Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rászoktam a nyugtatókra, és...

Rászoktam a nyugtatókra, és most le szeretnék szokni, de nem tudok. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

26éves vagyok,5éve szedek különféle nyugtatókat szorongásos depresszióra. (Először rexetin (igaz az antidepresszáns), de azt már nem szedem, xanaxot (0,5mg-osat írtak fel), most ezt váltakozva a frontinnal. )Az a gond, hogy le szeretnék szokni de nem tudok.

Mit tegyek?Rettegek mi lenne ha nem szedném.

Pedig jó volna, mert így nem merek új kapcsolatokat kötni, mint barátság, szerelem...(Pedig most tetszik valaki és én is neki, de...FÉLEK.)

Félek ha elmondanám, hogy csak így tudok létezni, őrültnek néznének.Kinek kell egy gyógyszerfüggő lelkibeteg nő?...


2010. szept. 15. 11:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
59%
menj el pszichológushoz vagy rehabra.Vagy próbáld csökkenteni az adagot,vagy járj el sportolni.
2010. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

nézd, a 0,5 mg nem olyan vészes mennyiség, ezzel együtt tudnod kell, hogy igen nehéz leszokni róla, egyes addiktológusok szerint nehezebb, mint egy ipioidról.


na de nem véletlenül keztdted el szedni azt ! ha kiiktatod, mgint jönnek azok a problémák

2010. szept. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolatban az őszinteség a lényeg, nem? Akkor meg mondd el neki, ha nem érti meg, akkor úgysem érdemel meg.
2010. szept. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szia!

A frontint én is szedte, meg xanaxot, és rivotrilt.

A frontinra gyorsan rá lehet szokni. Nekem a doki azt mondta, hogy ideje lenne abbahagynom, de nem mondta, hogy hogyan.

Egyik napról a másikra abba hagytam, és jöttek az elvonásos tünetek. Reszkettem, fáztam, de közben izzadtam, és a fehér falom foltokat láttam. Szörnyű volt.

Aztán rájöttem, hogy fokozatosan kell abba hagyni.

Eleinte ha pl. napi 3 db-ot szedsz, akkor reggel és este csak 1/2-et vegyél be és délben 1-et, így már rögtön 2 re csökkentetted az adagot, aztán már délben is csak 1/2-et, aztán az egyik felet hagyd el, eddig akár 2 hét alatt is el tudsz jutni. Aztán csak napi 1/2-et, aztán 2 hét mulva azt is elhagyod, és már le is szoktál róla.

Annyira nem nehéz, de mindenképpen fokozatosan csináld, úgy könnyen fog menni!

2010. szept. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Ne félj. Úgy szoktam le én is, mint az utolsó. Így sikerül. Dokiknak nem kell elmondani, mert azok be akarnak majd utalni a zárt osztályra a leszokás idejére, ahol meglopnak, megvernek és megerőszakolnak. Lassan, fokozatosan, sok idő alatt megy ez csak :(. De sikerülni fog, hidd el. Ha meg olyan párt találsz, aki szeret, annak lelkibetegen is kelleni fogsz. Én akkor találkoztam a párommal, amikor a legrosszabb állapotban voltam (általános szorongászavar, major depresszió + pánikbetegség). Tudod minek köszönhetem, hogy meggyógyultam? Hogy ő bízott és hitt bennem. 5 éve együtt vagyunk, nemsokára lesz az esküvőnk (29/n és 30/f). Én meggyógyultam. Vannak még ilyen férfiak, higyj benne, hogy te is megtalálod a tiédet.
2010. szept. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Itt olvashattok egy nagyon hasznos infót a pszichológiáról:

[link]

(Kiemelném azt a mondatot, hogy minden pillanatban mi, magunk döntünk, a szövegből ez érthetőbb.)

Semmiképp sem lehet egyik napról a másikra abbahagyni, hanem fokozatosan.

Javasolnék természetes módszereket, ezen belül a Bach virágterápia vagy a Moksa elixír. (Utóbbi drágább, a célnak mindkettő éppúgy megfelel szerintem.)

Jól lehet egy bioenergetikus energetikai "letisztítása" is.

A Bach cseppekkel ez az oldal (is) foglalkozik:

[link]

tt is körülnézhetsz, a keresőbe beírva téged érdeklő szavakat, ill. ebben az önbizalom topicban:

[link]

Sok sikert!!!

2010. szept. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én is nem rég hagytam abba a nyugtató, antidepresszáns szedését.Nagyon nehéz volt.

De: neked kell eldöntened, hogy mit választasz a betegséget, vagy az életet. eléggé le van sarkítva a dolog, de a lényeg ez. nekem is nagyon komoly függőségem alakult ki, azt hittem megőrülök, miután abbahagytam a nyugtatót, vagy öngyilkos leszek. sokszor álltam közel ahhoz, hogy újból elkezdjem a nyugtatót, de tudtam, hogy az egész pszichiátria erről szól. egy ördögi körforgásba kerülsz, amiből nem tudsz kimászni, ha nem vagy elég erős. nekem sokat segített Szendi Gábor Pánik című könyve,aki hasonló betegséggel küzd, olvassa el és nagyon sok minden letisztul a fejében.

Ne félj leszokni a gyógyszerről. fokozatosan kell abba hagyni , az nagyon fontos. legalább 2-3 hétig szedd a kisebb adagokat, míg végül teljesen abbahagynád, sikerülni fog. Fiatal vagy, előtted az élet, ez csak egy rossz álom lesz ha egyszer kimásztál belőle.

A másik, hogy ha az biztonságot ad, hordd magaddal mindig. én már 5 hónapja gyógyszer mentes vagyok, de a mai napig ott van a táskámban, bárhova megyek. Pedig soha többé nem vennék be egy szemet sem belőle.

Jobbulást, ha van kedved írhatsz privit:)

2010. szept. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szeretném még nektek ajánlani:

ujkorklub.hu

Az oldal szerkesztője, Zsóka is pánikbetegségből épült fel, és azért csinálja ezt az oldalt, hogy hasonló sorsúaknak segítsen. Személyes megkeresésre is szívesen válaszol!

A Nektek legjobbakat, jó egészséget!

11.27

2010. szept. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A harmoneten is vannak jo cikkek, itt egy tanácsadó:

[link]

11.27

2010. szept. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én is szedtem antidepresszánst és frontint is. Én úgy tettem le, hogy nagyon fokozatosan csökkentettem, negyedeltem, nyolcadoltam, sok időt hagytam magamnak, és így tökéletesen sikerült leszoknom. Bár most megint szarul vagyok, de kb 2 évig semmit nem szedtem.
2010. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!