Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gáz lenne otthagyni az egyetem...

Gáz lenne otthagyni az egyetemet egy hónappal az államvizsga előtt ?

Figyelt kérdés
Az az igazság hogy már nagyon nehezen viselem ezt az egész időszakot. Úgy érzem nem bírok még ki egy hónapot és a tanulással is rosszul állok. Nem gondoltam volna egy évvel ezelőtt hogy ennyire demotivált és kedvetlen leszek tőle. Rendesen pánikbeteg vagyok ha a vizsgákra gondolok és arra hogy mennyit kell tanuljak. Egyszerűen eltervezem h megtanulok x tételt és nem jön össze . Olyan sokat halogattam, hogy felgyülemlett. Már elég régen rossz passzban vagyok miatta. Az sem nyugtat meg h vannak más csoporttársaim akik semmit nem tanultak még ... én úgy érzem teljesen bekattanok már, leülök tanulni és képtelen vagyok rá. Nem tudom mi vezetett idáig de 3 évig el voltam . Most jött ki rajtam . Úgy érzem nem bírom már. Az is jobb lenne ha meghalnék már , nem bírom idegileg ezt az időszakot. A suli miatt nincs is életem sem szinte. Egyszerűen minden tönkre ment körülöttem . Én is tönkrementem. Segítség mert tényleg nem bírom már , nem tudom mit csináljak.

2021. ápr. 27. 17:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy irreális az elvárás. Rossz az oktatás és a végére jöttem csal rá hogy mennyi időm energiám elment erre.. már bánom hogy elkezdtem. Inkább csináltam volna mást. Csak arra készít fel a suli hogy hogyan magolj be 200 tételt x idő alatt és eléggé komolyan veszik. Ráadásul ez az online oktatás sem könnyítette meg a helyzetet, mert így végképp nem úgy adták át a tudást ahogy kellett volna. Tavaly tavaszi félév meg kuka.. semmilyen oktatás nem volt, csal beadandó mindenből. Én meg munka mellett örültem ha lyuk van a seggemen, nemhogy még tanuljak egy csomót. Úgy gondolom h fölösleges ez a sok minden. Első féléves tantárgyakból kell allamvizsgazni, amire már nem emlékszem hiába tanultam annyit anno.. 😕 és a követelmény is más volt sima vizsgára, mint most. Annyira elegem lett..
2021. ápr. 27. 21:56
 12/22 anonim ***** válasza:
95%

#11. Ha egyszer levizsgáztál belőlük, most is le fogsz.


Az oktatás egész Magyarországon rossz szerintem, de hidd el, a diplomának még mindig van értéke. Az elveszett időt pedig már sosem kapod vissza, de ha megkoronázod egy államvizsgával, akkor lesz értelme. Ha most ott hagyod az egyetemet, na, akkor dobtad ki a kukába a 3 évet.

2021. ápr. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

#12


Hidd el ennek sok értéke nincsen 😅

2021. ápr. 27. 22:24
 14/22 anonim ***** válasza:
0%
Büfé szakon vagy?
2021. ápr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nem, de ezt nem írnám ki inkább h melyik :)
2021. ápr. 27. 22:28
 16/22 anonim ***** válasza:
91%
Azért csak van értéke. Én már olyan álláshirdetést is láttam, hogy diploma kellett hozzá. Mindegy, hogy milyen, csak legyen felsőfokú végzettséged. Én sem értek vele egyet, de ez van... Attól még létezik ilyen.
2021. ápr. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Mi ér annyit h tönkre menjek idegileg benne? Semmi. Legyen az akár egyetem v bármi
2021. ápr. 27. 23:12
 18/22 anonim ***** válasza:
70%
Sorstársam veled vagyok! 💖
2021. ápr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Köszi jó tudni h van így más is :)
2021. ápr. 27. 23:44
 20/22 anonim ***** válasza:
76%

8-as. Épp a doktorimat csinálom, szóval nem annyira rég volt a dolog. Ha eddig tanult amúgy, simán lehet mákja és összejöhet a kettes. Pláne ha nem adja föl és esetleg mégis olvas addig még meg tanul, anélkül a tudat nélkül, hogy bármi katasztrófa lenne, ha nem sikerül meg ez az élet értelme. Mert baromira nem ez. Nem szabadna belebetegednie az embernek az iskolába, annyit nem ér az egész és úgy tényleg nem is fog menni.


Nem azt akartam kihozni, hogy tegyen rá magasról mert úgyis lehet... de még az is jobb, mint ennyire megzuhanni..

2021. ápr. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!