Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok dolgozni menni a...

Nem tudok dolgozni menni a szorongásos betegségtől; mit tehetnék?

Figyelt kérdés

26/N vagyok, számtalan pszichológust jártam meg.

12 évesen kezdődtek a szorongásos tüneteim. Minden reggel hánytam az iskolában nyolcadikban. Aztán gimi végén odáig fajult a helyzet, hogy egész nap ültem, és fogytam, nem ettem, nem voltam képes semmire, csak aludni.

Gimi után 3!!!! évig otthon maradtam és nem csináltam semmit.

Elkezdtem az egyetemet, most a mestert, viszont a BA utolsó évétől kezdve megint szorongok nagyon. Hánytam azóta többször, fogyok folyamatosan, remegek, nem tudok aludni.


Számtalan dokit megjártam, szedtem töbféle nyugtatót, most antidepresszánst szedek 2 hónapja.


Dolgozni nem merek, 26 évesen sosem dolgoztam. Nem, nem lutaságból. Sokszor az is nehéz, hogy a boltba menjek, vagy az óráimon részt vegyek. Ami másnak egy átlag tevékenység, nekem hatalmas erőt igényel. Pl. egy telefonhívás, vagy kimenni az utcára.

Elegem van, hogy így kell élnem. Járok most is orvoshoz, viszont nem látom a kiutat.

Őszintén nem látom. 14 éve élek ezzel. SOkszor attól is szorongok, ha barátokkal találkozom, egyszóval mindentől. Szeretnék dolgozni, világot látni, de nem megy. Volt olyan, hogy hazáig kellett kísérni 16 évesen, mert nem mertem a gimiből haza menni.


Akiknek van tapasztalata: mit tehetnék? Mondom, számtalan dokit megjártam. Külsőre senki enm hiszi, hogy bajom lenne, mert csinos, ápolt nő vagyok.

Sokszor a dokik sem akarták elhinni, hogy ekkora a baj.


2021. ápr. 27. 19:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%
Miért nem segített az, hogy pszichológushoz jártál?
2021. ápr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Volt, aki csak úgy befejezte a kezelésemet.

Volt, akihez majdnem fél évet jártam, és semerre nem haladtunk, csak a pénzt szedte.

Volt, amelyik nem vett komolyan és mondta, hogy ez csak időszakos. Mondom neki, hogy időszakos (akkor volt 8) 8 éve?

Semmit nem tudtak velem kezdeni. Nehéz gyerekkorom okozta a szorongásos betegséget, amit már elfogadtam, feldolgoztam, de a szorongás maradt.


Nos, a dokik is meglepődnek, ha elmesélem mik történtek velem, aztán ennyi.

2021. ápr. 27. 19:20
 3/12 anonim ***** válasza:
19%

A gyogyszerben biznek mindenkepp. Nem tudom, a fajta, az adagolas megfelelo-e. Nekem az eletem a gyogyszer adta vissza. De ha ennyi rossz emlek rogzodott benned es a covid miatt nem tudtad gyakorolni az ide-oda eljarast, nincs modod jo kimenetelu elmenyeket szerezni.

En akkor ereztem a hatast, mikor eloszor is a szokasos dezorientalt szedulos erzes nem jott, evekkel kesobb meg mikor egyik nap nem gondoltam tobbe, hogy hasmenesem lesz majd lehetetlen helyeken.

En 27 evesen a Xanax alkalmi szedesevel, 31 evesen teljesen az antidepresszanstol jottem helyre. Tobbszor le is jottem ezekrol, de en egyutt is elnek gyogyszerrel, mert sajat rokonomon is latom, hogy az eletet kapta vissza.

2021. ápr. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

Amugy szorongasos alkattal konnyen rogzodhet egy pokoli emlek, ha nincs semmi, ami meg az elejen kizokkentsen.

Talan eloszor kene erosebb gyogyszer, amig nem alakul ki benned az, hogy egyszer, ketszer, tobbszor problema nelkul vegig tudsz csinalni egy napot.

Annyira sajnalom, nekem is lehetett volna sokkal rosszabb anno, bar rossz volt, de kulso korulmenyek ki tudtak zokkenteni.

2021. ápr. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
52%
26 eves vagyok ugyanugy, bar en erettsegi utan 4 evet szenvedtem otthon (kozepiskolaban magantanulo voltam), es 10 evesen kezdodtek a tuneteim. Nekem durva panikrohamaim is szoktak lenni, 5 pszichiateren, 4 pszichologuson, 6 fele gyogyszeren vagyok tul varialt adagolasokkal 11 eves koromtol kezdve, de semmi nem segitett. Nekem aldas volt a covid es az online oktatas, de elore rettegek, mi lesz, ha megint be kell jarnom. Szerintem siman eluszik miatta a mesterdiplomam, az alapszakot is csodaval hataros modon sikerult befejeznem, annyit hianyoztam amennyit csak lehetett. Remenykedem, hogy megis meglesz a mester es tudok valami home officeos munkat vegezni majd, mas kilatasom nekem sincsen. Ha szeretnel beszelgetni, irj privatot. Nem igerem, hogy tudok segiteni, de tapasztalatokat cserelhetunk :)
2021. ápr. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nos, akkor ideje elmenned egy jó pszichológushoz.
2021. ápr. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, hogy : " Dolgozni nem merek, 26 évesen sosem dolgoztam. Nem, nem lutaságból. Sokszor az is nehéz, hogy a boltba menjek, vagy az óráimon részt vegyek. Ami másnak egy átlag tevékenység, nekem hatalmas erőt igényel. Pl. egy telefonhívás, vagy kimenni az utcára."

Tipikus szociális fóbia, tudom mert nekem is az van.

Próbálj meg eljárni terápiába, magadtól nem fog elmúlni az a gond, csak segítséggel.

24/L

2021. ápr. 27. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ja szoc fob en eddig csak tomegkozlekedesen meg zsufolt helyeken voltam rosszul mar a lakasbol is csak keso este merek kimenni mikor tudom senki sincs az utcan meg szomszedokkal se futok ossze panik szorongas depresszio szocfob en mar kikeszultem tiz eve mar h szenvedek rengeteg mindent megjartam de mar kezdek beleorulni hogy mennek elnek es nem megy es szarul vagyok mindennap ez nem elet ez egy szar es a mentalis betegseget nem ertik meg nem fogjak fel mennyire szar kirohognek konkretan hisztinek tartjak mondom marha jo egy olyan ember nincs aki segitene talpra allni es megertene a helyzetem volt rengetegszer mennem kellett meloba erre lekellett szaljak mert panikroham jott ram remegtem izzadtam minden ugy neztek ram buszon metron hogy elastam volna magam a szegyentol borzaszto es fogalmam sincs mikor lesz vege ez a kicseszett jarvany is ratesz sehova se tudok menni varoslita meg minden a koviddal van tele nem tudom elviselni ezt en mar nem birom lelkileg feladtam a harcot az iskolaba is allandoan jottek azzal hogy mit drogozok mondtam a tanarnak sorry szedek x fajta gyogyszart mellekhatasuk boven van itt a dokim neve szama azt kerdezze meg ha nem hisz igy ment a suli allandoan izzadt a kezem egy rohadt dolgozatot se tudtam ugy megirni hogy aztattam volna szarra mondom sorry izzadok mit csinaljak vele ez van tiszta szegyen vagy orarol kirohantam mer panikrohamom volt munkahelyrol is sokszor volt h hazamentem mert rosszul voltam mondom ezt a szarsagot nem birom de tenyleg a boltba is sokszor kirohantam azt hittek lopok v ilyesmi de nem csak rosszul voltam a sok ember kozott es kimentem ez nem elet ez a foldi pokol ennel a halal is jobb nekem biztos igy elni es kozben vagyakozol csavarognek buliznek maszkalnek randiznek utaznek tokomtudja de meg a boltba is orulok ha letudok menni de az se mindig sikerul es masnap kezdoik elorol voltam sokszor korhazba szedtem minden szart pszichologushoz is jartam szart se ertem vele es a duhito hogya sajat csaladomnak ne nevezett szemelyek fokent anyam aki vigan eli valahol az eletet o nyomoritott meg tehat mas szemetsege miatt en szivok mikor nem tehetek semmirol csak megszulettetem amit ha tudom hogy ez lesz inkabb megse szulettem volna banom hogy elek kibasz.ottul
2021. ápr. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Citalopramot próbáltad? Nekem segít, 9 éve szedem.
2021. ápr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A szorongás a kötődésből fakad. Szomorú, hogy a pszichológusok nagy része, hülye mint a segg.
2021. ápr. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!