Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmondjam neki, hogy depresszi...

Elmondjam neki, hogy depressziós vagyok?

Figyelt kérdés

Kb egy éve vagyunk együtt párommal és amikor összejöttünk akkor egy jobb mentális állapotban voltam, most viszont előjött újra a depresszióm és a pánikrohamaim. Párom is egyre többször észreveszi rajtam, hogy nincs kedvem semmihez és, hogy valami baj van, hiába próbálom elrejteni.

Úgy érzem joga van tudni róla, hogy depresszióm van és néha annyira szeretném is elmondani neki, hogy segítséget kérjek, vagy legalább csak elmondhassam mit érzek, mert senkinek nem mondtam még el, de félek.

El merjem mondani neki csak ennyi idő után? Milyen reakcióra számíthatnék? Hogy mondjam el, ha elmondom?

Aki volt már hasonló helyzetben mennyi idő kellett, hogy beszéljetek párotoknak a betegségetekről?



2021. márc. 25. 22:44
 1/7 Snike válasza:
100%
Bár én nem voltam sosem depressziós, szerintem jót tesz ha valakinek ki tudod önteni a szíved. Ha megbízol benne, akkor nyugodtan mesélj neki erről. Ha jófej,akkor megérti, támogatni fog, illetve val'szeg sokkal jobb lesz neked is. Mielőbbi gyógyulást, és hosszú párkapcsolatot! :D
2021. márc. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen őszintén, és minél előbb mondd el!

Ha a párod helyében lennék, én nem reagálnék pozitívan.

Nekem is van ilyen problémám, és én ezt még a kapcsolat elején elmondom.

Szerintem így tisztességes.

2021. márc. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Voltam hasonló helyzetben, előző párkapcsolatom alatt például két depressziós epizódot vészeltem át. Igen, én is azt mondom, hogy mindenképpen beszélned kell vele róla, teljesen őszintén. Normál esetben nem fog pozitívan reagálni, de ha csak megijed, esetleg önmagát kezdi hibáztatni, az a legkisebb baj, mert ebben meg tudod nyugtatni, ha beszélsz ennek a jelenségnek a betegség-jellegéről.


Az én esetemben sajnos a párom nem vette ezt komolyan, legyintett, elfelejtette a beszélgetésünket és nulla megértéssel ugyanúgy sulykolta tovább az elvárásait felém. Ezzel nem megijeszteni akarlak, csak szeretném, ha tanulnál a hibámból, mert ez sokat elárul a másik személyről. Ha ezt tapasztalod, nagyon hamar lépj le, sokkal jobban jársz.

2021. márc. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Abban igazából biztos vagyok, hogy komolyan venné. Meg kettőnk között amúgy semmi gond nincs, párom is mindig nagyon megértő és mindig bíztat és támogat mindenben. Csak félek, hogy ha elmondom akkor mennyivel fog másképp nézni rám, nem-e veszítem el őt, vagy nem-e esetleg tényleg magát hibáztatná miatta.


Igazából már attól pánikrohamot kapok, ha belegondolok, hogy bárki megtudja, hogy depressziós vagyok és félek nagyon a reakciótól.

2021. márc. 26. 00:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, mondd el.
2021. márc. 26. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is el kell mondanod! Ha nem tudja megérteni vagy elfogadni akkor amúgy sem lenne jövőtök.Ha viszont úgy reagál és viszonyul ahogy "kell" ilyen helyzetben,akkor az még jobbá teheti a kapcsolatotokat,megerősítheti azt.

Biztosan nem azért van veled mert úgy tudja nincsenek mentális problémáid.Ha fontos vagy neki és szeret veled lenni,akkor elfogad a problémáiddal együtt is!

2021. márc. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy párkapcsolat azért párkapcsolat, hogy ha baj van akkor számíthassatok egymásra és támogassák egymást.legalábbis szerintem ez lenne a normális. Meg ha elmondod neki látni fogod h érdemes e tovább tervezni..
2021. márc. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!