Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet megbékélni a...

Hogy lehet megbékélni a Borderline diagnózissal? Engem padlóra küldött, mikor meghallottam, hogy személyiségzavaros vagyok.

Figyelt kérdés
Jó, nyilván éreztem, hogy valami nem oké. Ptsd, depresszió, szorongás erről tudtam. De ez! Teljesen el vagyok keseredve!

2021. márc. 15. 10:48
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
Àh, nem az sajnos. Azt hajtogatja, hogy Ő nem tehet arról, hogy nekem ez a bajom, Neki jár a normális élet. Meg, hogy csak el kellene döntenem, hogy normális leszek.
2021. márc. 15. 14:54
 12/27 anonim ***** válasza:
13%

"Meg, hogy csak el kellene döntenem, hogy normális leszek."


Ebben van valami, az én két bordim a munkahelyein tökéletesen tudott viselkedni, otthon elengedte magát, és gyötört. Ez tényleg saját döntés.

2021. márc. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Én folyton eldöntöm, hogy normális leszek. De sosem sikerül. De valójában azt se tudom, milyen egy normális ember. Mióta csak az eszemet tudom, valami nem stimmelt velem. Mármit akkor gyerekként persze nem tudtam, de próbálok vissza nyúlni valami kapaszkodóhoz, de nem találok semmit, semmi olyat, mikor jól éreztem volna magamat a bőrömben.
2021. márc. 15. 15:20
 14/27 anonim ***** válasza:
91%

Most már legalább tudod, és elkezdhetsz rajta dolgozni. Ahogy az első is írta: eddig is az voltál, lényegében csak a papír változott.


Én borderline vagyok, eddig 2 kapcsolatom volt. Az első 2,5 hónapig tartott, és ott valóban a pasi adta ki az utamat a "hisztim" miatt, habár nem gondolom, hogy sokat veszítettem volna. Ő sem volt őszinte sokszor (még ebbe a rövid időbe is belefért pár kamu), és gyakran volt részeg meg szívott. Most családja van, hát remélem, hogy legalább az új nőért meg tudott változni, és normális életet él.


A második kapcsolatom 5 évig tartott. Szerencsére ott annyi könnyebbség volt, hogy el tudta fogadni a border dolgaimat, de sokszor a személyiségzavaromra fogta, ha tök jogosan haragudtam rá valami miatt. Végül én adtam ki az útját, azért, mert sehová sem tartott a kapcsolatunk, illetve ha valami nem sikerült neki, akkor másokat hibáztatott. Kezdetben ezek a szülei, tanárai, főnökei, életkörülményei voltak, később meg kiderült, hogy miattam bukott meg egy vizsgán, mert nem mentem át az ő házába megcsinálni helyette a házimunkát. (Nekem is vizsgaidőszak volt, szóval nem csak itthon lógattam a lábam, hanem tanultam.) Nagyon nehezen hoztam meg a döntést, és nagyon fájt, de egyszerűen sehová sem fejlődött a kapcsolatunk, sajnos az összeköltözésre se volt kilátás, hiába tettem meg mindent a mentális betegségem ellenére is.


Ezeket azért írom le, mert nem csak a borderline miatt mehet gallyra egy kapcsolat.

Fontos, hogy minden kapcsolat KÉT emberen múlik. Kettőn. Biztos, hogy mindkét kapcsolatomban rengeteget hibáztam én is, de a pasik is épp ugyannyit tettek érte, hogy elérkezzünk a szakításhoz.


Egyébként én magasan funkcionáló vagyok, a pszichiáter mondta is, hogy nem az én borderline-esetem szerencsére a legdurvább. 2018-ban meg különösen összeszedtem magam, és a terápia is rengeteget segített.

2021. márc. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
#14 *Szerencsére nem a legdurvább. :D Na, tudtam, hogy elírok valamit.
2021. márc. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én is megkaptam a borderline diagnózist. :( Sajnos nem tudok segíteni, de nem vagy egyedül vele! Tudtok segíteni,merre induljak, milyen tb alapon elérhető terápia, pszichológus van? (Pszichiáterhez járok, ő diagnosztizált, a helyi pszichológus közölte, hogy ez nem az ő szakterülete, keressem fel Unoka Zsoltot, akihez kb lehetetlen bejutni)

2021. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Pszichoterápiás osztályokat tudsz felkeresni. Ha pesti vagy, akkor pl. SOTE, Tündérhegy.
2021. márc. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Az a valaszolo, aki 2 “bordit” is osszeszedett, azert ez eleg erdekes, tudod vannak, akik a labilis emberekre menekulni ra, mindegy hogy tudatosan vagy tudat alatt. Azert kettot egymas utan megismerni, ehhez te is kellettel. Itt meg sajnaltatod magad, hogy gyotortek blabla. Ahogy Egy masik valaszolo is irta, KETTO ember kell egy kapcsolat mukodesehez es elcseszesehez is. Egy bordernel meg vannak triggerek, tipikusan erzelmi alapon, parkapcsolatban, tehat az teljesen irrelevans hogy a munkahelyukon hogy tudtak viselkedni. Ebbol latszik, hogy oda se figyeltel egyikre se, hogy azt mondod, hogy csak el kellett volna donteniuk, hogy normalisak lesznek. Te tiszta hulye vagy. Marhara kepben vagy.

Neked direkt labilis tarsak kellettek, ez olyan mint amikor vki egymas utan tobb traumatizalt emberrel jon ossze. Ezek az emberek a labilisak mellett tudjak csak stabilnak/erosnek stb erezni magukat.

Kerdezo, terapiaval rengeteget fogsz javulni es ha energiat teszel az onismeretbe onalloan is. Hidd el 🙂🙂 A borderek nagyon intelligensek es mely erzesu emberek, ha terapiaval sikerul csiszolni a problemas dolgokon, akkor teljes eletet tudnak elni.

2021. márc. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
79%

En nem ertem, csak a kerdest olvastam. En gyerekkoromtol fogva szenvedtem, es vele a kornyezetem. Eloszor huszonevesen emlegette egy pszichologus, mert minden baratsagnak egyetlen vagassal vetettem veget.

De harmincas koromra, mikor munkahelyekrol setaltam ki, ugy szakitottam, hogy a SIM-kartyam osszetortem, hogy teljesen vege legyen, stb stb..

Szoval mikor valoban diagnosztizalva lettem, zokogtam oromomben. Nevet kapott vegre az, hogy el vagyok atkozva, hogy diszfunkcionalis vagyok. Azota gyogyszerrel minosegi jo eletem van. Az oregedes is jot tett, es ez a varazsszo. Tolerans lettem magamhoz, es kivulrol probalok nezni magamra, ha krizis lenne, es el tudom rendezni magammal.

2021. márc. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
19 vagyok. Jo gyerek voltam, de ha valamitol duhrohamot kaptam, szetteptem a legkedvesebb rajzaimat, szetzuztam a legkedvesebb jatekaimat, es kesobb keservesen zokogtam, foleg buntudatbol. De ha nem tettem volna ezt, a duhom csak tovabb novekedett volna es bantani senkit sem akartam. Igaz, megbantani mindig sikerult sajnos.
2021. márc. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!