Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtato vagy alkohol?

Nyugtato vagy alkohol?

Figyelt kérdés

Folyamatosan negativ gondolataim vannak. Ez mar kenyszeres. Rengeteg minden nem ugy tortent a multamban ahogyan szerettem volna. Depresszios, duhos es elkeseredett vagyok.

Altatot is szedek: sanval, de igy sem tudok aludni ha szetszed az ideg.

Egyikbol sincs szuksegem nagy mennyisegre. 1-2 sor eleg szokott lenni, de most gondolkodom rajta hogy valtsak vmi gyengebb frontinra.

Ti melyiket nyomnatok? Mik az erveitek?



2021. márc. 24. 23:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Terápián nem gondolkoztál?Én egyiket sem ajánlom.Tudom,hogy mennyire jó dolog ebben lenni,de inkább ne.
2021. márc. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

3 terapeutaval is probalkoztam. 2 az elso alkalom utan lerazott. Ok nagyjabol ugyanazt mondtak: tulsagosan sok problema van a hatteremmel es a multammal, nem tudnak segiteni ha ilyen mennyisegu traumat es problemat kell feldolgozni. A 3.-nal tobbszor is voltam de eleg tanacstalan volt. Atbeszeltunk par dolgot amit fontosabbnak latott aztan mondta hogy vege a terapianak. Adott meg par tanacsot amikbol egyertelmuen ereztem hogy nem sikerult atadnom a problemaimat. Pl. Beszeltunk arrol hogy mennyire bant hogy nem tanultam, ezert mondta hogy kezdjek el tanulni. Azt mar nem hallotta hogy egeszsegugyi munkahelyi es maganeleti problemaim vannak es elobb ezeket kene megoldanom. Ezek raadasul eleg elismert es draga szakemberek voltak.

Most egy orvosom elkuldott egy 4. Terapeutahoz. Ha nem jon be beszelek a thalassa hazzal (vannak csoport terapiaik, egyeni terapiaik, bentlakasos terapiak), kineztem meg 2 magan terapeutat meg egy helyet ahol vannak csoportok.

Ez azert mar eleg sok otlet, remelem vmelyik tud segiteni.

Amig nem tudom feldolgozni a problemaimat addig a pia tok jo segitseg. Azert gondolkodom hogy valtok frontinra.

2021. márc. 25. 01:34
 3/7 anonim ***** válasza:
szerintem az alkoholizmus előszobájában vagy. ha tudod mennyi traumát éltél át akkor elsősorban magaddal kéne jóba lenned. ne mindig egy másik embertől várd a megoldást-egy terepeauta, egy gyak.kérdés kérdés. mit teszel azért, h meggyógyulj? azok a szakemberek nem véletlenül adnak tanácsokat, azt, h te le se xarod egy szakember véleményét és inkább iszol, az a te bajod,hosszabb távon. mert ha mondjuk xanaxot elkezded szedni, akkor tuti még iszol is majd rá. és akkor már nagyon közel lesz a függőség, rokonomat így záratták be, vagy vagy. ha gyógyszert szeretnél, akkor utána egy korty alkoholt se ihatsz többé. ha most piálsz, suttyomba, akkor meg ne várd el, h a szakemberek segíteni fognak a gyógyszerekkel. ez a te utad, ő nekik az a dolguk, h felnyissák a szemedet, meglépni a dolgokat te fogod, te éled az életedet, nem ők. ha nem segítesz magadon akkor, hiába kiabálsz segítségért, ők is tudják, h kin lehet segíteni meg kin nem. legyél az aki aktívan tesz a mentális egészsége érdekében. pár hétre érdemes bemenni pszichiátriára, majd ott kezelnek. de a többi rajtad múlik.
2021. márc. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A sanval ill hasonlo nyugtató altató

Mellékhatása lehet a másnapi

Rossz hangulat düh ingerlékenység feszült állapot

Olvasd el a tájékoztatás

Nem lenne szabad csak rövid ideig szedni

Üdvözlettel

2021. márc. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi az aggódást, de az alkoholizmus előszobájában semmiképp nem vagyok. Idáig is voltak súlyos érzelmi hullámvölgyeim, de most először kezdtem piálgatni rá. Az elmúlt 2 hétben 4 alkalommal, akkor is keveset mikor nagyon nem tudtam mit kezdeni egy mély érzelmi hullámvölgyel. Már évek óta egyáltalán nem iszom, előtte is csak bulikon (27f vagyok).

Próbáltam segíteni magamon. Olvastam önsegítő könyveket, meditáltam, próbáltam másra fókuszálni. Ez szinte semmit nem segített. Sokkal többet segített amikor átbeszéltem a barátaimmal a problémáimat, rávilágítottak dolgokra, megértettek, elmondtak hasonló helyzeteket. Több problémámat is a barátaimnak köszönhetően sikerült feldolgoznom, elfogadnom vagy változtatnom. Emiatt is van hogy azt gondolom külső segítséggel van esélyem rendbejönni. A barátaim viszont mégsem szakemberek. Egy terapeuta ezt tanulja hosszú évekig. Egyénként sem akarom hogy arról szóljon a barátságunk hogy mindig nekem kell segíteni, a barátaimnak is megvannak a maguk nehézségei.

Nyilván nem a pia vot az első dolog amire gondoltam. Az elmúl 3 évben 3 terapeuta is lerázott. Volt köztük olyan is aki pszichiáter is és aki neurológus is. Több féle stratégiával próbálkoztam, volt hogy én szedtem össze a gondolataimat, volt hogy mondtam hogy inkább ő kérdezzen. Mindig nagyon együttműködő voltam, piálásról szó sem volt egyiknél sem hisz azt csak 2 hete nyomom néha.

A legutóbbihoz nagyon rossz érzelmi állapotban mentem (ő volt a pszichiáter). A depresszió minden tünetét produkáltam. Ő pszichiáter is volt. Azt mondta hogy túl sok dolog merült fel és nem tud segíteni.

Én régen azt hittem a pszichológusok, pszichiáterek érzelmi problémákkal, traumákkal, nehéz hátterű emberekkel foglalkoznak. Már többször is elmagyarázták hogy pont ezzel nem foglalkoznak. Ha van egy konkrét jelentéktelenebb porblémád pl. megcsalt az asszony vagy megmurdált egy rokon, akkor talán elvállalnak.

Felháborítónak tartom a dolgok. Mégcsak arra se vették a fáradtságot hogy javasoljanak valami más megoldást vagy szakembert. Végighallgattak, elkértek egy vagon pénzt aztán közölték hogy nem áll szándékukban segíteni. Mindezt úgy hogy súlyos depressziós voltam, ezért fel sem merült hogy ne fizessek (nem voltam olyan lelki állapotban hogy kiálljak magamért).

Ha rajtam múlna kivizsgáltatnám az ilyen eseteket. A minimum hogy javasoljon másik szakembert és ne kérjen pénzt a semmire.

2021. márc. 25. 13:05
 6/7 A kérdező kommentje:

4: Tudom hogy rövid ideig kéne szedni. Jövőhéten mindenképp beszélek róla a terapeutával akit javasoltak. Sajnos egészsgéügyi probléma miatt nem tudok aludni. Sokszor rosszul vagyok és fájdalmaim vannak. Ha ez nem lenne már régen abbahagytam volna. Sőt mikor kicsit jobban voltam abba is hagytam. Elég keveset szedek: 5mg-ból 1/2-1 db-ot, ezért nem is kellett fokozatosság. Egy éjszakát nem aludtam és utána már tudtam is aludni. Pár nap múlva romlottak a tüneteim, akkor ismét nem tudtam sanval nálkül aludni.

Már jóval a sanval előtt is súlyos érzelmi problémáim voltak, de azért átgondolom a dolgot. Lehet a sanval sem segít.

2021. márc. 25. 13:12
 7/7 A kérdező kommentje:
A nyugtató vagy alkohol kérdés egyébként nem a mindennapi használatra vonatkozott. Inkább krízis helyzetekre, nehét időszakokra.
2021. márc. 25. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!