Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A sedatif pc-re rá lehet szokni?

A sedatif pc-re rá lehet szokni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 19. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
38%
Nem, de nem is ér semmit.
2010. aug. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Fizikailag nem. De ha rájössz, hogy milyen jó, akkor pl. vitaminfüggő is lehet az ember.

Használ az, hogyne használna, bár nem mindegy, milyen problémára.

2010. aug. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán, de nem is igen használ, és drága a javasolt mennyiségben. Ha szükségét érzed, fordulj szakorvoshoz ( pszichiáterhez. Nem kell beutaló, csak időpontot kell kérni). És ő megítéli a panaszod alapján, mi kell neked. A legfurcsább esetben sem fog kinevetni. És ha ő ír neked szert, akkor 2-500 Ft ból kijön, és tudod, hogy azt szeded, ami kell. Ezzel ne kísérletezz.
2010. aug. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%
a pszichiater antidepresszanst ir fel barmi bajjal is mesz oda. az pedig fuggoseget okoz ha akarod ha nem. a sedatif pc homeopatias, ezert nem okoz fuggoseget, es azert jarsz jobban, mert ha elmult a panaszod, abbahagyhatod, ellenben az antidepresszansokkal amiket eleted vegeig szedned kell.
2010. aug. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Apró probléma viszont, hogy a Sedatif pc-től nem fog semmi elmúlni...

Tipikus homeo: se nem árt, se nem használ.

2010. aug. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Kedves 81%-os hozzánemértő, de beledumáló. A pszichiáter nem ír mindenkinek antidepresszánst, hanem azt ír, amire szüksége van a betegnek a győgyuláshoz. Írhat akár mankót is. Ráadásul az antidepresszánst se kell élete végéig szednie. Csak addig, amíg a kívánt hatást el nem érik vele. De azt tudni kell, hogy ez nem egy fejfájás, amit egy algopyrin elmulaszt. Ennek a gyógyulása jó esetben 3 hónap. Sedativ pc-vel pedig 25 év. Csak tudnám ki az a marha itt a listán, aki folyton lebeszéli a kérdezőt az orvosról, és az általa felírt gyógyszerről. Az szedjen sedatív pc-t a falábára.
2010. aug. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, válaszolók!


A kérdező nem írta le, hogy mire akar SPC-t szedni. Elmondanám saját tapasztalataimat.


6 évvel ezelőtt Pánikbetegséget diagnosztizáltak. A pszichiáter (nem pszichológus!) az első 10 perces konzultáció után napi 1 szem Zoloftot (gyk: általános antidepresszáns) írt fel. Hatása: kb 1,5 hónap múlva az alvásigényem napi 2-3 órára csökkent, és kb 3 hónap múlva merevedési zavaraim lettek. Az eredeti panaszaim töredékére csökkentek, de a mellékhatások tekintetében elhagytam a gyógyszert, és azonnal felkerestem egy másik pszichiátert. Ő szintén antidepresszánst írt (Citopram), ami pár hét alatt ugyanazt a kívánt hatást, és ugyanazt a nemkívánt mellékhatást okozta, így szintén felhagytam vele. Harmadik pszichiáter, harmadik antidepresszáns, ugyanaz a hatás. Abbahagytam minden gyógyszert, és betáraztam magama Rivotrillal és Xanaxxal (gyk: szintetikus nyugtatók) vész esetére.


Kb havi 2-3 alkalommal nyúltam ezekhez a gyógyszerekhez, majd egy erősebb pánikroham alkalmával a kardiológián kötöttem ki. Diagnózis: magas vérnyomás.


3 évig szedtem 80mg Diovan (vérnyomáscsökkentő) mellé 5mg Nebiletet (bétablokkoló), miközben megtanultam kezelni a pánikrohamokat, és kb 2-3 havonta kellett a nyugtatókhoz nyúlnom.


1 éve 190/120-as mért vérnyomással az ügyeleten kötöttem ki, ahol a belgyógyász ügyeletes orvos a következőket mondta:


A pánikbetegség kezelése nem antidepresszánsokkal történik. Az antidepresszánsok tünetileg fedik el addig, amíg az orvos meg nem találja az eredetét. A magas vérnyomásom, erős szívdobogásom, szédülésem a pánikbetegség jelei, amit tünetileg lehet kezelni, de míg egy emelkedett vérnyomáshoz szokott szervezet az esetleges 220-240-es kiugrásokat jól le tudja kezelni, addig egy tünetileg alacsonyan tartott vérnyomású embernél az agyvérzés szinte borítékolható cakúgy, mint a szívroham. A pánikbetegséget pszichiáterek nem kezelik (csak a tüneteket fedik el antidepresszánssal), míg a pszichológusok igen. Jelenleg keresem a megfelelő pszichológust. (Ha valaki tud ilyet, írja meg)


Mindezek mellett frontos időszakokban akár SedatifPC, akár Valeriana szedése (mivel az okozó tényező pszichés) tökéletesen megfelelő függyetlenül attól, hogy a hatásfoka nem hasonlítható egyetlen antidepresszáns vagy szintetikus nyugtatóhoz sem, hiszen a pszichés problémát a beteg számára KEZELNI kell, és nem vegyi anyagokkal befolyásolni.



Remélem érthető voltam, és sokan tanultok az esetemből - nehogy már a saját károtokon tanuljátok meg!

2010. aug. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előzőnek.

Látom nem nagyon zavar, hogy ennek is - mint minden betegségnek - szervi oka van (jelen esetben: agyi anyagcsere). Ez pedig azt jelenti, hogy bármiféle pszichés probléma NÉLKÜL is, nyugodtan jöhet egy pánikroham. Az emberek kb 40 (!) %-a át is él élete során legalább egyet, mindenféle pszichés kiváltó ok nélkül, 5-10%-a pedig pánikbeteg is lesz. Megfordítva is igaz: pszichés problámákkal küszködők többségének NINCS pánikrohama, mivel nincs meg a SZERVI elváltozás, ami a feltétele.

Az antidepresszáns, mint gyógyszer annyiban tünetelfedő csak, mint minden más gyógyszer (és ezek így is maradnak, amíg nem lesz génsebészet). Sőt még kevésbé, mivel megfelelő és kellő ideig történő szedése után teljes gyógyulás is lehetséges.

Egy antidepit szedő, aki nem szenvedett előtte 5 évig (mert utálja a hangzatos és divatos "vegyi anyagokkal tömnek", "gyógyszerlobbi", "lelki baj" fogalmakat), akinek gyakorlatilag nincs mellékhatása tőle és tök jól van. A Sedatif PC nem ért nekem semmit, nagyon gyenge és különben is csak nyugtató.

2010. aug. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!