Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szenved még valaki ennyire a...

Szenved még valaki ennyire a tűfóbiától?

Figyelt kérdés

Olyan szinten irtózom mindennemű tűs dologtól, hogy nem igaz. Mondjuk ez az ájulósdi 3 évee kezdődött, de előtte is rosszul voltam tőle. Ha visszagondolok az utóbbi néhány oltásomra és vérvételemre, érzem a helyét. Meglátok egy tűt, visszagondolok, valaki beszél a vérvételről, akkor megfájdul a bal karom az oltás helyén, illetve a jobb könyökhajlatom a vérvétel helyén. Most is, ahogy épp írom a kérdést... Volt, hogy csak a gondolatától majdnem elájultam. Amikor júniusban kellett mennem vérvételre (már nem hanyalgolhattam tovább, szívesebben ugrottam volna vonat elé, mintsem hogy le vegyék a vérem. Hisztizni szerencsére nem szoktam, nem vagyok az a típus, de míg túl nem estem rajta, falfehér voltam, szédültem, midnen bajom volt. Abban a pillanatban, hogy belém hatolt a tű, éreztem az ájulás tipikus jeleit, felálltam, kisétáltam és... zutty. Vérrel amúgy semmi problémám, attól nem vagyok rosszul, de a tű... örök ellenségem.

Félek, hogy legyőzni sem tudom, mert akkor szembe kell vele néznem, de a látványától is hátast dobok...


2010. aug. 22. 16:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én a vérrel is így vagyok, Bár szerencsére nem ájuldozom.

De most 18évesen jobban félek a vévértelektől mint 5évesen:S

Sokan ki is nevetnek. Utoljára maikor vérvételen voltam annyira bestresszeltem, hogy mire beértem fehér voltam és kérdezi a nő, hogy jol vagyok-e? Mondom persze csak vegye már lefele a vért.

És amikor belémszúrta egyszerűen elgyelngültem:S

Meg kb 3ampullával vett, és láttam ahogy folyik le:O Na azóta nem nézek oda.

Énsem birom...:S A vért se:S multkor megvágtam magam borotvával és ömlött, anyámnak kellett bekötnie, mert ráestem a fürdökád szélére ugy lesokkolt

2010. aug. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Jelen!


Én is utálom a tűt..a kórházakat..és az orvos látványától is rosszul leszek..fehér köpeny, hideg gumikesztyűs kéz, maszk..esküszöm a halál is jobb mint ez. Semmitől és senkitől nem félek, de az orvossal és kórházzal a világból ki lehet kergetni.

Egyébként születésem után 6 hónapig az intenzíven voltam, mert 7 hónapra születtem, és azt mondták a csontomig belém ivódott a félelem. Gyerekkoromba a boltba nem tudtak bevinni, mert fehér köpeny volt az eladón.

Ha orvosnál vagyok a szívem 200 a vérnyomásom 200 persze semmi bajom csak és kizárólag orvos jelenlétében érzem azt hogy élet halál harc van kb mint amikor bedobják az embert egy oroszlánhoz és a tét az életben maradás.

EGK-n várni kell 2 órát míg megnyugszom és le kell venni a köpenyt, mert 200 a pulzusom és sok idő mire lemegy 70-re csak látnom kell hogy az orvos is ember. Az agyam összekapcsolta a fájdalmat és a halált az orvossal és kórházzal aztán be parázok az eü-s személyzettől.

2010. aug. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Igen, talán vérrel többször találkozik az ember, mint tűvel, rossz lehet neked is.

Amúgy emlékszem, hogy 6 évesen milyen vígan mentem vérvételre, meg néztem, hogyan szúrták a tűt. Érdekelt...

Most pedig eltakartam a szemem, plusz el is fordítottam, hogy majdnem kitört a nyakar :D. Mégis...

Amúgy, 8 éves koromban nem akartam oltást. Sírtam, hisztiztem, erre az orvos lefogatott a nővérekkel is úgy adta be. Lehet, hogy ettől ? Amúgy olyan mély nyomot nem hagyott bennem, de kellemetlen visszagondolnom.

2010. aug. 22. 16:14
 4/22 anonim ***** válasza:
81%

Szegények.

Én ápolónő vagyok, fehér köpenyes, gumikesztyűs!!!

Fogalmam sincs, mit érezhettek, én imádok szúrkálni.

Múltkor én kaptam injekciót, fura volt, hogy nem én döfök:)



26/N

2010. aug. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Attól is lehet szerintem.Nekem érdekes mert van egy pár piercingem ott nem volt baj a tűvel.De ha vérvételre megyek én is hasonló tüneteket mutatok :D Lekopogjam nem voltam még rosszul vérvételen de egyszerűen rettegek tőle.Legutóbb is jó nagy sor volt,már rosszul voltam mire odakerültem.Hála égnek a hölgy "ismerős" volt és rendes ahogy belémszúrta a tűt mesélték hogy még a színem is visszajött.Én azt szoktam csinálni hogy mielőtt vért vesznek iszok vizet rendesen(ez nem baj) és közvetlen vérvétel előtt(előbb nem szabad ,amiért enni se) elkezdek szopogatni valami cukorkát,általában negrot :D Lehet igy hülyén hangzik de ez megnyugtat és sosem volt még baj.
2010. aug. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
16:20 vagyok.És még annyit hogy én is utálok akár csak a kórház épületében lenni,az orvosoktól ideges leszek akár még egy fogorvostól is.Én is sokat jártam kórházban amikor kisebb voltam :S
2010. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
51%
én orvosnak tanulok, bárkit megszúrok, de ha felém jön a tű...egyszer volt vérvételem és 18 éves létemre elkezdtem bőgni meg hisztirohamot kaptam(már míg vártam, 2 óra hosszat is mindenki engem nézett, mert félig bőgtem, remegtem, fehér voltam). eléggé ciki volt. el nem ájulok vagy ilyesmi, csak hisztizek. vért sem bírok adni pedig szeretnék. ha megsérülök saját felelősségre nem kérem a tetanuszt meg ilyenek, mert nem bírnám. 20/L
2010. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Én az összes létező dolgot kipróbálta, de ájulás nékül még nem jöttem haza...

Amúgy tiszta poén, mert egészen kicsi gyerekkorom óta emberekkel szeretnék foglalkozni, orvos szeretnék lenni. De a tű...

2010. aug. 22. 16:23
 9/22 anonim ***** válasza:
51%
utolsó vagyok. tetoválásom meg van, azzal nem volt gond. attól nem félek. nem a fájdalom a rossz, hanem az érzés, ahogy beszúrják. áááá, rettenet
2010. aug. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
És az vajon miért van, hogy amikor fogdokinál érzéstelenítőt kapok, akkor még csak rosszul sem leszek ?
2010. aug. 22. 16:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!