Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen tüneteitek vannak...

Milyen tüneteitek vannak szorongásnál? Pontosan mit éreztek? Milyen egy napotok?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 21. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szorongás olyan mint életed államvizsgája előtti para csak vizsga nélkül és minden nap.
2021. ápr. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én szorongással vagyok diagnosztizálva bár egészen addig amíg kórházba nem kerültem depresszió miatt ez fel sem tűnt. Nekem ez természetes volt, hogy minden napom aggódással telik. Az első egyébként nagyon jól fogalmazta meg, ugyanúgy egy félelem érzés ami a vizsgák előtt benned van, csak épp ez 0-24 és mindentől ez van. Tehát én pl képes vagyok random ok nélkül olyanokon szorongni, hogy mi lesz hónapok, évek múlva, mi lesz ha ez meg az történik. Én szedek rá gyógyszert, de még ígyis nagyon nehéz együttélni ezzel.
2021. ápr. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Valaki kohog a szomszed szobaban. Mi van, ha meghal, megfullad, hogy kell mentot hivni, hova fogjak vinni, lehet tudogyulladas, tele van a tudeje vizzel, hogy fogjak leszivni, az fajni fog neki, hogy fogunk kommunikalni, ha korhazban van, mi van, ha meghal, hogy kell temetest intezni, mennyibe kerul, mit csinalok egyedul a hazban, mi van, ha megorulok, mar nekem is kohogni kell, mi van, ha tudorak, mi van, ha meghalok, korhazba kerulok, fajni fog, elfelejtenek, stb... Ez 5 masodperc alatt. Majd abbahagyja a kohogest, csak kapart a torka, es az elet megy tovabb. De addig 20x levert a viz es megfordult a vilag.


Gyomrom neha 0-24-ben szorit, mintha allandoan emesztene magat. Ha epp nem aggodok, azon aggodok, miert nem aggodok semmin, es mikor fog valami elromlani a hirtelen jott semmibol, mi rossz tortenhet akar tagabb korben. Pl. aki beteg, mi van, ha meghal, aki tanul, mi van, ha megbukik, aki dolgozik, mi van, ha adossagba kerul... Ha valaki latta, de nem ir vissza, mi van, ha rosszat mondtam, ha utal, ha hallott valaki mastol valamit, ha megbantottam, ha hulye kerdes volt, ha ertelmetlen dolgot irtam...Kozben meg csak lehet, h wc-n van, vagy akadozik a nete... Ilyenek...

2021. ápr. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ugyanezt érzem én is. :(
2021. ápr. 22. 09:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék többet tudni erről a problémáról, mert nagyon szeretek egy ilyen személyt, de nem tudom, hogy működne-e a kapcsolatunk. Én azt gondolom, ha stabil kapcsolatban lenne, enyhülne a szorongása és szeretnék segíteni neki.
2021. ápr. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, kettes vagyok, ez nem minden embernél így van. A szorongásos emberek nagyon sokszor kivetítik ezt a kapcsolatukra is és a legszilárdabb kapcsolatban is szorongnak. Én komoly kapcsolatban vagyok évek óta a páromnak mégis nagyon nehéz velem emiatt. Nagyon sok kapcsolatot tönkre is tud tenni ez.
2021. ápr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Késői válasz, de hátha valaki még olvassa.

Nálam az a durva, hogy egyik nap mondjuk tök átlagos kedvem van, elvagyok, produktív vagyok, másik nap meg a semmiből jön a szorongás, rosszkedv.

Az első jól leírta. Vannak olyan helyzetek, amelyeknél normális az izgulás és amelyeknél valamilyen szinten a legtöbb ember izgul, pl. egy vizsga, de a szorongó ember olyan helyzetben is képes így érezni, amikor nem lenne indokolt vagy amikor másnak eszébe sem jutna. Pl szinte mindig van bennem ilyen “izgulás”/szorongás valamilyen szinten, amikor ügyet kell intéznem, iskolába kell mennem, tömegközlekednem kell stb. Néha erősebb, néha gyengébb.

Amikor egy konkrét helyzet előtt állok, amitől szorongok, akkor kiszárad a szám (folyton próbálok valamit kortyolgatni), nem tudok enni, hevesebben ver a szívem, néha izzad a tenyerem, néha hányingerem van, amihez akár öklendezés is társul. Amikor meg nem tudom az okát, csak szorongok, akkor is hasonlók a tüneteim, olyankor képes vagyok egész nap nem enni vagy csak pár falatot, sírok, azt érzem, hogy soha nem tudok teljesen nyugodt lenni és ellazulni. Nálam ez a nem evés, étvágytalanság a legtipikusabb tünet, fogytam is.


Én pszichológushoz járok, gyógyszert nem szedek, nem is akarnék rászokni. Leginkább csak anyukám tud erről a problémáról. Párkapcsolatom nincs, de hát lehet jobb is így, mert én nem akarnám egy másik ember hangulatát, napját elrontani.

2022. jan. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!