Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szenved még valaki ennyire a...

Szenved még valaki ennyire a tűfóbiától?

Figyelt kérdés

Olyan szinten irtózom mindennemű tűs dologtól, hogy nem igaz. Mondjuk ez az ájulósdi 3 évee kezdődött, de előtte is rosszul voltam tőle. Ha visszagondolok az utóbbi néhány oltásomra és vérvételemre, érzem a helyét. Meglátok egy tűt, visszagondolok, valaki beszél a vérvételről, akkor megfájdul a bal karom az oltás helyén, illetve a jobb könyökhajlatom a vérvétel helyén. Most is, ahogy épp írom a kérdést... Volt, hogy csak a gondolatától majdnem elájultam. Amikor júniusban kellett mennem vérvételre (már nem hanyalgolhattam tovább, szívesebben ugrottam volna vonat elé, mintsem hogy le vegyék a vérem. Hisztizni szerencsére nem szoktam, nem vagyok az a típus, de míg túl nem estem rajta, falfehér voltam, szédültem, midnen bajom volt. Abban a pillanatban, hogy belém hatolt a tű, éreztem az ájulás tipikus jeleit, felálltam, kisétáltam és... zutty. Vérrel amúgy semmi problémám, attól nem vagyok rosszul, de a tű... örök ellenségem.

Félek, hogy legyőzni sem tudom, mert akkor szembe kell vele néznem, de a látványától is hátast dobok...


2010. aug. 22. 16:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
én,ha rágondolok,hogy vért vettek, vagy oltást kaptam, lezsibbad vagy a karom vagy a lábam :D:D:D meglátom, akkor ájulás :D
2010. aug. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
47%

De mit kell attól félni? Felfoghatatlan.

Egy vérvételi cső 2-6 ml űrtartalmú, egy felnőtt embernek meg van 5 liter, azaz 5000 ml vére, de ha 2 liter kifolyna, még akkor is életben maradna.

2010. aug. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Nem félek tőle, hanem rosszul vagyok. Mindenkinek vannak olyan dolgok, amitől retteg.

Anyám például a békáktól retteg, én nem, hogy miért.

Ha te nem küzdesz ezel a problémával, ne várd, hogy megértsd.

Azt meg mindannyian jól tudjuk, hogy nem fogunk meghalni egy vérvételtől.

Köszönjük.

2010. aug. 22. 17:14
 14/22 anonim ***** válasza:
A vérvételnél való ájulás természetes reakció. Ha látod, hogy folyik a véred, az agyad lecsökkenti a vérnyomásodat, hogy egységnyi idő alatt kevesebb vért veszíts, az alacsony vérnyomás miatt ájulnak el ilyenkor az emberek. Szóval jól jöhet még ez a tulajdonság pl egy autóbalesetnél...Lehet az életedet menti majd meg.
2010. aug. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

De egyrészt nem nézem, másrészt nem a vértől ájulok el.

De köszi a választ.

2010. aug. 22. 18:15
 16/22 anonim ***** válasza:

Nos, ha rosszul vagy, az azért van, mert ugyan tudat alatt, de félsz tőle. Ugyan Te azt hiszed, hogy nem, pedig ez az igazság. Az agyad úgy könyveli el, hogy az a tű halálos sérülést tud okozni neked. Az egyetlen megoldás, hogy megpróbálod magadnak "elmagyarázni", hogy az a tű márpedig nem tud ártani.

Tudom, ezt így leírni egyszerű, de hidd el, nem lehetetlen!

2010. aug. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
ájulás nekem is volt már tűtől, de én azért félek mert a legabróbb fájdalomtól is rettegek
2010. aug. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Nekem annyi bajom van a tűvel, hogy ha fáj azt nem bírom.

Most is van bent centrális kanülöm. Van, hogy npi 7 szer vesznek vért.

Rohadt limfómám az oka.

2010. aug. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
sokkterápia, persze. aki nem fél tőle az nyilván nem érti, hogy mit kell ettől parázni. van egy olyan jellegzetes érzsé, mikor beszúrnak egy tűt és azt nem bírom elviselni. egyszerűen katasztrofális. ha már benn van és jön a vér azzal nincs gondom, simán végignézem, de maga a szúrás...áááá. tudom, hogy nem árt és mégis.
2010. aug. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Én csak a vérvételtől vagyok rosszul, a szurival nem volt bajom. Tetkóm és piercingem is van és lesz is. :D

Ha valaki vérvételről mesél, akkor szédülni kezdek, és érzem, hogy ájulni fogok. Nem a tűtől félek, hanem, hogy a az eremben van valami és szívja ki a vérem. Brrr... Abba hagyom, mert már kezdek rosszul lenni...

2010. aug. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!