Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen ok miatt jártok pszicho...

Milyen ok miatt jártok pszichológushoz?

Figyelt kérdés

A kérdésre olyanok válaszoljonak, akik tényleg járnak/ jártak pszichológushoz.


Mi volt az a pont, amikor azt mondtátok hogy muszály mostmár elmenni?

Milyen sűrűn jártok és milyen probléma miatt?



2021. ápr. 18. 10:47
A kérdező szavazást indított:
Anyagi problémák miatt.
Függőség miatt.
Párkapcsolati probléma miatt.
Családi problémák miatt.
Önértékelési problémák, öngyilkossági hajlam.
Gász miatt.
Egyéb, kommentben, üzenetben megírom. :)
22 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Anyagi problémák miatt?

Na ilyenről még nem hallottam, egy pszichológus heti 10ezres tétel alsó hangon, kétlem, hogy akinek ilyen gondja van, pszichológushoz járna.

2021. ápr. 18. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Több olyan ismerősöm is van, aki anyagi problémái miatt ment pszichológushoz.


Ez alatt nem azt értem hogy nincs munkája, vagy minimálbéres és emiatt megy el.


Hanem:

Lecsúszott gazdagok, olyanok akik nagy vagyont herdáltak el, olyanok akiket átvertek és sok pénzük elúszott. Akiket a párjuk kisemmizett, elopták a pénzüket, tönkrement vállalkozások miatt, stb...

2021. ápr. 18. 11:36
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkori traumák feldolgozása

Ebből adódó mostani problèmák kezelèse, mint:szemèlyisègzavar, depresszió, szororngás, cptsd,evèszavar.

2021. ápr. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Megpróbáltam megölni magam. Többször.

Egyébiránt vannak ingyenes (tb alapú) pszichológusok is.

2021. ápr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szinte egész életemben elég szorongós és önbizalomhiányos voltam, ami egyre rosszabb lett ahogy telt az idő. Pszichológshoz csak akkor kezdtem el járni, amikor bejött a depresszió is. Aztán a segítségével jobban lettem, azt mondta már nem kell járjak, szóval abbahagytam. Aztán 1,5 év múlva megint kezdtem rosszabbul lenni, bár másodjára inkább a szorongás erősödött, megint elkezdtek pánikrohamaim lenni úgyhogy elkezdtem megint járni. Először hetente egyszer jártam hozzá, aztán már csak két hetente. A második alkalommal pedig megint hetente kezdtük, de akkor hamarabb lett ritkábban, volt hogy 3 hét is eltelt.
2021. ápr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nálam mindig volt egy holtpont, amikor már úgy éreztem, hogy az állapot tarthatatlan. Többnyire részegen tudtam csak rászánni magam, hogy időpontot kérjek, józanul nem hiszem, hogy ment volna. Alapvetően szorongás, depresszió, önbizalomhiány, önértékelési zavarok miatt mentem. 1-2-3 hetente, jártam volna én sűrűbben is, de azt anyagilag nem lehet finanszírozni. Viszont nem jártam egyhuzamban hosszabb időn keresztül, csak krízishelyzetekben, sajnos most megint úgy érzem, hogy menni kellene, de még nem szántam rá magam. Amit megtanultam az egészből, hogy inkább hosszabb ideig kell járni, még akkor is ha úgy érzi az ember, hogy rendben van.
2021. ápr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!