Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi van akkor ha nem szedem be...

Mi van akkor ha nem szedem be az antidepresszánst?

Figyelt kérdés

Én kerestem fel dokit, kb 7 alkalom után javasolta a gyógyszert. Korábban már szedtem és rossz tapasztalatom volt. Most is csak rossz elethelyzetben vagyok amiből nem tudok kijönni. Nem segít ezen egy gyógyszer. Pszichoterápiát nem akar, csak a gyógyszert.

Ha visszamegyek legközelebb és mondom, hogy nem szedtem be. Mit szólhat? Ráírja a kartonomra, hogy elutasítom a kezelést? Vagy csak simán elfogadja?


2021. márc. 18. 23:14
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha nem szeded,akkor normális maradsz. Ha szeded,akkor élhetsz a mellékhatásokkal,és 10 év múlva kétszer kell elmondani majd neked mindent,hogy észrevedd,hogy szóltak hozzád amúgy.
2021. márc. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
75%
Hát menjél olyan szakemberhez, aki folytat pszichoterápiát! Honnan tudod, hogy ez egyáltalán ért hozzá? Nem minden pszichiáter pszichoterapeuta!
2021. márc. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pontosítok: korábban szorongás oldót szedtem, az nem vált be.

Szorongok egy élet helyzet helyzet miatt - munka és magán- már régóta.


Egy konkrét tünet együttes kapcsán fordultam dokihoz, a7 alkalom arra irányult, hogy azt a betegség típust kiszűrjük, és negatív lett. Utána javasolt antidepresszánst valamint nyugtatót. A nyugtatót, xanax szerű, már ott elutasítottam.

A másikat is úgy érzem, hogy csak azért lenne, hogy mégis írjunk fel valamit, hátha segít. Egyébként jó szakember, de ő egy konkrét területen dolgozik, amit kizártunk. mondta is, hogy kereshetek másik dokit, ha gondolom.

Nem fogok magán üzenetre válaszolni, bocs.

2021. márc. 18. 23:39
 4/9 A kérdező kommentje:

1. Igen, a mellekhatásoktól és a hozzászokástól tartok.


2. Valóban.

2021. márc. 18. 23:44
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Élethelyzet miatt nem kell gyógyszert szedni. Keress pszichológust. Nem jó szakember, ha indokolatlanul ír fel gyógyszert.
2021. márc. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
59%
ha nem szeded be a gyógyszert, akkor normális maradsz. nem a gyógyszer a megoldás a depresszióra vagy hasonló érzelmi állapotokra.
2021. márc. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 ritanagy77 válasza:
51%

Szerintem pszichológust kéne keresned, és abból is olyat, aki neked jó. Gyógyszert én sem szednék, olyan problémára, ami pszichoszociális eredetű. Én ezeket szoktam hallgatni, felér egy terápiával:

https://www.youtube.com/watch?v=DOWKo5S21KI

2021. márc. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Én is gyógyszer ellenes vagyok. Tényleg csak akkor kéne szedned, ha veszélyben lennél, de ilyen “apróság” miatt nem éri meg kockáztatni. Szervezetnek nagyon megterhelő.
2021. márc. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést.
2021. márc. 19. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!