Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség,van kiút?

Segítség,van kiút?

Figyelt kérdés

Szia! Először is köszönöm,hogy időt szánsz rám és elolvasod amit írok! Segítséget szeretnék kérni,tudom..nem ez a platform erre a “legalkalmasabb” de mégis muszáj vagyok erről írnom, és segítséget kérnem. Októberben véget ért egy 3éve tartó kapcsolatom. Én voltam az akit kidobtak, egyik pillanatról a másikra. Borzasztóan szerelmes voltam a volt páromban akkor is,amikor ő szakított velem. Szüleim, testvéreim,barátaim ,tehát az összes körülöttem lévő ember örült hogy “jaj de jó,legalább vége” és mindenféle negatív hatást gyakoroltak rám..nyomás alatt voltam..tényleg dühös voltam én is és elképesztően csalódott.. majd egy hónapra rá megismertem valakit akivel jelenleg is “együtt vagyok”. Mindenki örült, talán még jobban mint én. Boldog voltam én is, az elején. Ám már 2-3 hete rájöttem hogy nekem ez így nem jó..nem vagyok boldog, és amire még rájöttem, hogy nem fogom tudni a mostani páromat úgy szeretni mint az exbarátomat,őt pedig még mindig szeretem.Én tehetek az egészről,mert nem kellett volna fejest ugranom egy új kapcsolatba de mindenki erőltette és mindenki örült.. ezáltal elhitettem magammal,hogy ez nekem is jó lesz. De nem az. Nem vagyok boldog. A szüleimnek meséltem az érzéseimről, és hogy nem fogom tudni úgy ezt a fiút ahogy megérdemelné ,mert mást szeretek.. nem akarok sem hitegetni senkit és nem akarom őt áltatni mert nagyon jó ember. Viszont nem tudok nem az előző barátomra gondolni. Hiányzik mindene. A családommal ebből kifolyólag nagyon összevesztem. Tudom magamról hogy borzasztó ember vagyok, de így hogy ők is ezt súgallják..így még rosszabb. Rettenetes dolgokat mondtak nekem és ez nagy hatást gyakorol rám.Nem akarok fájdalmat okozni a mostani páromnak mert csodálatos ember, de nem érdemli azt hogy valaki ne szeresse őt az egész szívével, de ha vele maradok ,mindenki boldog lesz csak én nem leszek az.

Depressziós vagyok már 2 héte. Borzasztó démonokkal küzdök nap mint nap. Úgy érzem akármit is tennék, senkinek sem lenne jó. Nem látom az értelmét az életnek. Szörnyű dolgokat tettem magammal, és félek,hogy a bennem lakozó démonok csak erősödni fognak. Annyival egyszerűbb lenne az élet, ha nem lennék.. segítségre van szükségem mert félek,hogy bármelyik pillanatban felül kerekedhetnek rajtam ezek a gondolatok. Be szeretnék feküdni a pszichiátriára, mert komoly segítségre lenne szükségem(egyszerűen csak meg akarok halni és az öngyilkosság jár a fejemben egész nap)viszont nem tudom ez ügyben hogy intézkedjek.

Köszönöm,ha elolvastad. Kérlek, ha nem tudsz normális választ írni, akkor ne írj semmit!

Ha esetleg a pszichiátriával kapcsolatban tudsz segíteni,kérlek,írj!



2021. márc. 11. 13:27
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
Ne haragudj milyen az hogy két hete depressziós vagy ?
2021. márc. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Azért érzed így magad, mert:

-egy számodra nem megfelelő kapcsolatban vagy

-a környezeted (családod) toxic, nem azzal foglalkozik, hogy neked mi a jó

-az előző kapcsolatodat nem zártad le még

-talán a világ jelen helyzete is lehet egy negatív hatással rád


Megoldások:

-a pároddal őszintén közölni a dolgokat és biztosítani afelől, hogy csodálatos ember

-a családodnak kevesebbet elmondani, pláne lelki dolgokat és kevésbé hallgatni a szavukra

-az előzőt szépen "meggyászolni", kisírni a lelkedet is, ha épp az szükséges. Ne fojtsd el az érzelmeidet.

-várni...


Sok sikert! <3

2021. márc. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!