvés plusz kényszer gondoltok is) 80-százalélban sikerült legyőznöm! Ezekhez még szorongók is ami talán a legnehezebb mind közül!


Lám, valamiben sikert értél el.


Az is jó, hogy vannak terveid. Egy szakgimnáziumot is megpróbálhatnál.

2021. márc. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

:D

Én csak az ismerősi körömről beszéltem. Nem hallottam még olyanról, hogy valaki szobafestőt hívna, inkább megcsináljuk együtt a haverokkal. Még én sem hívtam, csajommal együtt festettük ki az egész házat, pedig hidd el, megtehetnénk, hogy szakembert hívjunk. Ettől függetlenül lehet, hogy tévedek, én nem is élek Magyarországon, tehát csak egy laikus véleményt tudtam mondani.

2021. márc. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!