Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon durva szociális fóbiát...

Nagyon durva szociális fóbiát hogyan lehet leküzdeni?

Figyelt kérdés

Tényleg nagyon durva, nem merek elmenni a boltba, se befizetni dolgokat, nincsenek barátaim, egyedül élek, mindig nagyon nehezemre esik bármit is csinálni ahol közösségbe kell lennem. Telefonálni nem tudok, pszichológushoz se merek menni, ha valamit nagyon muszáj, a végletekig halasztgatom és emiatt mindig azt gondolják megbizhatatlan vagyok. És igazuk is van, most pl. az a bajom hogy nem találok munkát, ha meg találok akkor beijedek és végül nem megyek el az interjúra vagy ha nem e-mailt küldenek hanem felhivnak akkor vagy fel se veszem a telefont vagy miután beleszólnak, én csak tátogok, nem jön ki hang a torkomon. Ezt hogyan lehet leküzdeni? Az irásos beszélgetéssel nincs bajom de ha pl. valaki már videóchatelni akar, egyből bepánikolok...

Ellehetetlenitem a saját életemet de nem tehetek róla....



2021. ápr. 19. 09:31
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segít szocfóbiásként hogy nagyon erős a kötelességtudatom.Annyira,hogy ilyen helyzetekben a szociális fóbiának,mint betegségnek esélye sincs uralkodnia a személyiségem felett.Ha nem volna erős a kötelességtudatom,akkor valószínű a 4 fal közé szorulnék,ahogy te is.Így legalább dolgozni,bevásárolni,családi életet élni tudok normálisan.És folyamatosan megyek szembe a fóbiával,elfogadom hogy ez van,nagyon sok helyzetben megkeseríti az életemet.De beletörődni nem akarok.Ha valamit nagyon szeretnék elérni,azt próbálom megközelíteni a legmegvalósíthatóbb szemszögből.Úgy,ahogy számomra a legkönnyebb.
2021. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, én is ugyan ezzel küzdök... sajnállak, de sajnos nem tudok segíteni mint magamon sem :(
2021. ápr. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
11-es ezt nagyon jó volt olvasni, le a kalappal előtted!
2021. ápr. 20. 09:58
 14/39 anonim ***** válasza:
85%

Aki azt írja, hogy azáltal leküzdhető ez a probléma, hogy "gyakorol" az ember, szóval, hogy beleveti magát a kényelmetlen szituációkba, az sose volt igazából szociális fóbiás! 24 éves vagyok, egyedül élek, családom külföldön él, így kénytelen vagyok megtenni számtalan olyan dolgot, RENDSZERESEN, ami rettentő szorongást, idegeskedést okoz.. és nem, nem egyhül! Vannak jobb napok, amikor kevésbé vagyok feszült az adott helyzet miatt, de az inkább az általános közérzetemmel magyarázható. Ha jó kedvem van, könnyebb átlendülni ezeken a dolgokon, de sosem szorongásmentes pl. telefonálni, postára menni, boltban bevásárolni, dolgozni járni, stbstb. Jogsit nagy nehezen megszereztem 4 éve, de egyszerűen rettegek vezetni, ami szintén ennek a problémának tudható be.

Voltam 3 pszichiáternél is magánban, de felesleges pénzkidobás az egész. Nincs az a szakember, sem gyógyszer, aki ezt a problémát meg tudja szüntetni. Akinek ezek segíteni tudnak, ismétlem, sosem volt igazából szoc.fóbiás!

Nem tudom mi lehet a megoldás, én az önelfogadás útján keresem. Szerintem amég saját magával nem tud megbékélni az ember, eldgadni, hogy ő ilyen személyiség, addig nem fog enyhülni sem ez a dolog. Önmagában kell keresni az embernek a megoldást, a teljes elfogadás képességét, önmaga szeretetét. Ez az egyetlen út szerintem, így nem is egyszerű, idő kell hozzá.


Szóval aki a "mélyvízes" technikát ajánlgatja, főleg pszichológus/pszichiáterként az vissza is adhatja a diplomáját. Nem segít, hanem inkább felerősíti a szorongást, önbizalomhiányt, hiszen 99%-ban kudarcként fogja megélni az ember a "próbálkozást", aki ilyen problémával küzd. Aki valóban benne van, annak nem kell ezt magyarázni, úgy gondolom!

2021. ápr. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen én is igy voltam az utcára se mertem kimenni, nem hogy a boltba. Mindenhova kísérgetni kellett mert az orvoshoz se mertem elmenni. Voltam depressziós is szedtem antidepresszánst, de nem segített. Sok helyen dolgoztam és valahogy enyhült már mindent el tudok intézni, de munkahelyen ha beszélnem kell előjön, de nekik csak annyi jőn át hogy feszült vagyok. Van olyan hét amikor erősebb van amikor gyengébb, de a mai napig feszültséget okoz bennem ha más emberekkel beszélnem kell. Bár az igaz nem mindenkinél, aki normális hozzám annál sokkal enyhébb. Szerintem ez el se fog múlni, főleg hogy lényegében serdülő korom óta ilyen vagyok. Közel a 40 hez csak annyit mondanak rólam hogy önbizalomhiányos vagyok, pedig szerintem nem, csak szociális fóbiám van. 1 milliot is fizetnék annak az orvosnak aki elmulasztja, de tudom hosszútávon nem képesek rá. Csak benyugtatoznának.
2021. ápr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
hány éves vagy? mikor kezdődött ez?
2021. ápr. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
24 vagyok, tinédzser korom óta van ez, kb. 12 voltam mikor kezdődött, de az évek során csak nőtt és nőtt a probléma
2021. ápr. 22. 18:27
 18/39 anonim ***** válasza:
100%

Miquel, szerintem is, de ez csak egy része a kirakónak. Egyszerre kell a bélflórára ügyelni, és egyszerre kell fejben nem támaszkodni rá, hogy majd ez fogja megoldani, mert az azon való támaszkodás állandó stressben tart


Mondom ezt úgy, hogy kipróbáltam már az összes létező diétát, vonzás törvénye könyvek és egyéb, és persze semmi siker évekig, de aztán rájöttem ,hogy fejben valami elromlott bennem, amelett, hogy valami fizikálisan is okozta ezt, a fizikai tényezőkön túlmenően kell ezt fejben helyre tenni..

2021. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
82%
Orvoshoz kell fordulni mert ez már súlyos.
2021. ápr. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%
Hasonloan vagyok mint te amiket leírtál. Állandoan zavarba vagyok. Én alkolista vagyok ez miatt mert a pia elnyomja a fóbiát. Gyogyszer semmit nem segit. Terapiara meg nincs pénzem.
2021. ápr. 24. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!