Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség, kimerültség...

Pánikbetegség, kimerültség okozhatja az alábbi tüneteket ?

Figyelt kérdés

Sziasztok.



Néhány évvel ezelőtt az álmomból felriadtam, és azt éreztem, hogy nagyon gyorsan vert a szívem, elzsibbadt mind a kettő karom és halálfélelmem volt és szédültem, kb 20-30 perc alatt el is múlott, de utána alig mertem el aludni mivel féltem, hogy meghalok mivel nem tudtam, hogy mi lehet ez. Majd 1 évvel ezelőtt semmi stressz nem ért akkor ha jól emlékszem egy nyugodt napsütéses reggel volt, ugyanezzel a tünetekkel csak erős hányinger és heves légzés is társult mellé, majd 1-2 óránként jöttek az iszonyatos erősségű rosszullétek, majd ahogy múlt az idő olyan is volt , hogy csak mintha a hideg menne végig a testemen de sokkal rosszabb volt, volt amikor köhögéses hányingerem volt folyamatosan. Volt amikor csak mintha lefagytam volna úgy éreztem ,hogy nem birok levegőt venni és meg sem tudtam szólalni.


A tüneteim az alábbiak , volt amikor csak 1-1 volt közülük.Volt amikor szinte mind.


-Halálfélelem.

-légszomj

-Szívdobogásérzés

-végtagok zsibbadása

-megőrülés érzet.

-Szédülés

-Szapora szívverés

-Hideghullámok ( annál még rosszabb érzés)

-megszólalni nem tudtam, majd halálfélelem

-Fülzúgás ami állandó, és egyre rosszabb.

-Ha felmegy a púlzusom, vagy erős fizikai munkát végzek akkor rosszul vagyok, de nem mindig.

És még vagy egy tünet amit nem tudok hova tenni, mostanában minden nap 12-óráznom kellett, nagyon feszült voltam mivel rengeteg teendőm volt és nagyon ideges voltam, és hirtelen beleütött a mellkasomba, ami olyan érzés, mintha egy kamion ment volna neki, kb 1-2 másodpercig tart majd teljesen el is múlik, ilyenkor nyelni illetve levegőt sem tudok venni.

Majd felkerestem végre egy Orvost aki azt mondta, hogy Kevert pánik illetve enyhe depressziós zavarom van, amire Stimulaton 50mg-ot írt fel.


A kérdésem az lenne, hogy ez csak tényleg mentális betegség,( mindenféle orvosi vizsgálaton voltam,24 órás vérnyomás,24 órás holter EKG, Ultrahang, koponya Röntgen,Vérvizsgálatok, Cukor, Rosszulét közbeni EKG, már csak koponya CT- illetve terhelésesen nem voltam) Okozhat az agy ilyet, hogy fizikai tünetem vannak és közben egészséges a szervezetem?

Illetve a gyógyszert szeretném szedni, de tudok mellette dolgozni, vagy 1-2 hétig a mellékhatásaitól fogok szenvedni? Rexetint már szedtem 2 hónapig, de attól nem voltam jobban, mivel csak a mellékhatásaitól szenvedtem.



Válaszaitokat előre köszönöm.



2021. ápr. 28. 20:16
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy negatívak lettek az orvosi vizsgálatok, csak epekövet és enyhe magasvérnyomást találtak.
2021. ápr. 28. 20:18
 2/6 anonim ***** válasza:

Igen.

A "mentális" betegségek is fizikai betegségek. Az idegrendeszerünk is a fizikai testünk szerves része, az agyunkról nem is beszélve, ami a legfontosabb szervünk, mert mindent az irányít. Ha az idegrendszer feszült, az ugyanolyan elváltozás, mint pl egy izomhúzódás. Az amygdala izgalmi állapota pedig lényegében egy gyulladás, ami simán okoz pánikot, vagy ok nélküli tartós szorongást. Meg kell nyugtatni, lelazítani az idegrendszert, és az összes tünet szépen elmúlik.

2021. ápr. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek a tünetek csak a pánikbetegség miatt vannak.

Javaslatom, hogy ne igyál koffeint nagyon, mert az kiváltja a pánikrohamot, illetve meditálj, nevess mindenen, ha jön a rosszullét, akkor csinálj valamit, pl nézd a tévét, és ne figyelj a testedre. Nekem április 17.-én volt egy brutális rosszullétem, aztán utána is volt kétszer, de azok annyira már nem voltak durvák. A lényeg az, hogy képes az ember kontrollálni az elméjét és a testét, csak időbe telik ezt megtanulni.

2021. ápr. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És mit javasolsz, szedhetem a gyógyszert nyugodtan, mivel azt mondták, hogy szedjem és mennyek vissza 2 hét múlva, majd elbeszélget velem, mivel azt mondta, hogy erősen szorongok ezért nem tudok " megnyílni "
2021. ápr. 28. 20:27
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Én nem szedek gyógyszert. Neked sem ajánlom, az csak tönkreteszi az embert.
2021. ápr. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Pánikbetegséged van egyértelműen, ahogy nekem is. Szívdobogás érzés, sóhajtozás, fulladás, légszomj, légzési"képtelenség", mellkasi nyomás, szív fájdalom, szédülés, kontroll vesztés érzése, fejfájás, rossz hangulat, gombóc a torokban ami akár öklendezésig fajulhat... És kardiológia, pulmonológia, vérvizsgálat minden negatív. És mégis rosszul van az ember.


Én szedném a helyedben a gyógyszert. Tesóm szintén pànikbeteg volt. A végén mind többször jöttek a rohamok. A legdurvább az volt, amikor egy alkalommal nyilvános helyen lett rosszul. Leült a földre mindenki előtt és várta a halált. Mentő jött érte, sürgősségi, vizsgálatok, minden negatív lett. Elment pszichiáter szakorvoshoz. Kapott antidepresszánst, amitől elmúltak a rohamai. Amikor jól volt, eljárt pszichoterápiára, végül évek alatt letette a gyógyszert. Ma jól van. Ő kombinált kezelést kapott, antidepresszáns és pszichoterápia.

Amikor elment a pszichiáterhez, kapott antidepresszánst, és Frontint. Mivel az antidepresszáns kb egy hónap míg hat, addig a Frontin "védett". Amint kialakult az antidepresszáns hatása, el lett hagyva a Frontin. Kb hét hónap antidepresszáns szedés után, amikor már stabilan jól volt, indult a pszichoterápia gyógyszer mellett. Több mint másfél évig terápiázott, majd ennek vége felé letették a gyógyszert, és maradt csak a terápia még gyógyszer nélkül is elég sokáig. Aztán már nem kellett a terápia sem, mert meggyógyult.


A kiváltó okok feltárása és kezelése nem egyszerű feladat, és hosszadalmas. Ésszel használva a gyógyszer borzasztó nagy segítséget jelent. Már az is sokat jelent, ha tudatosul az emberben, hogy amit megél, az pánikroham. Nem szívmegállás, nem embólia, nem stroke, hanem pánikroham. Én is ugyanott tartok jelenleg mint te, nekem is előjönnek a rohamok. Viszont van előttem egy pozitív példa a gyógyulásra, ez azért erőt ad. Szerintem fogadd el a gyógyszert ha szakorvos ajánlja, csak kezeld pszichoterápián az alapproblémád is.

2021. máj. 1. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!