Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Insomnia halálos?

Insomnia halálos?

Figyelt kérdés

Van olyan pszihiatriai betegseg, h az illető álmatlanságban szenved majdnem másfél hónapig is.

Az lenne a kérdésem, h ez életveszélyes, ha addig nem tud aludni a beteg???



2021. ápr. 25. 12:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Hatos: de van. Több mentális betegség van, ami például öngyilkossághoz vezethet. Ezen kívül egy mániás epizód is sodorhat egy embert olyan helyzetbe, ahol meghalhat (akár öngyilkosság nélkül). Továbbá az anorexia is gyakran halálos kimenetelű, és nem a "mentális" tényezők miatt, hanem mert alultápláltak, ezért megállhat a szívük vagy leállhatnak egyéb szerveik. Sőt, a függőségek is betegségnek tekinthetők, és itt szintén bekövetkezhet halál akár túladagolás, akár más tényezők miatt. Úgyhogy nem, nem ez az egyetlen halálos pszichiátriai betegség.
2021. ápr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én évtizedekig két és fél órát aludtam naponta, és azt hittem, ez így baromii rendben van. Még örültem is, hogy míg más ember az élete egyharmadát átalussza, én sokkal többet élek rövidebb idő alatt. Látszólag minden rendben is volt. Pörögtem egyfolytában, erőm teljében, kerestem, mint az állat, és a családra is jutott időm bőven. Most, 60 fölött kezdem érezni a hatását a dolognak. Most érzem,, hogy a testem nem a barátom, hanem egy ronda uzsorás. Akármit követtem el a múltban ellene, lassan mindenért benyújtja a számlát.
2021. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
37%
Akkor még nem tudtam,, amit ma; az egészet a mellékvesekéreg túlműködése okozza. Ott termelődik a kortizol, ami nem hagyja érvényesülni a melatonin nevű alváshormont.
2021. ápr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
13-as...ebben biztos van valami, ha szteroidot kapok végképp nem tudok aludni. És ezt hogy sikerült kiderítened?
2021. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Xanax xeduxen semnit nem hatott, most ezekkel sikerül már aludni
2021. ápr. 25. 15:21
 16/19 anonim ***** válasza:

14-es minden fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő emeli a kortizolszintet, mint ahogy a Negro is. Kiderítenem úgy sikerült, hogy nálam már egyéb, szerteágazó, az életminőséget rontó tünetek is jelentkeztek, és az évtizedek alatt baromira meguntam nézegetni a dokik tanácstalanul széttárt karját. Nem ők tehetnek róla egyébként. A British Medical Journal szerint min. 17 év szükséges, hogy egy új ismeret bekerüljön az orvosi protokollba. A fent leírtak pedig alig 7, ill. 9 éves felfedezések. Tehát egy ma praktizáló orvos még messze nincs birtokában ezeknek az ismereteknek. Az én háziorvosom pl tőlem hallott először az áteresztő bél szindrómáról. Becsületére legyen mondva, mire legközelebb találkoztunk, utánajárt, és hovatovább többet tudott a témáról, mint jómagam.

Kérdező, még egy momentum; ne tanulj este. Legalábbis ne elektromos úton. Minden monitor kék fénye is egy belső stresszforrás, és mint ilyen, emeli a kortizolt. Mint ahogy a pl. vércukor hintázása is.

2021. ápr. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
16-os....köszi a választ, nem túl szívderítő. Én se vagyok fiatal, vannak gondjaim, tudom, hogy sajnos nem nézik az orvosok az egész embert, nem hallgatnak meg normálisan, így a diagnózis...hagyjuk. De most a nemalvás teljesen kikészít. Az azért érdekes, hogy ha este használnom kell egy erős fájdalomcsillapítót az fejbe vág. De ritkán kell.
2021. ápr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kérdező....a Xanax nagyon addiktív, vigyázz vele!
2021. ápr. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
teljes alvás megvonás 3nap után komoly pszichozis kockázattal kár, 10 nap környékén már halálos lehet. hamarabb halsz bele, mint az éhségbe. tudunk kivételről, de ez nagyon ritka
2021. ápr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!