Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmúlnak magától az öngyilkos...

Elmúlnak magától az öngyilkos gondolataim?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezek a mindennapjaim, mert kitaláltam azt, hogy rajtam csak az öngyilkosság tud segíteni.

Nincsenek barátaim,se párkapcsolatom. Az egyetemről sanszos, hogy kirúgnak, ha nem szedem magam össze. A testvérem mentális beteg, őt is nehezen tudom elviselni. (Agyilag egy zokni szintjén van, mert félrekezelte egy orvos.)

Egy szóval elegem van és úgy érzem már nincs erőm kimászni ebből a gödörből. Aztán a környéken elkezdtek terjeszteni rólam egy undorító pletykát, emiatt majdnem kétszer jól megvertek....

A szüleim nem foglalkoznak velem, és ők is már idősek és nincsenek valami jó formában.


2021. márc. 20. 14:12
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

Te döntöd el, hogy a negatív gondolatokat táplálod, vagy a pozitívokat.

Az öngyilkosság mindenképpen egy rossz válasz a problémákra, szerintem te is tudod, szóval ezt engedd el. ...és ha ezt kizártad, lehet keresni a jó megoldásokat, a vidámabb utakat.

2021. márc. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Fenéket leszel öngyilkos, az nem megoldás semmire, keress egy jó terapeutát, és dolgozd fel az akár jogos, akár nem jogos sérelmeidet.
2021. márc. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon fontos, hogy sürgősen fordulj szakemberhez, jelentkezz be pszichiáterhez, ez nem játék, magától nem biztos, hogy el fog múlni. Azt hiszem, háziorvoshoz vagy a helyi családsegítőhöz fordulhatsz első körben.
2021. márc. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Majd az idő eldönti mi lesz velem.
2021. ápr. 2. 11:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha ugyanebben az élethelyzetben maradsz, melyben jelenleg is vagy, akkor sajnos nem fog elmúlni (saját tapasztalat). Sőt mi több, idővel rosszabb lesz. Mindenképp keress fel egy szakembert, először pszichiátert. Ő valószínűleg javasolni fogja majd a pszichoterápiát, ami hosszú távú segítség lesz majd. Én az életem felét éltem le, nem akartam orvoshoz fordulni a problémámmal, mert úgyse tud segítwni, rajtam nem lehet stb. 1.5 éve viszont annyira eluralkodott rajtam az az állapot, hogy tarthatatlan volt és pszichiáterhez mentem (magánrendelésre). Azóta össze sem lehet hasonlítani a mostani állapotot azzal, ami akkor volt.
2021. júl. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!