Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka?

Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Egy jó ideje, kb. 6 éve van egy olyan problémám, hogy semmit nem tudok befejezni. Semmilyen feladatot. A gépemen szeretnék rendet tenni, a fotókat, zenéket, de állandóan úgy érzem, hogy valamit biztos elrontottam és újra akarom nézni, hogy nem írtam-e el valamit, jó helyre tettem-e biztos az adott fájlt, annyiszor átolvasom a címeket, hogy már kizárt, hogy hiba legyen benne, de még ezek után sem vagyok abban biztos, hogy minden tökéletes-e. Szeretném rendbe tenni a telefonomat, de ott is a névjegyzékben pl állandóan úgy érzem, hogy nem olvastam át eléggé a neveket és az adott infókat. A közösségi oldalaimon is mindig, mindent újra kell kezdenem, mert nem vagyok benne biztos, hogy nem maradt-e ki valami. Éjjel-nappal takarítok és azt is ugyanígy. Azt szeretném elérni, hogy minden teljesen hibátlan és tökéletes legyen. De mindig úgy érzem, hogy amit megcsináltam már, az koszos lett, ahogy a többi dolgot csináltam és abbahagyom, hogy majd inkább újrakezdem. Imádom a szép dolgokat és régebben apróbb hibák nem zavartak, de ha most veszek egy könyvet és van rajta egy ici-pici benyomódás a borítón, máris nem jó és inkább ki se teszem, hogy majd veszek egy szebb példányt. Nagyon elszomorít, hogy semminek nem jutok soha a végére, de nem tudok rájönni, hogy mitől lehet ez. Van valakinek esetleg valami ötlete, meglátása?

2021. ápr. 11. 17:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Rendezd a viszonyod szüleiddel, ha nem élnek már akkor képzeletben és mimden jobb lesz.

Sokat kritizáltak, vagy kijavítottak?

2021. ápr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Néha előfordult, hogy kaptam olyan kritizálást, hogy “nem vagy képes semmire” vagy “majd inkább megcsinálom én”, de nem volt jellemző. Inkább az, hogy tényleg megcsináltak helyettem mindent, nekem nem nagyon kellett semmivel foglalkoznom.
2021. ápr. 11. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!