Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy mondjam el a szüleimnek?

Hogy mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Tehát az a lényeg, hogy tavaly december 15.-ig nem féltem a hányós hasmenős vírusoktól, de egyszer suliban hányingerem lett hosszú ideig és 2 napig nem múlt el. Azóta ha iskolába kell menni, akkor mindig ideges vagyok, hogy mikor jön ki rajtam valami vírus, de amikor otthon vagyok, akkor nem félek. A szüleim meg csak azt mondanák, hogy biztos csak beképzelem, fojtsam el, de nem megy. Szerencsére most távoktatás van, amit nagyon élvezek emiatt.
2021. ápr. 4. 20:14
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
De előtte eszembe se volt
2021. ápr. 4. 20:15
 2/13 anonim ***** válasza:

A szüleid is haza tudnak hozni vírust a munkahelyről, boltból stb..otthon is megfertőződhetsz ugyanúgy.

Ennyi erővel utcára se lépjünk ki, mert leeshet egy tégla a tetőrōl, ami fejbe ver.

Nyugodj meg, tegyél meg mindent annak érdekében, h.ne kapj el valamit pl.kézmosás, vitaminok, sok gyümölcs, zöldség. Gondold át, ha elkapnád mi történne? Lehet egy-két napod rosszabb lenne, de azután rendbe jössz.

2021. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"A szüleim meg csak azt mondanák, hogy biztos csak beképzelem, fojtsam el, de nem megy."


Tehát a szüleid tudnak a problémáról. Mit szeretnél elmondani? Hogy mégsem tudod elfojtani? Ez eléggé egyszerűen megoldható:

"Anyu, apu! Nem tudom elfojtani!"

2021. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak gondolom hogy ezt mondanák, mert egy ismerős nőnek is ezt mondták (hipochonder, és fél a covidtól)
2021. ápr. 4. 20:37
 5/13 A kérdező kommentje:

"A szüleid is haza tudnak hozni vírust a munkahelyről, boltból stb..otthon is megfertőződhetsz ugyanúgy."


De otthon jobban viselném.

2021. ápr. 4. 20:38
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem inkább attól félsz, hogy ha a suliban jönne rád a hasmenés vagy ott hánynál, akkor az ciki lenne? Bennem is volt ilyen régebben.
2021. ápr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Ennyi erővel utcára se lépjünk ki, mert leeshet egy tégla a tetőrōl, ami fejbe ver."


Oszt ennek mi köze a vírusokhoz?

2021. ápr. 5. 13:37
 8/13 A kérdező kommentje:
#6 attól is, meg az egesz szar
2021. ápr. 5. 13:37
 9/13 anonim ***** válasza:

10.-es koromban én rosszul lettem egy osztálykiránduláson (konstans hányinger, többször hányás). Irtó kínosan éreztem magam, át kellett alakítani a programot, hogy kórházba tudjanak vinni. Utána kb egy évig rettegtem, hogy nehogy még egyszer előforduljon, néha csak random eszembe jutott, amikor ettem és elment az étvágyam.

Aztán igazából idővel elmúlt, mert próbáltam tudatosítani, hogy évekig nem kaptam el semmit előtte, és amúgy azóta sem. Szóval oly csekély esélye van, hogy a következő napon pont elkapok valamit. Ha meg mégis rosszul lennék pl suliba hát nem mindegy? Nem villámcsapás szerűen a semmiből fog elkapni a rosszul lét, legalább a mosdóba kimenni biztos lesz elég idő, a barátaim pedig segítenek majd.

No para. Próbáld reálisan látni a dolgot, nem csak a katasztrofizált kis valószínűségű kimeneteleket. Kérdezd meg magadtól, hogy ha rendesen kezet mosok, nem eszek össze dolgokat amiket nem kéne és senki nem beteg a közelemben, mi aggódni valóm van?

2021. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Emiatt buszozni se szeretek :/
2021. máj. 14. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!