Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érdemes élni?

Miért érdemes élni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 21. 00:06
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem érdemes
2021. márc. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mert csak egyszer adatik meg és a lehetőségek tárháza végtelen. Mert ha meghalsz, úgy se lesz ott semmi (hiába hitegetik magukat azzal sokan, hogy igen, csak azért, mert könnyebb ezt gondolni), de tényleg semmi. Amíg élsz, addig viszont bármit megtehetsz.

Sokat gondolkodtam régebben erről és arra jutottam, hogy kellenek célok. Célok rövid-, közép- és hosszútávra. Például rövidtávú cél egy vizsga jó teljesítése, hosszútávú, hogy 2-3 év múlva teljesen kigyúrod magad. És amíg célokat tűzöl ki magad elé, addig mindig meg tudod indokolni, hogy miért érdemes élni. Én eszerint élem az életemet és köszi, jól megvagyok.

2021. márc. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
Akik beleszuletnek egy gazdag családba, csupa sikeres, mentálisan stabil ember mellé, azoknak érdemes. Egyébként nem
2021. márc. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3

Egyik példaképem egy ismerősöm, aki egy tök alkoholista családba született, apja-anyja napi szinten verte, apja otthagyta őket, amikor 16 volt (azt pletykálják, hogy megerőszakolta az apa lányát). Ez a srác 18 évesen otthagyott mindenkit, jelenleg sikeres üzletember, 2 felnőtt gyerekkel (egyik orvos, másik mérnök)

Nem könnyű senkinek sem. És mindenképp érdemes élni, küzdeni, mert bárhonnan el lehet érni nagy dolgokat.

2021. márc. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az ilyeneknek gratulálok, de gondolom nem volt klinikai depressziójuk es személyiségzavaruk. Nekem van.
2021. márc. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A fejlődésért. Illetve Isten kilátásba helyezte az örök életet, aki hisz a Fiában. Ez az élet gyorsan elszáll, nem biztos, hogy sikered lesz. De magadhoz képest van fejlődési lehetőség. Öröklét szempontjából nincs jelentősége, milyen trófeákat gyűjtessz be ezen a világon.
2021. márc. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!