Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szenved még valaki ennyire a...

Szenved még valaki ennyire a tűfóbiától?

Figyelt kérdés

Olyan szinten irtózom mindennemű tűs dologtól, hogy nem igaz. Mondjuk ez az ájulósdi 3 évee kezdődött, de előtte is rosszul voltam tőle. Ha visszagondolok az utóbbi néhány oltásomra és vérvételemre, érzem a helyét. Meglátok egy tűt, visszagondolok, valaki beszél a vérvételről, akkor megfájdul a bal karom az oltás helyén, illetve a jobb könyökhajlatom a vérvétel helyén. Most is, ahogy épp írom a kérdést... Volt, hogy csak a gondolatától majdnem elájultam. Amikor júniusban kellett mennem vérvételre (már nem hanyalgolhattam tovább, szívesebben ugrottam volna vonat elé, mintsem hogy le vegyék a vérem. Hisztizni szerencsére nem szoktam, nem vagyok az a típus, de míg túl nem estem rajta, falfehér voltam, szédültem, midnen bajom volt. Abban a pillanatban, hogy belém hatolt a tű, éreztem az ájulás tipikus jeleit, felálltam, kisétáltam és... zutty. Vérrel amúgy semmi problémám, attól nem vagyok rosszul, de a tű... örök ellenségem.

Félek, hogy legyőzni sem tudom, mert akkor szembe kell vele néznem, de a látványától is hátast dobok...


2010. aug. 22. 16:05
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
tőlem annyi vért vehetnek,amennyit akarnak...viszont az injekciótól kész vagyok..nem a szúrás,hanem az a feszítő érzés,számomra elviselhetetlen..
2010. aug. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim válasza:
Én csak mostanában veszem észre magamon hogy egyre jobban rettegek az injekciós tűktől. Nem tudom honnan jött ez hirtelen, bár már korábban sem bírtam őket. Szerencsére nem találkozom velük gyakran, és még nem ájultam el, de van egy olyan érzésem hogy nem lesz sokáig így. És különben tudom, hogy a fájdalom az oltásnál vagy vérvételnél nem elviselhetetlen, de egyszerűen maga a tű látványa, ahogy belém szúrják, a gondolat és az a kis fájdalom, egyre jobban kiakasztanak. Fogalmam sincs miért, de egyszerűen rettegek tőlük. Viszont a varrótűt simán beleszúrom az ujjamba..
2012. nov. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!