Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet leküzdeni ezt a...

Hogy lehet leküzdeni ezt a szorongást?

Figyelt kérdés
Naponta szoktam sétálni/futni járni. Egy hónapja maszkot kell hordani a faluban, és szinte alig hordja valaki (nyilván én se veszem fel mert sportolok/eü sétát tartok), de rettegek attól, hogy valaki üvölteni fog velem miatta. Tavaly volt ilyen, hogy egy idegen nő leüvöltötte a fejem az utcán, és olyan mély nyomot hagyott, hogy nem merek emberek mellett elmenni se. Futni nem vagyok benne hajlandó, de ha meg embereket látok az utcán, elkap a sírás és a hányinger, hogy engem néznek emiatt és bántani fognak. Pszichológus nem segít, hogy lehet ezt leküzdeni?

2021. márc. 31. 17:07
 1/4 anonim válasza:
20%
Ne mozdulj ki, csak ha nincs ember az utcán. Ha meg levegőt akarsz szívni, akkor a kertben sétálj egyet!
2021. márc. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
En is szar hel,zetben vagyok igazabol engem a kutyam ad erot meg ha nekem nincs is de vele setalni futni labdazni foglalkozni kajat adni stb kell vele en is elhagytam magam meg sok egeszsegugyi bajom is van de ugy vagyok vele a kutya ott van vele akkoris mennem kell ha szarul erzem magam es ra koncetralok nekem is van pl szoc fobiam ruhellem az embereket kiveve azokat akiket ismerek szeretek es ok is elfogadnak engem annak ellenere hogy ilyen vagyok tehat jon a jo ido nekem is ossze kell szedjem magama hiaba utalok meg az utcara is kimenni meg minden de a kutya miatt muszaj mert neki kella mozgas csavargas es inkabb igy ha nehez is de osztonoz hogy menjel menjel mert muszaj lehet idovel jobb lesz csak ez a jarvanyos idoszak is nehez meg szerintem egeszseges embernel is borzamas nem hogy egy olyannal mint pl en is vagyok nagyon nehez igy de hat nem szabad feladni ha szarul vagy akkor sem nekem tudom hogy szuksege van a kutyanak ram tehat menni kell egy ido utan lehet konnyebb lesz mondjuk en a maszkot ruhhellem de mivel cigizek igy altalaban rajtam a maszk de ha cigizek nyilvan lehuzom ennyivel talan elviselhetobb mast nemtudsz csinalni soka rendor katona kozteres minden az a baj senkinek nem hianyzik egy buntetes a hulye maszk miatt
2021. márc. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 krwkco ***** válasza:
100%

Vigyél magaddal maszkot és ha valaki beszól, vedd fel. Ha sportolsz, nem lesz igaza, de abbahagyja az ordibálást. Talán egy kis biztonságot ad, ha nálad van a maszk.

Másrészt, ha az ember magában ismételget egy mondatot, akkor meg tudja győzni a tudatalattiját. Hülyén hangzik, de ha meglátsz egy embert, ismételgesd magadban: "Ez az ember szeret engem, ő az embertársam, nem fog bántani, megvéd minden bajtól." Vagy valami hasonlót, amit érezni szeretnél, de nem érzel.

Ezzel kapcsolatban van előzmény is: Cue-módszernek hívják.

Pl. www.lelekpalya.hu/cikkek/ezoteria/tudatos-onszuggesztio-a-coue-modszer/ Nem tudományos cikk, inkább csak amatőr blog, de a módszer leírása jó.

2021. ápr. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:
100%

Támadt egy jobb ötletem a veszekedők csillapítására. Nyomtasd ki az alábbi szöveget néhány példányban. Nagyobbacska betűmérettel, hogy mindenki el tudja olvasni, szemüveg nélkül is. Ha valaki kifogásolja, hogy nincs rajtad maszk, nyomd a kezébe és sétálj tovább. Talán csökkenti a félelmet a tudatalattidban, hogy van módszered a helyzet megoldására.

És emellett Cué-módszer.


"104/2021. (III. 5.) Korm. rendelet a védelmi intézkedések ideiglenes szigorításáról

3. § (1) A kijárási tilalmon kívüli időben az egyéni szabadidős sporttevékenység külterületen, valamint a települések belterületén – lehetőség szerint a zöldterületeken – egyedül vagy ugyanazon háztartásban élőkkel közösen folytatható, azzal, hogy másoktól legalább 1,5 méter távolságot kell tartani.

(2) Az egyéni szabadidős sporttevékenység során nem kell a maszkot viselni."

2021. ápr. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!