Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet velem? A karantén...

Mi lehet velem? A karantén teljesen kicsinált? Kiégtem volna?

Figyelt kérdés

Napok óta olyan érzésem van, mintha teljesen kiégtem volna.

Szinte egész nap fekszem, vagy a gép előtt ülök, egy szóval semmi értelmeset nem csinálok. Szétunom az agyamat, ha nagynehezen ráveszem magam arra, hogy valami produktívat csináljak, akkor azt 5 perc alatt megunom és újra szétunom az agyam.

Egy pozitív gondolatom nincsen, még negatív se, figyelni nem tudok sehová, mintha az agyam se fogna.

Egy hétköznapom úgy néz ki, hogy felkelek reggel, délelőtt digitális oktatás, amit végig alszok és unatkozok, délután meg szinte végig az ágyba fekszem, néha alszom, néha csak fekszem, néha félálomba vagyok. A hétvégék annyiban másak, hogy akkor kb. az egésznap dögunalom, és még annyi életkedvem sincs mint hétköznap.

Már a pótcselekvéseket is unom, egyszerűen semmi se jó, mindig az a rossz ami éppen van. Már az unalmamban való evés se okoz örömet.

Unalmamba olyanokat csinálok, amiket eddig soha. Közösségi oldalakon trollkodok, szinte egész nap fent vagyok valamelyiken, beregisztráltam egy társkereső oldalra is (semmi sikerem nem volt ott sem) egyszóval bármit csinálok az rossz és unalmas, és a vége mindennek az, hogy szarás az egész világba, és visszamegyek az ágyba.

Az egész napos semmittevés annyira kifáraszt, hogy estére teljesen kész vagyok mindig. Minden este olyan vagyok, mint egy roncs. Fáj mindenem, fáradt vagyok, és már 22.00-kor bezuhanok az ágyba, holott eddig 1-2 óráig is fent bírtam maradni. Hülyeségeket álmodok, felkelek hajnalba, és kb. 6-8-ig mindennap félálomban baromságokat álmodva fekszem az ágyba.

Nem vagyok egy közösségi ember, de most már azt a kevés szociális érzékemet is elvesztettem ami volt.

A karantén tette ezt? Más is van így ezzel? Kiégtem volna teljesen vagy mi?

Értelmes válaszokat szeretnék kapni



2021. márc. 12. 22:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Lehet ez ellen tenni. Mozgás, sport, biciklizés, séta, esetleg séta baráttal, szomszéddal... Egyszer csak vége lesz ennek.


Mi például holnap túrázni megyünk... Barátokkal. Muszáj tulelni ezt az időszakot.

2021. márc. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős, most is feljöttem a gyakorira trollkodni, de pont nem ez alá. Óraadó vagyok, távoktatok, egyetemi hallgató vagyok, távokulok, a 2 legjobb barátom a lakótársam, még csak hozzájuk se kell átmenni.. Borzalom, néha eszembe jut hogy az a magatartás nem jó, de aztán realizálom hogy Covid van, kész vagyok a sulis beadandókkal, leadtam az óráim szóval bűntudat nélkül csinálhatom amit csinálom. Kezdem unni, most hogy jön a jó idő.
2021. márc. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
98%

Ne is mondd. Bezárva élünk lassan egy éve..


És ma tettek fel az i - re a pontot. A cégemnel orosz oltást kaptunk, erre utána olvasom hogy az EU nem fogadja el.. Hát menjenek a jó édes anyjukba!

2021. márc. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

És az a legrosszabb, hogy nem látom a kiutat ebből az egészből...

Se a járványból se ebből a lelkiállapotból

2021. márc. 12. 22:23
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a márciusban voltam így, most erre időm sincs (végzős vagyok), de nekem az segített nagyon sokat, hogy vettem egy határidőnaplot és abba irkalom a teendőket, mert valahogy jobban realizalodik bennem, hogy aznap nem csináltam semmit, és milyen sok fontos dolgot viszont megtudtam volna csinálni
2021. márc. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag ugyanez volt velem is kb egy hónappal ezelőttig. Tényleg semmit nem csináltam, fáradt voltam, nem volt kedvem semmihez, csak léteztem. Aztán valahogy a semmiből jött egy gondolat hogy eddig és ne tovább, nem fogom feladni az életem, kezdenem kell magammal valamit, igenis boldog leszek. Elkezdtem futni, kitakarítottam a szobámat, rendbetettem az életemet és elkezdtem mindenben az apró örömöket látni. Eldöntöttem hogy boldog leszek, és szépen lassan tényleg az lettem. Nem azt mondom, néha még mindig rámjön a teljes letargia, de egy zacskó chips vagy egy üveg nutella netflixezés közben és megvan a rendszer újraindítás és tudom folytatni. Ez a vírus túl sokat elvett már tőlem, pl egy teljes évet, szóval ideje volt visszaszereznem az irányítást az életem felett. A barátaim is sokat segítettek, személyesen alig találkozunk de tudom hogy mindig ottvannak nekem, így legalább a magány engem elkerült.

Találj egy célt amiért dolgozhatsz, lehet ez tanulás, edzés, életcél, karrier, bármi. Csak találj valamit amit szeretsz és nem azért csinálod mert kell. Valamit amiért érdemes felkelned reggel és tenni érte. Sok sikert 🙂

2021. márc. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
71%
Tesóm megtanult németül tavaly március óta. Önerőből! Készül a középfokú nyelvvizsgara, immár tanárral. Szóval lehet célokat keresni.
2021. márc. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Igazad van.

Sajnos céltalan az életem, de megpróbálok tenni ellene valamit.

Megpróbálok értelmet csinálni az életemnek, valamikor csak sikerül...

2021. márc. 12. 22:30
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nincs, milyen idős vagy?

Én most próbáltam meg nem rég a nyelvvizsgát (jovoheten tudom meg hogy ment) és borzalmas volt utolsó évben csinálni, kezdj neki hamar, mert sajnos már mindenhol szükség van rá és a diplomához is kell

2021. márc. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim válasza:
18%

Lemaradtam valamiről???


Milyen karanténról, meg bezártságról beszéltek?


Nektek nincs életetek? Nem jártok melózni, nőzni, boltba, sportolni, kirándulni, vadászni, lőtérre, kocsikázni, motorozni,...?

Én igen, annyi, hogy este nyolcra hazajövök, ha van nő azzal, ha nem nézem a TV-t, játszom, olvasok,...

2021. márc. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!