Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mivel lehetne értelmét találni...

Mivel lehetne értelmét találni az életemnek 30 feletti vagyok és se saját lakás, se jó munka , se rendes párkapcsolat, se család?

Figyelt kérdés

Gyenge képességeimnek és szülőknek "hála ", soha nem dolgoztam azt , ami egy jó szakma számomra és szeretem is csinálni.

Párkapcsolat mind szinte csak romboló jellegű, nem építő volt. Utolsónak hála, annyi rossz ért, hogy az egészségem ment rá és volt 3 műtétem és petefészkem sincs. Most is akivel vagyok , számomra nyűg. Nem épít, hanem lehúz. Szenvedélybeteg, nem bír élni pia vagy fű nélkül. Ha ő nem lenne se lenne jobb semmi ,mert úgy látom, hogy már késő, nincs miért élni. Másnak, ha családja nincs ,legalább egy jó munkája vagy saját otthona van.

Azzal nyugtatom magam , hogy van munkám és albérletem, saját autó és bútorok. De ez lenne az életem, hogy itt ragadjak le ? Főleg, hogy gerincbeteg vagyok és ha lerokkanok(fizikai munkától, amit eleve tilos lenne végeznem), ki fog helyettem albérletet fizetgeni? Senki.

Itt a tavasz , üzletek is tele vannak kerti vagy családi dolgokkal (grill, virágok, kertészkedés, gyerekcuccok).

Van kutya meg macska is. Kutyával sétálok sokat. Edzek is , nyelvet tanulok , de közel sem így akartam élni ennyi idősen. Már azt várom, hogy vége legyen az életemnek és ha újjá születek esetleg, csináljak másképp sok dolgot. Nincs miért élnem.


2021. ápr. 23. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam amit írtál, szintén 30 felett vagyok, és még ennyi dolgom sincs, mint neked...Nem egyedi a probléma! Én pl tök örülnék egy cicának, de az albiban nem lehet :/

Anyagi dolgokra amúgy nem igazán vágyom, attól nem lesz jobb az élet. Egyszer olvastam valami olyan idézetet egy gazdagtól, hogy irigyli a szegényeket, mert ők még nem tudják, hogy akkor se oldódik meg minden, ha eljutnak a gazdagsághoz.

Én már nem aggódok azon, hogy mit értem el meg mit nem, és hol kéne tartanom. Nem igazán azt látom, hogy aki házas, vagy gazdag, annál minden tökéletes. Felesleges ezeknek a társadalmi nyomásoknak megfelelni. Keress egy hobbyt ami leköt, amit szívesen csinálsz, ami feltölt.

2021. ápr. 23. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
1.Jól látod,egyet értek.
2021. ápr. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Szeretek sétálni, kirándulni, edzek, de ez mellett még van időm gondolkodni azon ,hogy semmit sem érek..
2021. ápr. 23. 14:40
 4/18 anonim ***** válasza:

Nézd aki lehetőségek, segítség nélkül kell hogy boldoguljon annak csak az jut, hogy beletörődik és kb. vegetál. Én 40 éves vagyok, nem volt könnyű semmi sem, sehol nem is tartok. Se szülők, se nagy szülők, van 1 testvérem. Az hogy nekünk saját lakásunk van az is annak köszönhető hogy kihalt mindenkink, ez sem öröm hidd el, ez nem önerő, hanem hagyaték és rengeteg tragédia sorozata. nekem sem lett férjem, sem gyerekem Kinek kell egy olyan nő, akinek csak problémái vannak az életével és nincs semmi anyagi háttér? Senkinek, ezt el kell fogadni, bele kell törődni más nincs. Egészségre rá megy, az enyémre is ráment a sok xar, de ez sem csoda. Magasvérnyomás, vesém károsodott, pajzsmirigyem is beteg... stb. Számomra az is nehéz hogy rávegyem magam egy kis testedzésre, vagy bármire, nincs motiváció igazán.


Értelme az életnek így nem sok, de igyekezz a legjobbat kihozni, hogy valamelyest jól érezd magad ha már így lakault

2021. ápr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nemsokára 30 leszek, se autó, se albi, se kapcsolat rég óta (se baráti se szerelmi),családdal (kb nincs is) szar a viszonyom de otthon lakom, szóval a gyorskajának és a hülye képeknek élek, amiket találok..:) Bántalmazó kapcsolat után én direkt nem kezdtem újba amúgy. Inkább vagyok egyedül és húzom le magam, mint más tegye velem ezt...
2021. ápr. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Otthon laksz , az jobb ,mint albérletben. Úgy van esélye saját lakásra félre tenni, legalábbis a fizetés nagy része nem a lakhatásra megy el.
2021. ápr. 24. 21:00
 7/18 anonim ***** válasza:

Szerintem az megy, hogy hosszabb távra tekints. És napról napra következetesen tegyél meg lépéseket abba az irányba. Olyan kicsitket amiknek az eredményét nem is láthatod, mégis évek alatt felépül belőlük valami.


Meg próbáld azt is meglátni, hogy sok fajta élet van. Ahogy sok fajta játék, és nehézségi szint. Szóval nem ugyanazok a célok, nem ugyanaz a jellege.


Valahogy próbáld meglátni a sajátodnak a karakterét. Valami olyasmi ez, mint a filmek tartalma. Hogy nem minden film sikeres gazdagokról szól. Sőt vannak tragédiák is. És lehet mégis ezek a szebbek.

2021. ápr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Lehet ebben az életedben beszűkült a mozgástered, de meg kell látni mi az amire van szabadságod.


Például a szellemi fejlődésre. Olvassál értékes könyveket, nézz értékes filmeket, hogy táguljon a rálátásod a világra. Isten felé is lehet nyitni. Keresd hasonló helyzetben lévők társaságát, vagy szellemileg hasonlók társaságát. Tégy kis jó dolgokat másokért, akár karitatív dolgot. Erősödj meg belülről, erősítsd a jellemedet, a lelkierőd, a gyengeségeidet, ami akadályoz, próbáld megismerni és javítani.


Feladni semmiképp se szabad. Az élet célja a küzdés maga, ahogy írja az Ember tragédiája végén. De ha végigküzdöd, jutalom vár. Egy fontos tanács a küzdelem során: „Minden féltett dolognál jobban őrizd meg szívedet, mert abból indul ki minden élet.” Mélyértelmű ez a gondolat.

2021. ápr. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Ugyan már! Küzdés! Gyerekkortól küzd az ember és nem ér el semmit 40+ évssen, akkor hova az any.ámba küzdjön még és minek? 50-60 évesen talán majd lesz saját életem? Házam, családom? Vagy mi? Ugyan már! Ezek a legáltalánosabb semmitmondó szövegek, a ne add fel, meg küzdjél, meg higgyél, de meddig és miben és miért? Gondolom ti még 20-30 évesek vagytok akkor még van értelme, 40 után hallgatnálak meg vagy 50 után akkor hogy vlekednél
2021. ápr. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#9 nem feltétlen kell, hogy a cél ilyen legyen amiket írsz. nem tudom ezt jól megfogalmazni, mert nehéz. de mondjuk az is lehet egy szép élet, hogy aki depiben van, az kijöjjön. akkor is ha amire elér oda, addigra nagyon öreg és pont meghal. akkor ha azt nézed egész a legvégéig az egész egy nem jó érzésekkel terhelt valami, de mégis valahogy lehet szép.


én amúgy józsef attila életére szoktam gondolni, akiknek az élete sok szempontból egy bukás lehetett. azokból amik hagyományosan jók egy életben semmit nem sikerült kialakítania. még elismert sem volt életében. annyira ki volt, hogy a végén öngyilkos lett. és mégis azt látjuk, hogy egy szép élet.

2021. ápr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!