Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, egyszerűen nem...

Úgy érzem, egyszerűen nem tudom hogy ki vagyok én, hogyan lehetne definálni a személyiségemet. Bővebben lent.?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudom hogy ki vagyok én. Milyen a személyiségem, mik az érzelmeim, mi az igazi arcom. Csak egy álarcot viselek a külvilágnak, amit nem tudok levenni akkor sem mikor egyedül vagyok, vagy ez az igazi arcom? Érzelgős vagyok vagy kemény lelkű? Magabiztos vagy felénk? Egyszerűen nem tudom hogy én ki vagyok. Mitől van ez és mit lehet ellene tenni? Pszichológus nem jöhet szoba mert 16/L vagyok és ha ezt a szüleimnek elmondom visznek az őrültek házába.

2021. ápr. 23. 10:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha magadban is nagyon hasonló vagy, mint a külvilággal, akkor az személyiséged, nem pedig egy maszk, amit nem tudsz eldobni.

Azért van ez, mert eddig nem figyelted annyira meg önmagad.

2021. ápr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ennyi idős korban szerintem ez teljesen normális. Mindenki keresi önmagát, próbálja definiálni, hogy milyen is személyisége... "Álarca" pedig mindenkinek van, hiszen a legtöbben nem pont úgy viselkedünk idegenek előtt, mint a legközelebbi barátainkkal, a családunkkal, vagy ha egyedül vagyunk.

Próbáld átgondolni, hogy mik azok a dolgok, amiket szeretsz, milyen elképzelésekkel értesz egyet, mik a számodra legfontosabb dolgok az életben. Esetleg írd össze a pozitív és negatív tulajdonságaidat. Legjobb barátaidat vagy családtagjaidat meg is kérheted, hogy jellemezzenek téged röviden, ha úgy érzed, hogy tanácstalan vagy.

Amúgy az iskolapszichológussal is beszélhetsz, arról elvileg nem kell tudniuk a szüleidnek.

És ne aggódj, ez tényleg tök normális. :) Ráadásul az sem jó, ha valakinek túl konkrét elképzelése van önmagáról, hiszen fontos, hogy az ember változzon, ahogy telik az idő és változik a környezete.

2021. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szóval 16 éves koromban azt se tudtam melyik bolygón voltam. Az volt a szerencsém, hogy nem is érdekelt. Aztán szépen kialakult.
2021. ápr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!