Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet megbékélni a...

Hogy lehet megbékélni a Borderline diagnózissal? Engem padlóra küldött, mikor meghallottam, hogy személyiségzavaros vagyok.

Figyelt kérdés
Jó, nyilván éreztem, hogy valami nem oké. Ptsd, depresszió, szorongás erről tudtam. De ez! Teljesen el vagyok keseredve!

2021. márc. 15. 10:48
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
𝑽𝒂𝒍ò𝒃𝒂𝒏 𝒌𝒆𝒕𝒕ő𝒔 è𝒓𝒛è𝒔 𝒗𝒂𝒏 𝒃𝒆𝒏𝒏𝒆𝒎,𝒎𝒆𝒓𝒕 𝒏𝒚𝒊𝒍𝒗á𝒏 𝒂𝒏𝒏𝒂𝒌 ö𝒓ü𝒍ö𝒌,𝒉𝒐𝒈𝒚 𝒏𝒆𝒗è𝒏 𝒍𝒆𝒕𝒕 𝒏𝒆𝒗𝒆𝒛𝒗𝒆 𝒂 𝒔𝒛𝒆𝒏𝒗𝒆𝒅è𝒔𝒆𝒎.𝑫𝒆 𝒆𝒅𝒅𝒊𝒈 𝒄𝒔𝒂𝒌 𝒑𝒕𝒔𝒅,𝒅𝒆𝒑𝒓𝒆𝒔𝒔𝒛𝒊ò,𝒔𝒛𝒐𝒓𝒐𝒏𝒈á𝒔,𝒑á𝒏𝒊𝒌𝒃𝒆𝒕𝒆𝒈𝒔è𝒈 𝒊𝒍𝒚𝒆𝒏 𝒅𝒊𝒂𝒈𝒏ó𝒛𝒊𝒔𝒐𝒌𝒂𝒕 𝒌𝒂𝒑𝒕𝒂𝒎,𝒆𝒛𝒆𝒌𝒆𝒕 𝒎𝒆𝒈 ù𝒈𝒚 𝒈𝒐𝒏𝒅𝒐𝒍𝒕𝒂𝒎 𝒍𝒆 𝒕𝒖𝒅𝒐𝒎 𝒈𝒚ő𝒛𝒏𝒊.𝑫𝒆 𝒆𝒈𝒚 𝒔𝒛𝒆𝒎è𝒍𝒚𝒊𝒔è𝒈𝒛𝒂𝒗𝒂𝒓𝒕? 𝑨𝒛𝒕 è𝒓𝒛𝒆𝒎,𝒉𝒐𝒈𝒚 𝒂𝒍𝒂𝒑𝒋𝒂𝒊𝒎𝒃𝒂𝒏 𝒗𝒂𝒈𝒚𝒐𝒌 𝒆𝒍𝒄𝒔𝒆𝒔𝒛𝒗𝒆,ì𝒈𝒚 𝒔𝒆𝒎𝒎𝒊 𝒆𝒔è𝒍𝒚𝒆𝒎,𝒉𝒐𝒈𝒚 𝒕𝒆𝒍𝒋𝒆𝒔𝒆𝒏 𝒏𝒐𝒓𝒎á𝒍𝒊𝒔 𝒍𝒆𝒈𝒚𝒆𝒌.𝑨𝒎ù𝒈𝒚 𝒊𝒔 𝒖𝒕á𝒍𝒕𝒂𝒎 𝒎𝒂𝒈𝒂𝒎𝒂𝒕,𝒅𝒆 ì𝒈𝒚 𝒄𝒔𝒂𝒌 𝒆𝒓ő𝒔ö𝒅ö𝒕𝒕 𝒆𝒛 𝒂𝒛 è𝒓𝒛è𝒔 𝒃𝒆𝒏𝒏𝒆𝒎.
2021. márc. 20. 21:36
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
A személyisgzavar nem egyenlő a személyiséghiánnyal. Azt jelenti, hogy olyan elemek vannak ráépítve a személyiségedre (pl. traumák), amelyek miatt nehezen tud a valódi személyiséged a felszínre törni. Ezért fontos a terápia, mert idővel belátod, hogy nem te vagy elcseszve, hanem be kell gyógyítani a sebeket, hogy kibonatkozzon az, amit eddig eltakartak a fájdalmak.
2021. márc. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

A személyiségzavar nem egyenlő azzal, hogy konkrétan a személyiségeddel van valami probléma. Hanem egy traumára való reakciót jelent, rossz megküzdési és védekezési stratégiák tárházaival. Ezek leépítését, és az új (nem önbüntető) megküzdések megtanulását segíti a terápia.


Senki sem tehet arról, hogy traumák érték. Megnyugtatlak, a depresszió, a szorongás és a ptsd általában a személyiségzavarral együtt jelennek meg (komorbid zavarok), ritka esetekben különállók csak. Arról viszont tehetünk, hogy feldolgozzuk ezeket a traumákat.

2021. márc. 21. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
100%
A 18-as hozzászólónak köszönöm szerintem sok borderline névèben, annyira jó lenne az emberek ezt így éretenèk. Mármint nem lennénk ennyire magunkra hagyva elég nagy teher önmagában is és a fejünkhöz vannak vágva a dolog. Mindig valki/valami váltja ki. És két emberen múlik, de hát tudom ne kenjem a másikra bla bla. De a tárgyakkal "igazságosabban" bánunk, hiszen ott ami törèkeny arra például vigyázunk. Vagy ha ki van írva hogy harapós a kutya nem nyúlsz be. Csak meg kell érteni a triggert és ott már a másik fél is felelős... És valóban végtelenül irreleváns a máshol "normális" viselkedès. Mivel ez érzelmi alapú dolog és a követlen azaz családi de leginkább párkapcsolati téren nyilvánul meg. Ezt nem tudom kell a bárkinek is magyarázni hogy a főnökömmel vagy a portással vagy hivatali ügyintézővel nem olyan kapcsolatom van mint a párommal. Ezt üzenem "kèt bordit összeszedett" emberkènek, téged már máshol is olvastalak és fogtam a fejem.
2021. márc. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat látom lettek elgèpelèsek benne.


A 22-es 23-as is jól esik, szeretnèm èn is így hinni. De iszonyatosan nyom a külvilág megítèlèse, egy éve olvasgatok hát olyan szinten húz le már már ez adja a depressziómat, a legdurvább megbèlyegzès a vèlekedès, miközben azt is tolja a világ hogy legyünk önmagunk meg 2021ben már had ne mondjam mi minden lehetsz csak éppen érzelmi sérült nem és mint valami szörnyeteg menekülnek... Iszonyat nagy teher, és nem lehet meg sem érhetni a "normális" emberekkel, és a legroszabb hogy nem is akarják

2021. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 24-es, inkább ne olvass többet utána, engem is iszonyat lehúzott, kb úgy megbélyegeznek minket, mint a pszichopatákat, a csapból is az folyik: "maradj távol az ilyen embertől". Szerintem ennyire azért nem vagyunk "hibásak", mint ahogy beállítanak minket :/
2021. márc. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
81%

A gyógyulás első lépései szerintem, hogy lásd be, hogy bajod van, és tudd meg, hogy mi is a bajod pontosan. Úgyhogy emiatt nagyon is hasznos, ha kiderül rólad egy pontos diagnózis. Ismerek valakit, aki teljesen egyértelműen borderline-os, meg is kapta már a diagnózist régebben, sőt szegény épp most is a pszichiátrián fekszik, de foggal-körömmel ragaszkodik ahhoz, hogy ez nála téves diagnózis, őneki csak depressziója és ptsd-je van, és a visszatérő súlyos problémái abból erednek, hogy mindenki látja rajta, hogy ő milyen sérülékeny, és ezért őt mindig mindenhol bántják. Egészen elképesztő paranoid mértékig képes hinni ebben, bántásokat vél felismerni teljesen ártatlan, mindennapi gesztusokban, és előbb-utóbb minden emberi kapcsolata vérig sértődéssel és szakítással végződik.


Amíg az ilyen ember nem látja be, hogy az ő fejében kell keresni a problémát (és a megoldást is), addig esély sincs a gyógyulásra. Ebben pedig szerintem sokat segíthet egy diagnózis.


A sajtóban írt hülyeségeket pedig tényleg próbáljátok elfelejteni. Nekem két borderline-os barátnőm is volt (meg egy harmadik, aki gyaníthatólag szintén bordi volt), mind tök értékes, nagyon szerethető emberek voltak, csak téves módon próbálták megoldani az életben felmerülő problémáikat. De ez az emberi értékükből nem von le semmit a világon. Ráadásul egytől egyig tök érdekes, jó fej társaság voltak.:)

2021. máj. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!