Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szinte pánikbeteg lettem,...

Szinte pánikbeteg lettem, annyira rettegek attól, hogy esetleg karanténba kerülhetek ok nélkül. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Világ életemben rettegtem attól, hogy esetleg börtönbe kerülök, vagy ártatlanul letartóztatnak. Nem tudom honnan volt ez a félelmem, pedig soha semmi törvénytelent nem követtem el, mindig is törvénytisztelő állampolgár voltam. Nincs klausztrofóbiám, nem félek attól, hogy ha rövid ideig a liftben, buszon vagy a repülőn kell lenni, bár a búvárkodás már félelemmel töltött el, ott kijött valami hasonló érzés.

Most viszont, hogy látom ártatlanul és ok nélkül karanténba kerülhetnek egészséges emberek, egyre joban félek, hogy esetleg engem is karanténba tesznek, mert például pozitív lesz a közvetlen kollégám vagy a gyerekem. Attól nem félek, hogy beteg leszek és betegen otthon kell maradni, mert akkor úgysem esne jól elmenni itthonról, de attól, hogy nem mehetnék el, ha tudok, az rettentően frusztrál. Az éjszakai kijárási korlátozás általi stresszt úgy oldaottam meg, hogy kértem egy munkáltatói igazolást, amit ugyan még sosem használtam, de ad egy megnyugvást, hogy ha esetleg kell, mégis kimehetek. Magam sem értem, hogy miért okoz nálam ilyen tüneteket ez, de az elmúlt évben kb. 8 kilót fogytam, állandóan görcsben van a gyomrom, rettentően ideges vagyok és állandóan attó rettegek, hogy mikor raknak ártatlanul karanténba. (Persze én meg azt nem értem, hogy más miért fél egy póktól például.) Pedig azt látom, hogy senki sem betegedett meg komolyabban a környezetemben a covidtól, halálesetről sem tudok, viszont volt olyan kollégám, akinek a felesége pozitív lett tünetmentesen és neki is otthon kellett maradni két hétre. Na akkor rettentően besz.rtam, nagyon féltem, hogy én is járhatok így. Nem értem az okát, ez valami pánikbetegség-szerűség lehet nálam, de ahogy alakulnak a dolgok, egyre rosszabb az állapotom, mert azt látom, hogy ez a potenciális lehetőség hosszútávon is fennmaradhat. Akkor pedig inkább meghalnék akár covidban is, mintsem így éljek tovább. Elszomorít ez az egész, hogy ilyet meg lehet tenni emberekkel, és egyesek csak önző módon a covidtól félnek. Lehet engem hisztisnek tartani, de akkor ezen az alapon én is tarthatnám hisztisnek azt, aki a covidtól fél, tehát szerintem inkább ne minősítsük ismeretlenül egymást, mert mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Nekem az, hogy beteg lettem ettől a tudattól, és most már nem csak a lelki, hanem a fizikai állapotom is egyre rosszabb miatta.

Van erre valami segítség, valami megoldás?



2021. márc. 12. 09:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
63%
Várj. És mi van akkor ha karanténba kerülsz? Mármint mitől olyan nagyon nagyon rossz az?🤔
2021. márc. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%
😷😷
2021. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Hidd el, nem vagy egyedül, szerintem még egy egészséges embernek is megterhelő az, ha "be van zárva". Szakember segítségét kérd, de alapjáraton nem a karanténnal van a bajod, ez csak egy újabb indok a pánikbetegségednek, hogy az életedre törhessen.

A gyökerét kéne megkeresni, és megoldani.

Nálam jó módszer volt, hogy tudatosan "bepánikoltattam" magam, piszkáltam az agyam a gondolataimmal, és ha jött a pánik, adtam neki 5 percet, de egy másodperccel sem többet.

Megtanultam én irányítani őt, és tudatosítani kellett magamban azt, hogy az egész az agyam szüleménye. Láttam magam kívülről: amikor én belülről azt éreztem, meg fogok halni, nem kapok levegőt, el fogok ájulni, kívülről ennyi történt: SEMMI.

Kitartást kívánok neked, hogy legyőzd ezt a szörnyeteget.

2021. márc. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Ne pánikolj. Kösd le a figyelmed, nem kell feleslegesen, gya.gyaságokon kattogni, csinálj valamit, filmezz, olvass, eddzél, bicajozz, fuss 3 kört... Kösd le magad, ez a titka! Nézd én magas vérnyomásos vagyok, gyógyszereket szedek rá, ultrahangos vizsgálatokra fogok menni, a vesémet kezeltetni kell, 40 éves múltam és nem pánikolok a vírus miatt. Ti fiatalon mitől féltek egészségesen????? Mi felnőttként ha 3 hétre karanténba zárnak a fizetésünk is kevesebb lesz, nekünk csekkeket is kell ám fizetni, még sem pánikolunk, hogy van ez??? Mert nem agyalok feleslegesen, végzem a dolgom és amit lehet megteszek a védekezés terén, ennyi.
2021. márc. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Mi pont itthon vagyunk(ma jár le a karantén) mert a lányom (12év) lett pozitívés mi ugye kontakt személyek vagyunk.Nem paráztunk rá, miért is kellett volna?Sőt...Végre meg tudok csinálni olyan dolgokat, ami nem volt fontos, de jó lett volna, ha kész van ,csak időm nem volt rá...Listát írtam, mit szeretnék megcsinálni, nagy része sikerült is :-)Játszunk itthon, nekem van egy mellék állásom, azt is csinálom,rendelgettem apróságokat a netről, amire szükségem van... Ja, és nem csak karantén miatt vagyok itthon, mert a kereskedelemben dolgozom, és minket bezártak 22.-ig.Aznap mikor megjött az eredmény,még gyorsan elmentünk bevásárolni a férjemmel.A férjem 1 éve itthonról dolgozik, heti 2 nap ment be az irodába,most nem mehet be, mert több kolléga is Covidos lett... Azt nem mondom, hogy most már ne lenne jó elmenni itthonról, de abszolút semmi para vagy problémánk nincs ezzel.Azzal inkább, hogy ki tudja mikor tudunk menni nyaralni, ha tudunk...de ha nem, hát nem...

Nem "ártatlanul" vagyunk karanténban,hanem azért,hogy ha esetleg mi is megfertőződtünk, nem adjuk tovább, ill. ha mégis megfertőződtünk akkor ennyi idő alatt kijön rajtunk is... Mondjuk nekem az a fura, hogy pont a betegségtől nem félsz....amiről nem tudhatod, hogy rajtad hogy jön ki, milyen súlyosan v. sem.(Félreértés ne essék, nem félek a Covidtól, de a jelen állapotban kóházba kerülni,nem szerencsés...)

2021. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
49%
utolsó vagyok...Bocsi, azt elefelejtettem, hogy azért aki családi házban él, annak könnyebb valószínű a helyzete (mi abban élnünk)
2021. márc. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
73%

Nem ok nélkül kerülsz karanténba, hanem mert potenciális vírushordozó vagy. Azért kell otthon maradnod, mert az átlagosnál nagyobb az esély rá, hogy ha valakivel találkozol, továbbadod neki a vírust, ami őt lehet nagyon megbetegíti. Ugyanakkor nem börtönben vagy, vagy fizikailag bezárva, ha vészhelyzet lenne (dől a ház, mentőre van szükséged), ugyanúgy kimehetsz a házból. Legalább az ablakon keresztül szívhatsz friss levegőt, az ajtót is kinyithatod (hacsak nem egy forgalmas lépcsőházba nyílik) azt csinálsz otthon, amit akarsz, és azt rendelsz oda magadnak, amit akarsz. Ezek a gondolatok talán segítenek enyhíteni a félelmeiden.

Én betegen voltam itthon karanténban, de a 3. nap után, amikor már fizikailag jól éreztem magam, átéltem ezt a bezártság érzést. Tényleg rossz volt egy kicsit, de túl lehet élni, és fontosabb, hogy mindent megtegyünk azért, hogy minél kevésbé terjesszük a fertőzést.

2021. márc. 12. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%
Az előző válaszoló vagyok, talán kicsit félreérthető voltam, nem kioktatni szerettelek volna, abszolút megértem, hogy mire mondod, hogy "ok nélkül", csak én azt tapasztaltam, hogy ha valamit megmagyarázunk racionálisan, akkor kevésbé fogunk tőle szorongani, és könnyebb elviselni. És az "ok nélküli" karanténnak is van oka, még ha távolabbi is, mint amikor te magad vagy beteg.
2021. márc. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
24%
1es vagyok, én is valami hasonlóra szerettelek volna rávezetni, nem kötekedni vagy ilyesmi :)
2021. márc. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
78%
4es vagyok. Miért pontoztok le? Szerintetek akkor mit kéne tennie? Bánkódjon és szedjen rá gyógyszereket meg fizessen drága pszichológust? Mi nem tetszik nektek a válaszomba most úgy őszintén? Mindenki csak sírni tud, ha meg ír valaki valami őszintét, ráadásul tapasztalattal akkor meg lepontozzátok, minek kérdeztek ha fáj egy válasz ennyire. 40 évesen nem most jöttem le a falvédőről. Hány évesek vagytok? Minek adjon ötleteket így az ember most őszintén, minek?
2021. márc. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!