Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tévő tudok lenni ebben a...

Mi tévő tudok lenni ebben a helyzetben, amikor a szüleim és a rokonom semminek se tudnak örülni?

Figyelt kérdés

Rövid és velős leszek. Adottak a szüleim és egy rokonom (anya testvére). Ő vállalkozó, elég jó pénz van ebben, viszont anya és apa napi 10-12 órát dolgozik, ami brutálisan sok. Hétvégén meg egy napot a hétvégi házunknál töltenek (kertészkedés stb), másik napot még mamaménál (ott is a kertben). Legtöbbször anya már ki van purcanva, hazaér esténként, gyorsan főz még és megy a hétvégén is nagybátyámmal együtt.

Mindig azt mondják, a pénznek és a vállalkozásnak ára van, de ők sose költenek magukra egy vasat sem, megjegyzés én és tesóm se herdáljuk el.

Kaptunk lakást Pesten, mindenünk megvan. Én ugye Pesten tanultam most fogok júniustól elkezdeni dolgozni. Közbe lett barátnőm végre valahára, hihetetlenül örülök. Nyilván azóta kevesebb időt tudok hazamenni és segíteni szüleimnek, így Budapestről, mivel ők az ország nyugati felében laknak.

Viszont, amire rájōttem, hogy hihetetlenül nem képesek semminek sem örülni, folyamat a pénzről és a munkáról beszélnek, s hogy egy szenvedés az élet, s ezt gyakran a fejemhez vágják. Legszivesebben ők befejeznék az egész vállalkozást a francba, és csak lennének. Lazítás kizart dolog náluk, és folyamat cseszegetnek engem. Eddig a munkakeresés miatt (covid miatt most nem volt egyszerű, így a mester diploma megszerzése után se). De lett helyem, viszont úgy érzem még se örülnek neki...

Ő szerintük velünk egész életünkben kiszúrnak az emberek az üzleti életben és a sima életben is, mindenki átver, folyamatos idegfeszultsegbe vannak a napi 12 óra miatt, de ugye ebből van pénz, lakás, befektetés stb.

Én egy kicsit próbálom élvezni az életet, barátnőmmel, az ő szüleivel csinálni néha dolgokat, számomra ez tōk új dolog. Fel éve mondjuk nekik, hogy jöjjenek fel Pestre, hogy a barátnőm szüleivel megismerkedjenek, beszélgetés, de ők nem érnek rá, nem úgy vannak ők, mint aki napi 8 óra meló, meg hogy szabad a hétvégénk stb. A gyötrelem a szenvedés, ez az élet ő szerintük, és ez nagyon elszomorít engem, így 26 évesen. Alapból rendes, jószívű, tisztességes emberek, de amikor havi szinten fel hívnak, vagy élőbe lelki terrorizálnak, az borzasztó érzés!

Hogy majd megtudom mi az a szenvedés, és gyötrelem az életben stb...



2021. ápr. 25. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Hany evesek a szuleid, miert dolgoznak ennyit?
2021. ápr. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el! A saját életedet éld, az övéket majd ők elintézik a saját gusztusuk szerint.
2021. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ok sajat maguk martirjai. Szerintem ebbe menekulnek. Ha egyszer csak nem lenne gurcolnivalo, nem tudnanak mit kezdeni a szabadsaggal, es esetleg osszeomlana a vilaguk.

Viszont neked ne kelljen igy elned. Tavolsagot kell tartani belul a sajnalatukkal. Elismerni oket, de nem belemenni a szabalyaikba.

2021. ápr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

56 évesek, egyszerűen el se tudom képzelni, hogy miért csinálják. Az átlagnál több pénzünk van, viszont ebben úgy érzem semmi örömünk nincsen, de komolyan...

Mindig ez jön, hogy nekem, tesómnak azért van ez meg az, mert ők nélkülöznek. Miközben ez full vicc, mert mondom simán megtehetnének több dolgot az életben, de se kedvük, se igényük erre, s ha a másik boldog, megoldódik egy probléma, akkor egy régebbit, másikat vesznek elő, és azon pörögnek.

Egyszerűen ennyit dolgozni, plusz a hétvégéket is ennyire kényszeres a munkával tölteni, ez nem normális dolog. Úgy érzen, ez egy megfelelési kényszer a részükről, a kert , ninden kloppul menjen, nagyszülőkkel is, föld is stb.

2021. ápr. 25. 14:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondom: ne akard őket megváltoztatni! Éld a saját életedet. Felnőttél. Ők pedig úgy élik az életüket, ahogy ők akarják. Ha rosszul, akkor rosszul.
2021. ápr. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan melyen gyokerezik, hogy miert buntetik magukat, es nekik ez a valasztasuk, hogy nem tudsz tenni semmit.
2021. ápr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Te hány éves vagy? Mivel foglalkoznak? És te mit csinálnál velük, vagy mire gondolsz minek örülnél, ha csinálnák?
2021. ápr. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

26 éves vagyok. Kiskereskedelme működtetnek hárman, jó pénz van benne, átlag feletti, viszont ennek nagyon nagy ára van/volt. Folyamatos hándigálások, szemrehányások stb. az én iranyomba.

Igazából kicsit több közös programnak örülnék. Itt nem kérek sok mindent, évi 5-6 alkalom jó lenne, a kötelező szülinap egyéb eseményeken kívül. Viszont nekik sosincs idejük, vállalkozás, kertészkedés, 2 telken egyszerre, otthoni teendők...

Amennyiben összejön 1 program az is legtöbbször idegeskedéssel jár, nem tudnak semminek se örülni, s nekem ez nagyon nagyon fájó dolog az életemben... Minden adott materiális szintén, de egyéb az nulla...

2021. ápr. 25. 18:40
 9/9 anonim ***** válasza:
A saját életedet építsd a barátnőddel, barátaiddal. A szüleidet nem változtatod meg.
2021. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!