Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A nyugtatókra rá lehet szokni?

A nyugtatókra rá lehet szokni?

Figyelt kérdés
Elég nehéz időszakon megyek keresztül, és emiatt Frontint szedek, de nem szeretnék rá szokni. Viszont eddig is szedtem nyugtatót(más fajtát is), vagy altatót a legkisebb nehézség miatt is (mert olyankor aludni sem tudok). Most viszont tényleg nagy gondom van és folyamatosan szedem. Nem szeretnék rászokni.
2011. ápr. 27. 18:35
1 2
 1/12 anonim válasza:
pedig rászoksz!!! Nővérem pont a frontinra van ráállva
2011. ápr. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amikor a nyugtatóhoz nyùlsz, tegyél fel egy jó zenét, amelyet kedvelsz is. Vagy bàrmit csinàlj, ha nem akarsz nyugtatón élni, mert sajnos egy idõ utàn màr nehéz lesz lemondani róla, és még több is kell belõle.
2011. ápr. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is a frontinra szoktam rá. Utána orbáncfű kapszulát szedettek és még valamit helyette. Nagy nehezen de leszoktam.
2011. ápr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Most tényleg nagy szükségem van a nyugtatóra, mert olyan időszakon megyek keresztül, ráadásul most altatót sem tudok szedni, szóval nélküle aludni sem tudnék. Valami másfajta készítmény nincs, ami hasonló hatást vált ki, csak nem okoz függőséget?
2011. ápr. 27. 18:59
 5/12 anonim ***** válasza:
rá lehet szokni főleg a frontinra nagyon durván, veszélyes az elvonás is. szerintem szedj valeriana kapszulát. arra is rá lehet állni de nem ennyire.
2011. ápr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Volt olyan időszak,hogy össze-vissza szedtem a Frontint,néha bevettem egyszerre négyet,utána pár napig egyet sem,de nem szoktam rá.A betegtájékoztató szerint rá lehet szokni,még fizikai függőséget is okozhat.
2011. ápr. 28. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal a Valeriana nem okoz függőséget, gyógynövény alapú (macskagyökér). Próbáld ki néha, hátha az is segít.
2011. ápr. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is eddig össze-vissza szedtem, volt hogy akár 4-et is, de most rendszeresen kell szednem, és ezért kérdeztem. Igazából az lenne a legtisztább, ha nem szedném, de félek, hogy nagyobb bajom lesz. Szerintem egyre kisebb adagokban fogom szedni, és úgy feldolgozni a traumát.
2011. ápr. 28. 18:50
 9/12 A kérdező kommentje:
A Valeriana tablettát próbáltam, de nem használt nekem.
2011. ápr. 28. 19:56
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed most nagy szükséged van rá akkor szedd, biztos orvos írta és nem jókedvedből szeded. Egyébként ha rendbejössz idegileg simán le lehet állni róla. Az a lényeg, hogy majd lassan kell csökkenteni az adagot. Nekem is voltak olyan időszakaim és biztos lesznek is, hogy muszáj bevenni, mert aludni is kell. Azért nem ártana ideggyógyászhoz menned, ha valami trauma ért.
2011. ápr. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!