Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, ha terápia után...

Mit tegyek, ha terápia után rosszul lettem?

Figyelt kérdés

Sajnos pont egy olyan témát boncoltunk, amire én még nem voltam felkészülve és ezért úgy éreztem, hogy érzelmileg megerőszakoltak. A pszichológusom nagyon kedves, és nem szándékosan csinálta, viszont eléggé rosszul lettem. Pont azért féltem beszélni a dologról, mert féltem hogy összeomlok és nem fogok tudni dolgozni... abban a pillanatban, amikor rákérdezett, úgy éreztem hogy magamba zuhanok és elfogott egy nagyon kellemetlen érzés :( azóta úgy érzem hogy nem vagyok a helyemen.

Ugyanis eddig csak amiatt nem omlottam össze, mert egész életemben elfojtottam a témát, most attól félek hogy bele fogok őrülni. :(


2021. ápr. 13. 18:10
 1/7 alletta ***** válasza:
pszichológus egyik feladata, hogy a "kényes", kellemetlen, szomorú eseményekre is kitérjen. ez nálad elindít egy folyamatot, ami lehet csak később lesz hasznos számodra.
2021. ápr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom... de még nem voltam rá felkészülve.
2021. ápr. 13. 18:17
 3/7 alletta ***** válasza:

az ilyen váratlan helyzetek, események viszik előbbre a terápia sikerét.

amit most átélsz azt valahogy fogadd el. kétfélét tudok javasolni, próbálj meg ne agyalni rajta, vagy pont fordítva, próbáld meg magadban kivesézni, hogy miért is érintett ilyen rosszul ez.

2021. ápr. 13. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen de ehhez rengeteg energia kell, én pedig elfáradtam, le kell adnom a szakdogát, stbstbstb. És mire megemésztem a történteket az lehet egy hetembe fog kerülni.
2021. ápr. 13. 18:25
 5/7 alletta ***** válasza:

próbálj meg most a tanulásra koncentrálni (tudom, mondani könnyű), de most ezt helyezd előtérben.

nem mondom, hogy legbelül nem foglalkozol a történtekkel, de most próbáld meg az energiádat más dolgokra koncentrálni.

ha gondolod, írhatsz privit.

2021. ápr. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

En is hasonloan jartam ma. Nagyon erzekenyen erintett a tema, nem szamitottam ra. Ereztem, hogy teljesen bezarkoztam az ules alatt, neha pedig talan tamadova valtam. Utana mentem dolgozni, rengeteg munkam volt ma. Nekem ez segitett elterelni a gondolataim. Mostanra meg hullafaradt vagyok.

A pszichologusom javasolta a rajzolast is: rajzoljam ki magambol az erzeseket. Szerintem par nap mulva megprobalkozom ezzel.

Tudom, hogy kell foglalkozni ezzel az egesz temaval, igy fogok ezzel foglalkozni meg a kovetkezo alkalom elott.

Egy ideig probalj a szakdogadba temetkezni, es ha keszen allsz ra, gondolkozol a teman. Sok kitartast!

2021. ápr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Neked is viszont.
2021. ápr. 13. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!