Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Magyarázza már el nekem...

Magyarázza már el nekem valaki, hogy ez most akkor depresszió vagy csak sinránkozás és lustaság?

Figyelt kérdés

Párom állandóan azzal rág, hogy semmi sem okoz neki örömet, semmi sem jó, mindennel is tele a töke, mindenhol meg kell felelni itthon, a munkán és még én is ha haza jön a gyereket a nyakába varrom így semmi szabad ideje nincs (ami nem teljesen igaz, mert a gyerek szinte örömében sír minden nap ha munka után meglássa az apját, mert nagyon szereti, max egy órát csüng rajta aztán talál más elfoglaltságot és már 8-kor alszik). Különben sem csinál semmit a szabadidében, csak sport rovatot olvas és böngész a neten.

Már többször beszéltünk erről és mindig az a vége, hogy én őt nem értem meg és nem támogatom, mert nem tudom milyen az a depresszió. Hiába próbálom rá beszélni, hogy csináljon valamit ami örömet okoz menjen sétálni, kocogni, bicózni, haverokhoz mindenre van kifogása. Mert hogy neki ezt mind nehéz megtenni mert hogy depis. Régen focizott amit nagyon szeretett, most azt sem csinálja mert állítólag fáj a lába és a válla (dokihoz nem akar menni, vagyis volt de küldték volna röntgenre, azt pedig nem csinál mert káros 🤯) Mondom ok, akkor menjen vissza a pszichológushoz, oda sem akar (járt egy jó darabig, aztán jött a covid), vagy szedjen antidepressant - azt sem akar mert hogy sok a mellékhatása. Mégis hogy tudnák egy olyan valakit támogatni, akinek mindenre van kifogása. Ha ezt szóvá teszem rögtön azt mondja nem értem meg, mert ő depis. Szerintem pedig nagyon be van kényelmesedve és lustulva, jobb sírni a másikat hibáztatni, hogy nem támogatja minthogy felemelni a seggét és valamit csinálni. Ezt többször mondtam már neki, minden alkalommal nagyon fel húztam vele és aztán hozzám sem akart szólni. Már nagyon ki akaszt. Egyszerűen fogalmam sincs róla mit tehetnék én azért, hogy ő jobban érezze magát.



2021. ápr. 7. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem inkább szabadulna tőletek, már ha csak saját magamra gondolok. Szerintem túl sok neki ez az egész és inkább visszacsinálná.
2021. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
#1 volt már róla szó, hogy ha olyan nehéz neki velünk váljunk el. Nem kérek gyerek tartást sem. Haza is utaztam a kicsivel másfél hónapra. Volt ideje át gondolni a dolgokat és el dönteni mit akar. Aztán minden nap hívogatott, hogy mennyire hiányzunk neki.
2021. ápr. 7. 21:33
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

A leírásod alapján én veled értek egyet. Ha valóban depressziós, akkor pszichológussal, antidepresszánssal és sporttal ki tudna keveredni belőle. Az írásodból viszont az derül ki, hogy a helyzeten nem akar változtatni és mindenre van kifogása... Ebben a szituációban te szerintem te nem igazán tudsz mit tenni, azon kívül, hogy választás elé állítod.

(A depressziós emberek jelentős része meg akar gyógyulni. A súlyos depresszióban szenvedők nem szokták átérezni a helyzet súlyosságát, de a férjednek biztos, hogy nem súlyos - ha egyáltalán van neki -.)

2021. ápr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Doki szerint enyhe depressziója van, de kinek nincs jelenleg. Nem tudom mennyire jönne be újra a választás elé állítás, párszor már el lőttem ezt a cselt.
2021. ápr. 7. 22:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a doki diagnosztizálta, és antidepresszánst is felírt neki akkor depressziós, nem mi fogunk új diagnózist felállítani ennyi alapján.

Hogy mennyire hagyja el magát a kezelés helyett az már más tészta.

2021. ápr. 7. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%
A depressziónak van oka. A túlzott stressz, fokozott pszichikai megterhelés okozhat depressziót, kiégés szindrómát. Valami az életében nem jó. Vagy a munkahelye, vagy a párkapcsolata. Lehet pajzsmirigy probléma miatt is depresszió, vitaminhiány miatt is. Ha magától nem akar semmit változtatni, ne várjon gyógyulást. Vagy váltsonmunkahelyet, vagy próbáljatok meg újra szenvedélyt vinni a kapcsolatotokba. Legtöbbször a szociális háló hiánya, szeretethiány, alacsony önértékelés is okoz depressziót. A mozgás, sport, szex is feldobhatná a boldogsághormon szintjét! Az antidepresszánst csak végső esetben szedje, többet árt, mint használ.
2021. ápr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tudom mi okozhat depressziót, illetve hogy mi hozhatná rendbe. De ez hogy nem változtat semmin, kifogást keres mindenre és az hogy arra fogja azért nem változtat mert depis, és állítása szerint én ezt nem értem meg és nem támogatom, nem állok mellette. Mégis hogy támogassam? Nyafogjak vele együtt? Vagy simogassam a fejét és mindenre bólogassak, hogy igaza van?!

Meg hallgatom és adok tanácsot mit kellene tenni, de sose fogadja meg...

2021. ápr. 8. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!