Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Tudom nem normális, hogyan...

Tudom nem normális, hogyan változtassak?

Figyelt kérdés
Egy ideje nagyon keveset eszem. Napi 700-850kalóriát viszek be.(Van amikor több vagy kevesebb, peldaul 650 vagy van olyan nap amikor 900) Próbálok kicsit többet enni, de egyszerűen bűntudatom van ha sokat eszek, vagy olyan ami nem egészséges. Amikor eszek, ritkán érzem azt, hogy “de finom ez a falat”, inkább azt, hogy “már megint ennem kell, de nem akarok.” Azt mondják nagyon vékony vagyok, és le kell állnom. Hallottam a jojó effektusról, ami szerint ha már egy kicsivel is többet eszek, hízni fogok. Ettől is nagyon félek, hogy ez fog bekövetkezni. Mit tegyek? Mit gondoltok a helyzetemrol, tudtok segíteni?

2018. dec. 14. 20:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen pszichológus kellene neked. Anorexia lesz belőle. Szakember segítsége kell.
2018. dec. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is voltam ilyen helyzetben. A legfontosabb, hogy megnyugtasd magadat, hogy még ha az agyad hülyeségeket is mond neked, hogy nem szabad enned, mert hizni fogsz, valójában a tested csodálatos, és mindig egyensúlyra törekszik. Az agyad meg tud téveszteni, de a testedet lehetetlen becsapni. :D Mindenkinek van egy ideális testsúly tartománya egy adott magassághoz, és ez különböző, attól függően, hogy az ember vékony, átlagos, vagy erős testalkatú. Ez genetikai dolog, mindenki születik egy testalkattal amin nem lehet változtatni. És ha diétázással te arra törekszel, hogy egy olyan súlyt érj el ami a te tested működéséhez nem megfelelő, akkor minden áron arra fog törekedni, hogy visszatérjen ahhoz a tartományhoz ami azt lehetővé tegye, hogy minden funkció egészségesen működjön. A diétázás meg a különféle fogyókúrák azért nagyon károsak pszichésen, mert ha pl. egy túlsúlyos ember eldönti, hogy le akar fogyni, akkor általában valamilyen ételcsoport teljes kiiktatását vagy drasztikus csökkentését választják, ami előbb-utóbb farkaséhséghez fog vezetni, mert az ember már csak ilyen. Minél jobban meg akar vonni magától valamit, annál inkább tiltakozni fog ellene a test. Szóval az a fontos, hogy összhangba kerülj a saját testeddel, és bizz abban, hogy majd teszi a dolgát ahogy kell, senkinek a teste nem akar túlsúlyos lenni. Ha változatosan, egészségesen eszel, semmit meg nem vonva magadtól, akkor a tested örülni fog és az egészségre, egyensúlyra fog törekedni. A lényeg, hogy nem kell semmit sem túlzásba vinni, se a mozgást, se az evést, se a nem evést. Próbálj az arany középúton haladni, semmiből ne csinálj többet, mint amennyi jól esik. Nem szabad túlzásokba esni, mert lelkileg kitolsz magaddal. :)

Én is voltam anorexiás és nekem is voltak ilyen félelmeim, hogy majd a jojó effektus egy szörnyű dolog lesz, ami megkeseriti az életem és ha 100 kalóriával többet eszek, mint szoktam, akkor gyorsan visszahizok 10 kg-okat. Megnyugtathatlak, hogy a tested okosabb ennél, és ha nagyon alultáplált lennél és véletlenül több súly menne rád, azt is szépen fokozatosan leadná, hogy a normális tartományba kerül. A természet nem akar úgy kics..szni velünk mint ahogy mi önmagunkkal. <3

2018. dec. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!